Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Mikor indulhat be a vetélés?

Mikor indulhat be a vetélés?

Figyelt kérdés

7 hetes vagyok menzesz szerint.

Kb.5 hetes sem a méretek alapján,5mm.es szabálytalan petezsák.

Az ünnepek miatt sajnos biztosan januárra kapok időpontot misses ab műtétre.

Addig félek mi fog történni.

Kinek mikor indult be a vetélés?Hogyan zajlott?



2020. dec. 22. 08:07
 1/7 A kérdező kommentje:
*missed ab
2020. dec. 22. 08:07
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem 8 hetesen, otthon. Épp aznap tisztáztuk az orvossal, hogy teljesen értelmetlen tovább várni, még receptet is adott egy lórúgásnyi antibiotikumra. Másnapra kértek be a kórházba, mert egy baleset miatt a műtő épp használhatatlan volt, de elindulni már nem tudtam, mert még aznap este elkezdődött. Mivel orvos igazolta, hogy nincs mit tenni, be sem mentem a kórházba, max. fájdalomcsillapítót adtak volna. Néhány órán át nagyon erősen görcsöltem és véreztem, vagy a wc-n ültem vagy feküdtem a masszírozógépen, az segített. Utána a vérzés enyhült, még úgy két hétig rózsaszíneztem. Maga petezsák egy apró lepénnyel csak a 3. napon csúszott ki, de az egyáltalán nem fájt már. Az antibiotikumot beszedtem, nem lázasodtam be, nem görcsöltem a továbbiakban, egyáltalán semmi nyugtalanítót nem vettem észre, úgyhogy csak akkor mentem be a rendelésre, amikor már teljesen elmúlt a vérzés. Akkor uh-val ellenőrizte, hogy tényleg minden rendben zajlott le, nincs-e szükség mégis műtétre, szerencsére nem volt.

Ha épp ünnepekkor is történik, a nőgyógyászati ügyeletre akkor is be tudsz menni, ha fájdalomcsillapítást szeretnél vagy úgy érzed, valami nem rendben zajlik. De még az is lehet, hogy akkorra is adnak időpontot a műtétre, megkérdezni érdemes.

2020. dec. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem azt javasolta az orvos, hogy hagyjam abba a progeszteron szedeset, és majd beindul a vetélés. Sajnos nem indult be, 11napot vártunk, aztán másnapra be is küldött kuretre. Szóval nem kell, hogy magától beinduljon. Egyébként én már a 11.heten voltam, mikor megmutottek, de a baba max 6.hetnek felelt meg, üres petezsak volt csak. Így a doki azt mondta, ha beindul a vérzés, egy erősebb menstruáció szerű lesz. Szóval olyan ami otthon betéttel, fájdalomcsillapítóval kibirhato. Természetesen bármikor bemehetsz az ügyeletre, ha úgy érzed, nagyon erősen verzel.


Egyébként pedig simán adhat ak időpontot akár 2 ünnep közöttre is, meglatod, mit mondanak.


Sajnálom, és kívánom, hogy az új évben sikerüljön egy egészséges terhesség!

2020. dec. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én majd 8 hetesen vetéltem.

Te úgy néz ki 5 hetes terhes vagy, ami azt jelenti, hogy nem lesz nagyon vészes a vetélésed (ha beindul). Jobban vérzel és jobban fáj persze, mint menstruációkor, de elviselhető. Nekem az első három nap volt nehéz, utána olyan volt mint egy menstruáció, csak a vérzés volt több. Aztán egyik nap wc-zés közben kicsússzant a perzsák és onnantól kezdve megszűnt minden, csak ici-pici barnázás volt, de az csak a "maradék", tisztulás. Az UH is igazolta, hogy teljesen kitisztultam. Figyelj, nem egy leányálom senkinek, senki sem tervezi ezt be, de sajnos ilyen az élet. Simán túl lehet lenni rajta. A fizikai rész igazából könnyebb sokkal, mint a lelki. Egyébként elkezdesz pecsételni, onnan fogod tudni, hogy elkezdődött. Rózsaszínes folyás, majd folyamatosan sötétebb és több lesz. Illetve szúrkálhat a hasad is. Sokan félnek, de igazából nagyon hasonló az egész folyamat a menstruációhoz. Addig lesz vérzésed és fájdalmad, amíg a méhed ki nem "dob" mindent, aminek már nem kell ott lennie. Tudja jól a testünk, hogy mi a feladata. Gondolom az orvosod említette, hogy ha esetleg jobban vérzel (1 betét 1 óra alatt) akkor szólnod kell neki. Normális, hogy sokkal jobban vérzel ilyenkor, sőt alvadt vérdarabok, nyálkahártya darabkák is távozhatnak (főleg idősebb terhesség esetén 8-9 hetes), de ha egy betét (olyan ami azért sok vért képes felszívni) teljesen tele lenne egy óra alatt, az már soknak számít. Paracetamolt vehetsz be, Ibuprofen tartalmú gyógyszert nem ajánlott, ugyanis véreztet, vérhígító hatása van.

2020. dec. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyébként nagyon rossz, hogy a vetélés részletes folyamatáról, lezajlásáról, mikor mi történik és miért, mi a kóros, mi az egészséges, sehol a neten nincs orvosi leírás. Az a max, hogy hányadik héttől jön ki külön a baba és a lepény. Még szülészeti-nőgyógyászati tankönyvekben is kerestem infót, de pár soros bekezdésekkel van elintézve. Én legjobban attól féltem, hogy nem tudtam, mi várható, fizikailag milyen érzés lesz. Szerintem nagyon fontos lenne erről is nyíltan beszélni, nemcsak a szülésélményekről. Sokat segítene a nőknek. De alighanem a férfiaknak is.
2020. dec. 23. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az orvos azt mondta,hogy várjuk a spontán vetélést.

De még mindig semmi nem történik.

Már 8 hetes is elmúltam azóta,ha az 5.hét óta nem fejlődik,már 3 hete nem történik semmi...:(

2020. dec. 29. 10:32
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálam is így volt, 8 hetesen kiderült ki. Azt mondta a doki a pici már előtte sem élt, sőt valószínűleg soha sem volt szívhangja. Ennek ellenére 20 napra (az UH vizsgálattól számítva )indult be. Azt nem mondhatom, hogy megértelek, hisz minden vetélés egyedi, de azt tudom, hogy milyen várni... Ha a doki várat az jó jel. Az enyém is ezt tette. Nem akarnak feleslegesen műteni. Ne aggódj, be kell hogy induljon. Mozogj egy kicsit, pl. nagytakarítá meg ilyenek. Én a kertben dolgoztam a virágok körül. De most az ugye nem aktuális. Viszont szerintem segített.
2020. dec. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!