Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Ilyenkor mi történik a nőgyógy...

Ilyenkor mi történik a nőgyógyásznál?

Figyelt kérdés

Elhalt a terhességem pár hete, ma kell visszamennem az orvoshoz. Tegnap kezdtem halvány rózsaszínesen vérezni, ma reggel elöntött a vér. Enyhe görcseim vannak, mint menstruáció alatt, fizikailag nem vészes.

De most így mi lesz az orvosnál? Valaki azt mondta, hogy megvizsgál, meg valami mintát vesz a vérből, de én ezt nem szeretném. Konkrétan ömlik belőlem, az öltözőtől a vizsgálóig sem tudnék elmenni, hogy ne kenjek össze mindent. És arra van esély, hogy nem írnak ki műtétre, hanem megvárják, hogy sikerül-e kitisztulnom a vérzéssel?


2020. szept. 21. 09:08
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Az orvost nem "zavarja" a vérzés, viszont ha ilyen erös, akkor jó eséllyel ki fognak tisztítani, magától nem jön rendbe!
2020. szept. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem fogja zavarni a vér az orvost, látott már ilyet. 😊 Viszont meg kell hogy vizsgáljon, éppen az erős vérzés miatt.
2020. szept. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy te is így jártál. Nálam 4 hete állapították meg, hogy üres a petezsák. Barnáztam/véreztem 4 hétig. Mivel nem tisztult ki, így újra elmentem a dokihoz. Nálam ultrahangot csinált, nem vett mintát. A szövettan a műtétnél történik. Adott a doki egy papírt amivel másnap menni kellett az altató orvoshoz, utána másnap műtét volt(múlthét pénteken).

Mivel azt írtad pár hete elhalt már, így valószínűleg műtét lesz. Szövődmények lehetnek ha bent marad bármi. Kitartást kívánok!

2020. szept. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

És nem várnak ilyenkor pár napot? Hogy egyáltalán kitisztul-e? Csirkemáj nagyságú darabok jönnek ki, az egyiken volt egy kisebb babszemnyi szürkés valami. Gondolom talán a petezsák. Szerintem jó esély van rá, hogy kijön, aminek ki kell.

Korábban volt vetélésem, de az nem ilyen volt. Ott pecsételő vérzéssel indult, kb 1-1,5 hétig. Még nem is volt biztos, hogy elhalt, mert koràbbi terhességem alatt is pecsételtem. Akkor nem kellett műteni, kitisztultam teljesen mire az orvoshoz mentem..

2020. szept. 21. 11:15
 5/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok: nálam nem várt a doki. Így is már 4 hete véreztem, valamikor alig jött valami, valamikor jobban. Nálam is sokszor nagy darabok is jöttek, de ultrahangon látszódott, hogy mégis ott van a petezsák. Annyi hogy mér nem szabályos volt, hanem szabálytalan. Én annak "örültem", hogy a doki véget vet neki, hányingerem is még mindig tartott.

Ultrahanggal biztos megnézi majd, ha esetleg úgy látja akkor lehet vár a műtéttel. De azért kontrollra majd menj ha mégse műtenek, hogy biztos kitisztultál-e.

2020. szept. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Persze, mindenképp megyek majd. Nekem igazából ma indult be csak a vérzés. Reggel még egy tisztasági betéttel indultam el. Görcseim sincsenek nagyok, nem tudom ez bajt jelez-e. Én valamiért úgy érzem, hogy itt még ma kijönnek a nagy dolgok. Anno is kb egy nap volt a darabos vérzés, utána már csak mint egy erősebb menstruáció.
2020. szept. 21. 11:37
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, együttérzek veled.


Nálam tegnap derült ki, hogy a mostani, második terhességem is elhalt.


Mint az elsőnél, most is a természetes vetélést választottam. Gondolhatod, hogy nem tenném, ha nem így érezném jónak. Illetve a szülésznőm is csakis ezt javasolta.


Ezt a kaparást dolgot nagyon felkapták mostanság. Persze vannak esetek, amikor teljesen mértékben szükséges. Viszont többször szerintem a test is megoldaná, csak nem kap időd rá.


Nálam is kijött sok minden. Ahogy írtad is ilyen csirkemáj szerű dolgok. Egy hétig végeztem olyan erősebben. Előbb darabosan, aztán egyre jobb lett. Elmentem ultrahangra utána. Még voltak bent darabok, de azt mondta a szülésznő, hogy idő kell míg a méh kiprésel mindent, ami nem oda való. Valószínűleg Magyarországon kikapartak volna, otthon szeretik lerendezni a dolgokat. Sokkal kevesebb időbe telik, mint hetekig tartani a kapcsolatot és folyamatosan odafigyelni valakire, amit itt kaptam. Remélem ez a vetélésem is lemegy természetesen úton. Persze ha gond lesz, akkor értelemszerűen irány a kórház.

2020. szept. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: Rajtad is múlik, ha kijelented, hogy szeretnéd megvárni, hogy magától tisztuljon, remélhetőleg tiszteletben tartják. Nekem azt mondták, ha minden órában a betétek teljesen full lessz vagy ha ömlik a vér a lábamon, akkor kell lépni. Az, hogy erősen vérzel, meg jönnek a darabkák,az önmagában normális. Amint kijön a petezsák, megkönnyebbülsz. Vagyis én azt éreztem. Persze utána is fájt, meg rossz volt, de bírható. Nyugodtan írhatsz, ha bármi kérdésed van.
2020. szept. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!