Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8+0 napja, de fogantatás óta...

8+0 napja, de fogantatás óta fennálló görcsölés mitől lehet? IR-es veszélyeztetett terhes vagyok.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mivel már régóta tudom, hogy IR-es vagyok, ezért amint pozitív lett a terhességi teszt elmentem a nőgyógyászhoz progeszteronért. A leleteim miatt azonnal kérés nélkül fel is írta nekem.

Viszont mintha megéreztem volna a fogantatást, ugyanis egyből elkezdődött egy erős mell fájdalom és alhasi enyhébb menstruációs görcsölés. Már a 8. hétben járok folyamatosan járok kontrollra, valamint a hüvelyi ultrahang gumiján halvány barna trutyi volt. 6. héten tapasztalték először, de nem látnak se vérömlenyt, se cisztát, se semmi rossz jelet.

Magnerot-ot szedem görcsölésre, vannak napok amikor elmúlik, de visszatér.

A barnázást bugyin nem látom, csak ha az orvos vizsgál.


Annyit mondott még a doktornő hogy vannak olyan emberek, akik végig barnáznak vagy rosszabbik eset h véreznek. Valamint hogy mindent rendben talál, erős szívhang, nagyon sokat nőtt már. 10. héten megyek kontrollra.

Igaz ez, hogy van aki végig barnázik/vérzik? Olyan kevés ember támasztja alá ezt, itt ezen a fórumon meg csak a rémhíreket lehet olvasni.


Negatív kommenteket kérlek mellőzzétek.



2019. júl. 15. 13:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet, hogy csak a hüvelyfalon van valami sérülés.
2019. júl. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Miért vagy pontosan veszélyeztetett? Nekem is van IRem, én is barnáztam, kaptam progeszteront mégis alacsony kockázatú a terhességem.
2019. júl. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Rutascorbint érdemes még szedni. Nekem 3x1-et mondott a doki a hematóma miatt, amit látott. Nekem hál istennek nem okoz gondot. Vény nélkül kapható. Még annyit lehet, hogy emeled a progeszteront. Azt túladagolni nem lehet. Én 3x3 utrogestant kapok és 1 prolutexet szúrok.
2019. júl. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#2 A doki azt a diagnózist írta a papíromra, hogy veszélyeztetett terhesség az IR miatt. :( Plusz a barkázás miatt, ami felemelt dózisú progeszteron mellette se múlt el 1,5 hete. :( Remélem következő kontrollra elmúlik, akkor leszek a 10. hétben.

Köszönöm a javaslatokat, megemlítem az orvosomnak.

2019. júl. 16. 06:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!