Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A toxoplazmózis szűrést...

A toxoplazmózis szűrést nektek kellett kérni, vagy a doki automatikusan csinálta? A sima vérképben van olyan ami utalhat arra, hogy probléma van?

Figyelt kérdés
Konkrétan a toxoplazmozisra értve.

2017. jan. 29. 18:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Kulon kellett kerni a haziorvostol. Vedono mikor kiadta a kiskonyvet akkor kerdeztem ra, O mondta hogy erre kulon kerjek beutalot az 1. trimeszteri vervetellel egyutt.

Ennek az eredmenyet egyebkent a haziorvos kapja meg.

2017. jan. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem, a sima vérképben nincs ilyen. Külön kell csináltatni, 3-4 hét alatt van meg az eredmény. Nekem a dokim ragaszkodott hozzá. Negatív lett, így ragaszkodik az ismétléshez a 2. trim-ben. Nem értem, minek, mert nincs macskánk, meg semilyen más állat, a hússal meg nagyon vigyázok.
2017. jan. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi, holnap kérek beutalót a háziorvostól
2017. jan. 29. 18:46
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem a nőgyógyász adta automatikusan.
2017. jan. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én terhes gondozáson kértem beutalót vérvételre! Nekem házidoki nem tudott adni erre beutalót. Mikor kérdezte a doki miért akarok, azt mondtam van macskánk! Pedig nincs csak nálunk indokkal adnak erre beutalót! Amúgy 8000 ft sajnos.
2017. jan. 30. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nagy tévedés aki azt hiszi, hogy a macska az első számú fertőzésveszély! Sokkal inkább kapod el a kezeletlen hústól vagy a mosatlan nem kellően megmosott gyümölcstől. Ez egy nagyon alattomos fertőzés és jó ötlet hogy akarod szűrni mert nagy bajt okozhat terhesen. Sajnos nővérem terhesség alatt fertőződött meg(nincs macskája) és 39. hétre alig 2 kg-os babája született. DE! neki a terhesség közepén felfedezték hogy fertőzött és kapott rá gyógyszert így a baba túlélte. Mert amúgy vetélést koraszülést okozhat. Nem is értem miért nem kötelező ez a vizsgálat...
2017. jan. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó. Tudom én is , hogy nem csak macskátol lehet elkapni de itt nálunk annyira mindent a dokik szájába kell rágni! Minden nem kötelező szűrést magamnak kellett kiharcolnom! Így is volt olyan amit magán laborba csináltattam pl. A streptot is nálunk csak 35 héten szűrik, de nekem terhességem előtt is volt így már 13 hetesen szűrettem magam és antibiotikummal kezeltek

Így doki azt sem értette minek toxoplazma szűrés mert nem kötelező! És hirtelen a macskára fogtam így ingyen megcsinálták! Sajnálom, hogy sok szűrésre ugy kell könyörögni! Meg vannak kismamák akik nem is tudnak róla milyen veszélyes! Jó lenne ha ez Mo- on ez változna.

2017. jan. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ma voltam a háziorvosnál,ők még soha nem adtak erre beutalót, azt sem tudja hogy adhat e rá... holnap a terhesgondozáson kell kérnem.
2017. jan. 30. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!