Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan anyuka, aki...

Van itt olyan anyuka, aki terhesség alatti szorongás/depresszió ellenére egészséges, nyugodt babának adott életet?

Figyelt kérdés
Már kicsi gyerekként is voltak problémáim, melyek adott szituációban vagy körülmények között újból előjönnek. Most egy ilyen időszakban vagyok, szinte folyamat aggódom valami miatt, és néha eléggé extrém módon. Sokszor nagyon nehéz "kikapcsolni" és olyankor a kedvem is elmegy mindentől. Eléggé stresszes időszakon vagyok most túl azt hiszem ez is kozrejátszik. De nagyon aggódom hogy ezzel ártok a babának. Az első trimeszterben vagyok, most lesz majd hat hetes. Viszont kérlek ne mondjátok hogy előbb kellett volna gondolkodnom pszichológuson, az utolsó egyetemi évem miatt ezt nehezen oldottam volna meg, valamint mostanában kezdett újból előjönni az egész. Tervezett baba. 25/N
2019. aug. 24. 15:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

6hettel elobb kellett volna gondolkodni....


Amugy eleg idegbetegnek tunhetek neha a kornyezetemnek, de erdekes modon meg a vernyomasom se emelkedik meg soha.

Teljesen nyugodt lett a fiam.

2019. aug. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azt az első mondatot ki lehetett volna hagyni,direkt kértem mivel mostanában jött elő megint amikor már néhány hetes voltam. De köszönöm a választ!
2019. aug. 24. 15:47
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Igen, ne aggódj, nem lesz semmi baj. Majd rájössz, mi a fontosabb, érték-hierarchikusan szemléled a világot és élsz - és akkor érzed, nem kell stresszelni. A legtöbb kismama sokat szorong az első időszakban, később enyhül. Ha megszületett a kicsi: akkor is találd meg azt, ami megnyugtat, mert az anya hangulatát "veszi" a kisgyerek, antennája van rá, mondják. Lehet, hogy a pszichomókus felesleges is, magad is átéled és megérted ezeket. Ami az anyának jó, a babának is - szép zene, természetben séta, a növények szemlélése,ilyesmi.
2019. aug. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

A terhesség alatt neü befolyásolja semmi a magzatot. Én a terhesség felétől voltam nagyon rosszul és életveszélyben, a lányom viszont legkevésbé sem ideges típus. Viszont a genetikájában hordozhat hasonló glneket, mint a tied, illetve a nevelésénél érdemes figyelni, hogy milyen mintát lát tőled.

Neked pedig érdemes szakemberhez menni, a terhesség viszonylag nyugodt időszak szokott lenni a szülés utánihoz képest, amikor hirtelen leesnek a hormonszintek, én is baromi rosszul voltam, pedig a terhesség se volt egy leányálom.

2019. aug. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
25%

Direkt irtam oda az elso mondatot, bar a kerdesben az egyetem a kifogas...

Gyerek mellett meg nehezebb lesz kezeltetned magad, foleg ha jon hozza egy enyhe szules utani depi, fontold at es keress segitseget mar holnap!

2019. aug. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Első válaszoló, ha Te megkérsz valakit, hogy ne oktasson ki, örülsz ha mégis megteszi? Értem az álláspontod, de mit tegyek, utazzak vissza az időben? Én örülök a babának, és meg fogok tenni mindent érte. És csak egy egyszerű kérdést tettem fel. Szép napot kívánok :) Köszönöm a válaszokat!! :)
2019. aug. 24. 16:46
 7/11 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ő csak azt írta, hogy ez hosszútávon árt a babának és most sem késő szakemberhez fordulni! Csak, hogy lásd, hogy nem a semmibe beszélek én is tervezek menni pszichológushoz, hogy a gyerekkori traumáimat feldolgozzam és jobb anya lehessek.
2019. aug. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%

Ez hihetetlen hogy itt mennyi rosszindulatu ember van.. Kerdezo ne foglalkozz veluk!

A bandanak nem lesz semmi baja ettol, nyugi. De egy pszihologust jo lenne keresni, magad miatt, a te lelkivilagodert :)

2019. aug. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%

Aki járt már pszichológushoz vagy jártasabb az önismeretben, az tudhatja, hogy a magzati élet és az ott megélt hatások igenis hatással vannak a későbbi életére. Pl. egy gyerek, akit nem várnak vagy egyenesen el akarnak vetetni az elején, ennek lenyomata lesz a későbbiekben. Hogy miként az nem megjósolható.

De tökéletes élet nincs. Traumák kint és bent is érik majd. Szerintem az fontosabb, hogy ezek megoldására tudj eszközt adni majd a gyereked kezébe.

Neked pl most segíthet a családállítás és/vagy a pszichodráma (bár ez utóbbi hosszabb folyamat -általában 1-2 éves kurzusok vannak, ami mellett el kell köteleződni, viszont cserébe nagyon mély önismeretet szerezhetsz-, ami alatt megszületik a babád)

2019. aug. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 22 évesen estem teherbe az első szexuális élményemből, 1 hónap ismeretség után. A párommal sokat veszekedtünk, stresszeltem, hogy elhagy, egyedül maradok, hogy készen állok-e az anyaságra, a szüleim miatt, akik nem nézték jó szemmel stb.


Szerencsére makk egészséges kislányunk lett. A szüleim imádják, ahogy az apukája is, akivel összeházasodtunk, minden rendben lett végül.


Nekem nagy segítség volt a párom, aki a hangulatingadozásaim, hisztijeim ellenére kitartott mellettem és a támaszom volt. Remélem melletted is áll egy ilyen ember.


És tényleg keress egy szakembert, mert a lejtmenet a szülés után jön. Na én akkor lettem csak igazán depis mikor itt volt egy kis ember, akiért én voltam felelős, aki csak rám számíthatott, aki folyton sírt, aki miatt fáradt és kimerült voltam stb. stb.


Erősnek kell lenni, pozitívnak és nem számolni a napokat. Lesz majd könnyebb.

2019. aug. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!