Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első babánál ha császármetszés...

Első babánál ha császármetszés a szükséges akkor azt programozottan csinálják?

Figyelt kérdés

Első babával vagyok terhes, súlyos szemproblémám miatt a szemész javaslatot írt császármetszésre.

Jövőhéten viszem a nőgyògyásznak a papírt. Az lenne a kérdésem, hogy első babánál ilyenkor programozottan csinálják időpontra vagy megvárják hogy beinduljon a szülés magátòl és akkor császároznak?

Esetleg tapasztalata valakinek? Jövőhéten úgyis elmondja az orvos de addig is kíváncsi vagyok. Köszönöm



2019. júl. 19. 19:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősömnek programozott császárja volt szemproblémák miatt. Adott időpontban. Természetesen ha hamarabb beindulna, akkor sürgősségi császár lett volna.
2019. júl. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk baba és mamabarát a kórház, itt hagyják elindulni természetesen a folyamatot, de császár a vége. Nyilván egyéni, hogy ki mennyit vajúdhat.
2019. júl. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól függ milyen a szemproblémád. Barátnőmnek olyan komoly volt, hogy a vajúdás is veszélyes lehetett volna (nem lehet tudni előre, hogy kinek milyen lesz a vajúdása), így Neki programcsászárja volt. Ha beindult volna előbb, akkor természetesen sűrgösségi, de a lehető leggyorsabban ki is kapták volna a babát, nem hagyták volna semennyit vajúdni.
2019. júl. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nekem a szemész azt mondta, hogy vajúdni valószínűleg hagynak majd csak az intrakardiális nyomásfokozódás miatt kell a császár . De csak az van leírva hogy intrakardiális nyomásfokozódás miatt. Azt nem írta le hogy vajúdhatok.
2019. júl. 19. 20:55
 5/6 anonim ***** válasza:
89%

Hát szerintem nem fognak hagyni vajúdni, mert bármilyen erőlködés kiválthat intracranialis nyomásfokozódást. Ilyen problémákra, komplikációkra van a programcsászár kitalálva...

Ha megvárnák a vajúdást, ami kiszámíthatatlan ütemben történik, olyan sürgősségi császárt eredményez, ami veszélyesebb lenne, mint maga szemprobléma hüvelyi szülés alatt. Kizártnak tartom, hogy ezt kockáztassák.

2019. júl. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Jövőhéten megìrom mit mondott az orvos ha szeretnétek! :)

2019. júl. 19. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!