Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Vetélés, missed ab utáni...

Vetélés, missed ab utáni terhesség?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy aki vesztette már el babáját és utána újra várandós lett, érezte úgy a tüneteket mint előző terhességnél, esetleg tudta is, hogy baba van a dologban? Illetve mennyire tudtatok felhőtlenül örülni? Elmondtátok ugyanúgy a családtagoknak, barátoknak, vagy inkább vártatok vele?
2020. jan. 6. 18:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Május 15-én volt missed ab. 7 hetes baba ment el. Nagyin megviselt. Most megint a 7.héten vagyok, tüneteim vannak,nem vészes,de a mellfeszülésből tudtam,hogy baba van a dologban. Eleinte úgy gondoltam,hogy a 12.hetig senki nem fog róla tudni. De nem bírtam magamban tartani. Örülök neki,de nem felhőtlenül. Állandóan aggódom,kb.minden reggel úgy pisilek,hogy imádkozom,törlésnél ne legyen véres a papír. Minden hasi fájdalomnál bennem van,hogy talán baj van, de igyekszem elnyomni az aggódást és elfoglalni magam,hogy ne figyeljek annyira magamra. Szerintem igazaból akkor leszek boldog,ha a kezemben tarthatom a gyermekemet. Neked is kitartás, tudom,hogy nehéz de az vigasztal egyedül,hogy sokan jártak így.
2020. jan. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Még nem vagyok sajnos újra terhes, de köszönöm! Kitartást kívánok Neked és egészséges, ép babát! 🙂
2020. jan. 6. 18:47
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 9. héten az ultrahangon derült ki, hogy nincs szívműködés (előtte 2 héttel még volt). Utána a következő terhességnél ugyanazok a tünetek jelentkeztek, még a vérezgetés is az 5-ik héttől, a különbség csak annyi volt, hogy ezúttal kiharcoltam az Utrogretant, én ennek tudom be, hogy megmaradt a második baba.

Az elsőt elmondtuk kb mindenkinek, amikor volt szívhang, utána nagyon nehéz volt mindenkinek elmondani, mi történt, ezért a következő alkalommal vártunk a 12-ik hétig. Nem mondanám, hogy felhőtlen volt, nagyon aggódtam mindenen. De szerencsére egészségesen megszületett.

2020. jan. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 hónapja volt missed ab-om, 8 hetesen nem volt már szívhang... A családnak elmondtuk, másnak nem. Most teszteltem újra pozitívat, most vagyok 5+2 hetes. Utrot szedek már a peterést követő napok óta. Holnap megyek dokihoz, bár látni még nem sokat fog, de ő mondta, hogy ha újra sikerül akkor azonnal menjek.

Nagyon nagyon boldog vagyok, el sem hiszem, hogy ilyen hamar újra sikerült. Viszont ugyanakkor rettentő stresszes is vagyok, félek ,aggódok, hangulatingadozásaim vannak. Most már picit talán nyugodtabb vagyok mint múlt héten. A héten elkezdtem dolgozni, nincs időm annyit kattogni.


A tüneteim viszont egészen mások mint korábban. Az előző terhességnél már mensi előtt éreztem a mellfeszülést, nagyon megnőttek a melleim is. Hányinger, émelygés viszont csak a 6-7- héten kezdődött.

Most viszont semmi mellfeszülésem nem volt, nem is nőtt, tuti biztos voltam benne, hogy nem sikerült ez a hónap. Erre tessék... Most 2 napja kezdett el fájni a mellbimbóm, és ma reggel már hánytam is, szóval az émelygés sokkal hamarább kezdődött. A mellemet leszámítva most rosszabbul vagyok mint az előzőnél.

Szóval nekem teljesen más a két terhesség a tüneteimet tekintve.

Sulykolom magamban, hogy most minden rendben van, és már azt is tudom, hogy kisfiúval vagyok várandós, egyszerűen érzem :) Szóval szeptemberben, egészséges, gyönyörű kisfiúnak fogok életet adni, ez nem lehet másként :)

2020. jan. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok: még annyit, hogy most nem mondjuk el senkinek még a családnak sem, majd a kritikus első trimeszter után.
2020. jan. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hármas, gratulálok neked és további jó egészséget kívánok nektek! Utolsó, neked pedig kívánok ép, egészséges babát és, hogy minden rendben menjen! 🙂
2020. jan. 7. 12:42
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

4es

Én is határozottan kisfiúnak érzem. :D

Abban is biztos vagyok,hogy amelyik elment az lany lett volna.. na kíváncsi vagyok,hogy bejön-e a megérzésünk. Én ha minden rendben lesz,augusztusban szülök majd. Ha el nem felejtjük, írjuk meg ide is,hogy bejött-e! Sok sikert Neked is,meg az összes velünk egy cipőben járónak! Kérdező,neked is szorítok! Sikerülni fog! <3

2020. jan. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Rendben! Megírom, hogy kisfiú lett e :) Én kislányra készültem, de valahogy most azt érzem, hogy kisfiú lakik bent és igen, én is úgy érzem, hogy kislány ment el... Ez nagyon érdekes... Hát kíváncsi vagyok mostmár! Viszonylag hamar ki fog derülni a neme mert 9-10. héten genetikai vizsgálatot csináltatunk a korom miatt és ott már vérből látni fogják a nemét :)
2020. jan. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok, én mindig úgy gondoltam, hogy nekem kislányom lesz (1 gyereket terveztünk), és valamiért nagyon úgy éreztem az elsőnél, hogy biztosan lány volt (persze ez soha nem derült ki). A másodiknál is még abban voltam, hogy nekem kislány kell, de valamiért úgy éreztem, hogy ő nem az lesz, még álmodtam is vele, és álmomban kisfiú volt, és amikor ezt álmodtam, azóta már csak kisfiúként tudtam elképzelni őt, és hát az is lett :)


Visszatérve az utrora: amikor az első baba elment, mániákusan utánaolvastam, hogy mi okozhat missed ab-ot és arra jutottam, hogy sokszor progeszteron hiány okozza az elhalt terhességet, de ennek nem szokás utánajárni a sokadik vetélésig, szerintem érdemes szedni ilyen előzmények után, ártani nem árthat, viszont ha tényleg ez a gond, megelőzheti a bajt.

2020. jan. 8. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

2018 augusztusba teszteltem pozitivat, nagy volt az orom, el is mondtuk mindenkinek, de oktoberbe missed ab lett. En kaptam progipotlast, megsem maradt meg. Az esetbol tanulva a masodik terhesseget nem jelentettuk be pozitiv tesztnel, csak amikor mar orvos is megerositette, volt szivhang, stb, orulni is csak ekkor kezdtunk el, de en ereztem mar az elejetol, hogy most minden rendben lesz. Az orvos szerint a heten meg is lesz a kisfiam :)

40+4 hkm

2020. jan. 8. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!