Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem ismételtette a szűrést?

Miért nem ismételtette a szűrést?

Figyelt kérdés
A papíromra, amit a toxoplazmozis teszt eredményéül kaptam, negatív van írva, vizsgálat ismétlése 4-6 hetente javasolt. És nem kaptam beutalót mégse, azt mondta az orvos, hogy majd a 18 hetesnél kell ismételni. De akkor a 2 vizsgálat közt több, mint 11 hét eltelik, nem sok ez? Mennyi idő alatt okoz kárt a vírus?
2019. júl. 23. 12:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha eddigi életed során nem kaptad el, elég kicsi az esélye, hogy pont most kapd el :)


Amit tehetsz, kijárós macskátok után ne te takaríts, mosatlan zöldséget/gyümölcsöt ne egyél. Egy könnyen érthető, vicces videó, hogy miért nem kell rettegni a toxoplazmózistól, érdemes megnézni:

https://www.youtube.com/watch?v=DGtpTEskboI&t=1s

2019. júl. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi, ismerem :)

Nem tudom miért épp ettől rettegek. Nyilván vigyázok nagyon. Csak fura, miért nem azt csinálja ami a protokoll...

2019. júl. 23. 12:26
 3/8 anonim ***** válasza:
Az egész terhességem alatt 3szor lett elvégezve a vizsgálat. Nyugi az orvosnak nem te vagy az első cicás kismamája. Tudja mit csinál
2019. júl. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálam 1x sem végeztek ilyen vizdgálatot.
2019. júl. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálam 1x sem végezték el a vizsgálatot. Kb esélytelen, hogy bajt okozzon. Nem értem miért vannak ennyire rápörögve... Kb annyi értelme van, mint uijára szűrni...
2019. júl. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálam sem

Végeztek ilyet


Pedig volt már benti macskám ami kijárt

2019. júl. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

1. A protokoll szerint nem kötelező egy toxoplazma vérvétel sem.

2. Az orvos tudja mit csinál. Ha nem bízol benne válts!

3. Ha félsz, menj el magánlaborba, ott annyiszor csinálják meg ahányszor akarod! (kb. 6 ezer forint)

2019. júl. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

5

Én saját magam miatt csináltatom. Tudom hogy nem nagy az esély, de mivel benti macskám van ezért így érzem biztosnak. Ezen kívül persze nem én tisztitom az almot és minden zöldséget, gyümölcsöt mosok.

Az meg a másik hogy ugye már a TORCH sem kötelező, de egy ismerősöm sajnos úgy vesztette el 26 hetesen a babáját hogy nem volt védett az egyik fertőzés ellen.

2019. júl. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!