Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sikeres lombik után mit...

Sikeres lombik után mit éreztetek? Természetesen itt az első jelekre gondolok!

Figyelt kérdés
2010. júl. 10. 15:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát én igazán semmi különöset, ugyanazok a tüneteim voltak mint amikor nem sikerültek a beültetések (mellfeszülés, hasszúrka stb.), talán annyi, hogy a mellfeszülés nem enyhült az idő előrehaladtával, hanem megmaradt. Beültetés utáni 14. napon a vérvételen derült ki, hogy babát várok:) Ráadásul úgy, hogy aznap reggel a terhességi teszt otthon igencsak időn túl lett pozitív.


Te hol tartasz?


Üdv

10 hetes km

2010. júl. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Gratulálok nektek! Nagyon irigyellek. Én a beültetés utáni 5. napon vagyok. Melleim feszülnek, de az eddigi sikertelen inszemeknél is már fájt ilyenkor, sőt amikor csak clostyval próbálkoztunk akkor is így reagált a mellem. Valószínű ez a stimulálás miatt.
2010. júl. 10. 16:55
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én a beülti után 14 napig semmit sem éreztem, habár visszagondolva volt a 14 nap alatt nagyon halvány rózsaszin pecsételés, de ebből még nem sejtettem hogy sikerült, aztan a 14.napon a mellbimbóm nagyon fájt, és aznap mentünk vérvételre, ahol közölték hogy pozitív, pedig annyira nem hittem benne, mivel jóformán nem éreztem semmit! Boldog babavárást, 22 hetes km :)
2010. júl. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az égvilágon semmit, de nagyon drukkolok neked, tudom, mit élsz most át ;-)

Utólag visszagondolva talán némiképp eresebbek lettek a melleim és talán puffadtam is kissé, de semmi cicifeszülés, rosszullét, egyebek nem volt később sem.

Üdv:

21 hetes kismama

2010. júl. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok. Azt tanácsolnám Neked, hogy NE FOGLALKOZZ a tünetekkel. Tudom könnyű ezt mondani, de nekem is akkor sikerült amikor lefoglaltam magam mással és nem a tüneteken agyaltam.

Nekem is eszembe jutott, hogy nem is annyira a mellem, hanem a mellbimbóm volt érzékeny és a mellem külső fele. A klasszikus terhességi tünetek csak az 5-6. terhességi héten jelentkeztek.

2010. júl. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Megpróbálom nem figyelgetni magam :)!
2010. júl. 10. 19:52
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

:-))))


Lombikosok 10 parancsolata:


1. A kezelés alatt nem olvasgatunk internetet, „szakirodalmat", semmit, ami a lombikkal, meddőséggel kapcsolatos! Csak felesleges agyalásra ad okot.


2. A stimuláció alatt pontosan követjük az orvos utasításait, ha nem értünk valamit, rákérdezünk, és feltétel nélkül megbízol abban, amit az orvos mond, akármivel beszélték tele a fejed a fórumokon, a váróban, mert lehet, hogy Neked ez az első lombikod, de neki már a több ezredik, tudja, hogy mit csinál!


3. A stimu idején nem figyeljük a testünk minden rezdülését, hogy feszít-e a hasam vagy nem, van-e hányingerem vagy nincs, szédülök-e vagy nem, fáj-e a fejem vagy nem. Akár érzel valamit akár nem, abból nem lehet semmilyen következtetést levonni a tüszők éréséről. Erre való a vérvétel és az ultrahang.


4. Nem aggódunk az érő tüszők mennyisége, a nyh-a vastagsága miatt, és legfőképp nem foglalkozunk azzal, hogy a másiknak milyenek az eredményei. Ez nem verseny!


5. A punkciókor nem foglalkozunk azzal, hogy a többieknek hány sejtje lett. Egy gyerekhez elég egyetlen női és egyetlen hímivarsejt is. Ez nem verseny!


6. A beültetéskor nem foglalkozunk azzal, hogy a többiek hány sejtesen kapták vissza az embrió(ka)t, és milyen vastag volt a méhnyálkahártyájuk! Ez nem verseny!


7. A beültetés után nem keresünk tüneteket! Ha keresel, találsz is, és akkor az a baj, ha meg még sem találsz, akkor az a baj. A premenstruációs tünetek egyébként tökéletesen megegyeznek a koraterhességi tünetekkel, a megtapadást amúgy sem lehet érezni.


8. Az Utrogestan vagy más progeszetron tartalmú készítmény használatát akkor se hagyd abba a beültetés után, ha esetleg vérzés jelentkezik. A vérzés önmagában nem jelenti azt, hogy nem sikerült, viszont progeszteronhiány miatt megszakadhat az elindult terhesség.


9. A vérvételkor nem beszélgetsz a többiekkel arról, hogy ki mit érez, és milyen tünetei vannak, a hetes pontban már részletezett okok miatt.


10. Akárhányadik lombiknak futsz neki, nem latolgatod a statisztikai esélyeket a sikerre, ez nem matematika, hanem biológia!



Üdv! 5hetes lombik-baba anyukája:-)

2010. júl. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Azon aggódtam, hogy nincsenek tüneteim...

Aztán azon, hogy 9 nap után csak 25 volt a hcg, és rá két napra még mindig csak 40. De aztán a 17. napra 365 lett és már 1 éves a lányom.

Közben persze volt barnázás, vérzés, gyereknél tumorgyanú, de akkor is jól vagyunk.

Ja, az első jelekről annyit, hogy amiket általában leírnak terhességi jeleknek az elejére és később is, hát abból nekem semmi nem volt, viszont volt egy csomó olyan jelenség, amiről sehol nem írtak. Úgyhogy nem szabad ezen agyalni szerintem.

2010. júl. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Helló!

Én a beültetés után 4 nappal pici barnás pecsételésem csak aznap, mellfeszülést tapasztaltam(7napig)és volt petefészek szurkálódást mindkét oldalon ez 8 napig azóta semmi sem érzek szerintetek ez beágyazódás jelei?

2011. nov. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!