Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha valaki ilyet mondana a...

Ha valaki ilyet mondana a gyerekeitekkel töltött idő után, megkérnétek, hogy vigyázzon rá máskor is? Túlreagálom?

Figyelt kérdés

Három gyerekünk van, a lányunk 4 éves, a fiúk 2,5 évesek. Nem egyszerű velük még úgy sem, hogy babának sem voltak problémásak és most sem azok. De tény, hogy gyerekek és szeretnek játszani.


Van egy unokahúgom, ő 20 éves és már a kezdetektől fogva relatíve sokat van nálunk (a többi rokonhoz képest). Havonta egyszer, maximum kétszer vigyáz is rájuk pár órát, de az esetek 90%-ában ő ajánlkozik. Hogy menjünk el nyugodtan a férjemmel kettesben valahová, vagy menjek el fodrászhoz, stb. Én csak akkor hívom, ha tényleg sos kell valamit elintéznem. Látszik rajta, hogy szereti a kicsiket, ők is rajonganak érte. Sosem mondta, hogy ez neki teher lenne, nem is utalt rá.


Viszont tegnap nálunk voltak a szüleivel és mondta, hogy minden egyes itt töltött nap arra is jó, hogy lássa, milyen fontos a megfelelő fogamzásgátlás. Mert hogy ő biztos megbolondult volna már, ha 3 ekkora gyerekkel kéne együtt élnie és hogy csodálja, hogy mi még a férjemmel nem mentünk világgá.


Nekem ez nagyon rosszul esett, szerintetek jogosan?


2020. aug. 4. 19:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
25%
De akkor nem értem miert ajánlkozik folyton? Pénz miatt? ( mert azt nem írtad)
2020. aug. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%

Na tedd a kezed a szívedre: neked sose fordult meg a fejedben, hogy könnyebb lenne kevesebb gyerekkel?

Semmi bántót nem mondott.

2020. aug. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%

Ez annyi tesz, hogy jó lesz, ha odafigyel, mert ő ettől megbolondulna 0-24ben, nem azt jelenti, hogy neked kellett volna odafigyelni.

Semmi okod ezen megsértődni.

Én is imádom a 7-5-3 éves unokatesóimat, ha a szüleik is otthon vannak vagy max 2 egyszerre, de magamra a 3 kész terror, ettől nem gondooom, hogy a szuleiknek jobban át kellett volna gondolniuk a gyerekvállalást, de én át fogom gondolni ja ott leszek, hogy mennyivel bírok el..

2020. aug. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
85%
Még csak 20 éves,még nem akar gyereket, mert látja mekkora felelősséggel jár. Még ráér a gyerekvállalással,és erre oda is figyel. A gyerekeket szereti,de sajátot még nem akar,szerintem ezzel semmi probléma.
2020. aug. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem csodálja, hogy megvagytok három gyerekkel, mert ő ezt nem tudná csinálni, és szerintem úgy van vele hogy le a kalappal előtted, mert ő ezt 0-24 képtelen lenne csinálni.

Szóval nekem ez inkább hangzott elismerően a leírásból, mint sértőnek, legalábbis én így látom.

2020. aug. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem túlreagálod. Kedves tőle, hogy segít néha, és ha őszintén belegondolsz, valószínűleg tényleg megőrülnél még te is, ha soha egy perced se lenne nélkülük. Ettől még jó anya vagy, biztos szereted őket, de az is biztos, hogy vannak nehéz pillanatok. Ő is szereti őket, de állandóra nem bírná.(A legtöbb 20 éves így van ezzel, ez a természetes.) Aztán lehet, hogy évek múlva belenő a feladatba, de lehet,hogy kevesebb gyereket vállal, vagy egyet se. Mindenki azt gondolná, téged az zavar,hogy ő ki is mondta. Én is imádom a gyerekeket, szeretek velük lenni,tanító vagyok, mégse szeretnék otthonra húszat.😂
2020. aug. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
93%
Nem. Szerintem csak nem gondolt bele, hogy ezzel megbánthat téged, de semmi borzalmasat nem látok mögé. 0-24-ben egy fiatalnak rémisztő lehet három ekkora gyerek. Ettől még szeretheti őket.
2020. aug. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%
Sőőt....még annyit hozzátennék,hogy ezzel nem mondott rosszat. ezzel azt akarta mondani ,hogy felnéz rád,hogy te bírod azt amit ő nem bírna.
2020. aug. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem is csak arra célzott mekkora felelősség és munka napi 24-ben 3 gyerek.Tuti hogy nem rosszindulatú megjegyzés volt.Őszintén én 30 felett se vallalnék 3. gyereket 😂
2020. aug. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
14%

Azért szerintem máshogy is kifejezhette volna a tiszteletét. Meglehet hogy nekem se esett volna jól, bár ez nálam hangulatfüggő is, mi hogyan jön le. Függ a hangsúlytól is, és a csillagok állásától is :D

Én valahol megértem a kérdező sértettségét, ha ő annak érezte annak megvan az oka.

2020. aug. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!