Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Tényleg velem van a baj és...

Tényleg velem van a baj és túlreagálom?

Figyelt kérdés

Sajnos korai szakaszban elhalt egy nem tervezetta kisbabám, ami nagyon fáj, de akárkivel beszéltem róla, mindenki csak legyint rá, hogy "majd lesz másik" , "úgyis van már gyereked" "kicsi volt még úgyis" "amúgy sem terveztétek"

Valóban én vagyok hisztis, hogy szomorú vagyok miatta és beszélni próbáltam róla? Hogyan csináljak úgy, mintha nem is lett volna. Meg a kaparásra várok, lehet hogy utána könnyebb lesz?


2020. szept. 15. 20:51
 1/6 Derjaderja ***** válasza:
86%
Dehogyis. Itt a "mások" a parasztok, a fájdalmad teljesen érthető.
2020. szept. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%
Sajnálom ami történt, próbálj szelektív hallással rendelkezni, engedd el ami nem esik jól. Biztos nehéz.. de ha valaki ilyesmiket beszól, ahelyett, hogy támogatna, az alapból eláshatja magát..
2020. szept. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem abszolút érthető a csalódottságod és szomorúságod, de egyáltalán nem biztos, hogy ezek a "beszólások" rosszindulatból jönnek. Nekem ősszel volt ey vetélésem, a 8. hétben, de hónapok kellettek, hogy túltegyem rajta magam. (Mondjuk, tervezett baba volt, régóta próbálkoztunk.) De szerintem sokan (persze vannak rosszindulatú emberek) csak nyugtatni akarnak vele. Tényleg nagyon sok terhesség ér spontán véget az első trimeszterben, és egy vetélés még nem jelez gondot (mármint ami az újabb teherbeesést illeti - nyilván a veszteség hatalmas), és szerintem a "majd lesz másik" kb. ugyanazt jelenti, mint a "fel a fejjel, ne add fel a reményt". Teljesen átérzem és megértem, amit érzel, de próbáld meg így felfogni, amiket mondanak, hogy téged akarnak vigasztalni, és azt szeretnék, hogy ne lovald bele magad valamibe, amin visszamenőleg már úgysem változtathatsz, a jövőre viszont nincs visszafordíthatatlan következménye (tehát még simán lehet gyereked). Kitartást!
2020. szept. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%

Hát, nem mindegy, hogy 5 hetes voltál, vagy 8, vagy 15. Minél nagyobb a magzat, annál nehezebb elfogadni. Azt én se értem meg, ha valaki a 4. terhességi hétben történő vetélése miatt sirdogál, az gyakorlatilag menstruáció.

Vigasztalni akarnak egyébként és ezért mondják ezeket.

2020. szept. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Valamit akarnak mondani, amitől szerintük jobb/könnyebb lesz neked, és nem látják mennyire tapintatlanok.

1.5 év próbálkozás után, 9hetes terhességem halt el, "kedvencem" anyóstól: Biztos nem szedted a vitamint (de), anyámtól: Nem baj, lesz majd másik gyereked. Valamint 4nappal a missed ab műtét után: Jaj, még mindig ezen rágódsz?

Hát k*ra jól esett :(

2020. szept. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az abortuszról olvastam, hogy megterheli a lelket, akkor is ha valaki tényleg nem akarta/tervezte a babát. Gondolom akkor a vetélés is hasonlóan terhelő lehet. Attól, hogy volt tervezett a kisbaba még nagyon lehet neki örülni. Szerintem meg kell gyászolni, kell időt hagyni, hogy feldolgozd. Azt mondják, hogy gyászt úgy a legkönnyebb feldolgozni ha leírod egy levélben az érzéseid. Írj egy levelet a kisbabádnak, hátha segít. Kitartást neked!
2020. szept. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!