Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Progeszteron (Duphaston)...

Progeszteron (Duphaston) szedése mellet, ha mégis elvetélnék, akkor azért beindulna a vérzés?

Figyelt kérdés

Tavaly volt egy vetélésem, így most, mikor teherbe estem, a doki egyből felírta a progi pótlást. 7. hét óta szedem, akkor voltam uh-n, most a 10. hét van és majd csak a 12. héten megyek uh-ra megint.

Néha felmerül bennem, hogy ha esetleg most is elvetélnék (nem hormonális gondok miatt, hanem egyéb okból), vajon a progi pótlás engedi-e elindulni a testemnek a tisztulást, vagy ilyenkor mi történik?

Nem szeretnék elvetélni nyilván, de azt sem szeretném, ha egy elhalt magzat hetekig bent maradva bajt okozna. Hülye gondolatok tudom, inkább örülnöm kéne, de azért foglalkoztat ez is.

Mivel majd csak 2 hét múlva megyek dokihoz, nagyon érdekelne, hogy is van ez?



2020. jún. 14. 11:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Én szedtem előző vetélés miatt. Ugyanúgy elvetéltem sajnos . Se vérzés se barnázás nem volt (2 hete elhalt a magzat már). Dokim mondta hagyjam abba a szedését műtét előtti napon. Tudom ez most nem nyugatot meg , de pozitívan nézd és most nem lesz semmi gond. Boldog babavárást.
2020. jún. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jajj! Akkor elmegyek inkább egy uh-ra a héten. Jobb, ha látom, hogy ver-e az a kicsi szív. :)
2020. jún. 14. 16:05
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem sajnos első terhesség végződött vetéléssel. Szedtem duphastont meg utrogestant is. Leállt a szíve, nem indult be a tisztulás, így műtét lett a vége. Megértelek hogy aggódsz, jobb ránézni többször akár én is úgy vagyok vele. Sok sikert kívánok!
2020. jún. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Baromsag, ha valaki azt mondja, hogy a progitol nem indul be!

Baratnom nem kapott progit megis 3hetig semmi tunete nem volt, hogy 9.heten elhalt a magzat. 12hetesen derult ki...

Masik ismerosom progi mellett verzett elment kitisztult neki.


Es sajnos olyanrol is hallottam, aki minden heten uh-ra futkosott mert meg akart gyozodni, hogy minden ok. Csutortokon mindent rendben talaltak. Penteken verzes veteles.

Szoval szerintem ne menj feleselegesen. 2het az semmi.

Van akit 4hetre hivnak vissza.

En 10hetesen mar megtalaltam a szivhangfigyelovel, talan annak nagyobb ertelme lenne.

2020. jún. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!