Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Milyen valószínű, hogy a 12....

Milyen valószínű, hogy a 12. heti ultrahangon a baba már nem él?

Figyelt kérdés

Legutóbb 8 hetesen nézték, akkor minden rendben volt, szívhang erős, szabályos, méretei tökéletesen megfeleltek, azt mondta az orvos, hogy ha nincs panaszom, akkor találkozunk a genetikai ultrahangon (most lesz jövő héten). Ahogy közeledik az idő, olvasgattam itt a fórumon is meg úgy általában a neten, és sikeresen beparáztattam magam a missed ab-al kapcsolatban, hogy sokan írtátok, sok olyat olvastam, akinek ilyen borzasztó dolgon kellett keresztülmennetek, hogy csak a rutin ultrahangon látszódott, hogy már hetek óta nem fejlődött a baba, és semmilyen előzetes tünete nem volt.

És most természetesen mindenféle panasz nélkül teljesen bepánikoltam, hogy mi van, ha már X hete nem fejlődik a babám, és én is ugyanúgy nem érzek semmit, mint olyan sokan mások. Ilyen milyen gyakran szokott történni?

Nagyon sokat vártunk rá és annyira örültünk, amikor végre pozitívat teszteltünk, őszintén nem tudom, hogyan tudnánk feldolgozni, ha kiderülne, hogy nem marad velünk.


2020. jan. 14. 17:42
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Arra gondolj ilyenkor, hogy azért olvasol itt ott ezzel kapcsolatban, hogy már a 12. Heti uhra nem él a gyerek, mert csak az írja ezt, akivel történik. Úgy értem, akinek rendben van a terhessége, nem fog az elhalással kapcsolatban irkalni. Nem tudom érted e amit mondok.


Másik, én pont emiatt vettem egy baba szivhang figyelőt. Bár a papírra ami volt benne az van írva, hogy kB a 14. Héttől lehet vele hallani a szivhangot, én a 9. Héten már megtalaltam és mindig amikor beparaztam, meghallgattam, megnyugodtam.


Végezetül pedig, ennyi erővel az utolsó pillanatig stresszelheted magad, mert nem egy olyan sztori is van itt a gykn pl. hogy szülés előtti nap állt le a baba szíve a 40. héten.. Na szóval, nyugi, bízz a babádban és ne olvasgass ilyen hulyeseget

2020. jan. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Nincs okod aggodalomra, ne gondolj semmi rosszra, mert bevonzod. Én hiszek a gondolat teremtő erejében!

Ha élet van neki rendelve, akkor megszületik, sajnos a természet ,,elvégzi a dolgát", ez 90%-ban a természetes szelekció, ilyenkor valószínűleg olyan szintű genetikai betegség áll a háttérben, hogy nem tudna megszületni, a maradék 10% progeszteron hiány miatt megy el. :( Ezért írt fel a dokim előre progit a 13. hétig, mert ártani nem tud, de ha véletlenül nem termelődne elég progi, akkor így pótlódik.

Na de tényleg, ne is gondolj erre, minden rendben lesz! :-)

2020. jan. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Én is így voltam, nagyon ráparáztam a neten olvasottakra... Utána mondta a dokim, hogy ne olvasgassak neten, csak idegesítem magam, az meg tényleg árt a babának. Ezt tudom neked is javasolni, illetve amit előttem is írtak szívhang figyelő, az ha nagyon bediliztem, mindig megnyugtatott. Boldog babavárást :)
2020. jan. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A szívhangmonitoron én is gondolkodtam, de amiket néztem, azoknál elég rossz véleményeket írtak a korábbi felhasználók, és elképzeltem, amint próbálom a szívhangot megkeresni és nem találom, akkor aztán még inkább bepánikolnék.

Egyébként köszönöm a válaszaitokat, igyekszem kicsit megnyugodni :)

#1-nek meg: igen, értem, amit mondasz, és abszolút igazad is van :)

2020. jan. 14. 18:13
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Pedig nagyon egyszerű megtalalni a szivhangot, az angelcare márkájú tökéletesen megfelelt nekem
2020. jan. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
A dokim szerint a szívhanghallgatóval a kismamák az esetek 80%-ában a saját szívhangjukat hallgatják, de végül is ha megnyugtat, akkor miért ne. :)
2020. jan. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem se parázz,mert bevonzod.

Az en sztorim,és kérem,senki ne oltson le...

Szóval,első terhesség,hatalmas öröm volt. Szinte semmi terhességi tünet azon kívül,h nem jött meg. Sajnos missed ab,de a 8-9. heten.

Par honap múlva újra terhes lettem és tudatosan nem paraztattam magam,mert szintén nem voltak tüneteim,semmi rosszullét vagy ilyesmi. Arra gondoltam,h most minden oké lesz. Es most itt szuszog mellettem,2 eves múlt.

Szóval,kedves Kérdező! Minden rendben lesz,ne bújd a netet,csak élvezd a terhességet!

2020. jan. 15. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
61%

Akinek az okos dokija szerint az anyukák a saját szívhangjukat hallgatják, javaslom keressen rá, hogy milyen egy felnőtt ember szívhangja és milyen egy magzaté, elég nehéz összekeverni a kettőt, ugyanis utóbbinak sokkal gyorsabbnak kell lennie.

Amúgy az angelsound szívhanghallgatóval én a 13. hétig nem találtam a szívhangot, utána viszont már minden nap megvolt. Én is pont ezért vettem meg, mert nagyon ráparáztam, mert velem is ez történt, a 7. héten még minden rendben volt, a 9.-en meg kiderült, hogy már egy ideje nem él a baba. Persze a következő terhességnél egy nyugodt pillanatom nem volt, hiába mondta nekem mindenki, hogy ne görcsöljek rá, legyek nyugodt, nem így működik ez. Szóval én azt gondolom, hogy ha valaki egyszer már ráparázott, akkor azt csak túl kell élni valahogy, sokat tenni ellene nem lehet. A szívhang hallgatót megpróbálhatod, de kalkuláld bele, hogy nagyban függ a baba elhelyezkedésétől, hogy milyen könnyen és milyen hamar találod meg vele a szívhangot. Esetleg közbeiktathatsz egy ultrahangot magándokinál, az megnyugtat majd egy kis időre.

2020. jan. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!