Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Félidős baba megszülése...

Félidős baba megszülése rendellenesség miatt.?!

Figyelt kérdés
Én most nem kérdéssel,ha válasszal jöttem.kb 2 hete tudtam meg,h a kisbabámat idő előtt meg kell szülnöm,mert nagyon beteg lett volna.Kerestem a félidős szüléssel kapcsolatban válaszokat,de nem vagy csak nagyon ijesztő dolgokat olvastam. Sajnos azóta már túl vagyok rajta és a sorstársaimnak segíteni jöttem ide,ami a fizikai részét illeti. Szegeden zajlott le a szülés. Nem minden ment zökkenő mentesen a kovid miatt.Komoly protokol előzte meg ami rengeteg ide-oda járkálással és várakozásokkal járt. Na de mikor befeküdtem a lamináriával való tágítást aznap megkaptam és azt hiszem,hogy kimerem jelenteni,hogy az volt a legkellemetlenebb.Mivel még nem szültem,így az eléggé fájt,de tudtam,hogy hagynom kell magam,mert azon múlik minden.Minél többet feltufnsk tenni,annál könnyebben megy a szülés.Nekem 6 L-es és 2db M-es került fel.(8db) és valóban igazuk volt. A tágító után 2 óra pihi.Elégé görcsöltem,de kaptam algopirin-nospa injekciót és azzal enyhültek a görcsök.Majd másnap következett a szülés.Reggel 6órától 2 óránként méhösszehúzót kaptam. Dél körül enyhe görcsöket éreztem alul.Küldtek a kezelőbe kivettél a lamináriát és megvizsgáltak,de még nem volt itt az idő.visszaküldek a kórterembe.Viszont ez a vizsgálat után akkora fájdalmam lett,hogy menni alig bírtam.1 óra elteltével kiáltottam,h adjanak fájalomcsillapító injekciót mert nem bírom tovább,de nem kaptam.(1 óráz szenvedtem) hanem beküldtek újra a kezelőbe.Jaj,mondtam,h azt már nem fogom kibirni,h újra megvizsgáljanak.Nagyon óvatos volt a DrNő nem kínzott meg,de mondta,h készenállok vihetnek a szülő szobába.( Ha Én akkor tudom,h össz-vissz ez az 1 óra volt szenvedés akkor joval könnyebben viselem) a szülőszoba kényelmes volt és segítőkészek voltak ott. Eddig tartott a fájdalmam.Innentől semmi.Pedig ugye elvileg sokkal fájdalmasabb,mint a rendes szülés. Azt hiszem,h annak köszönhetek mindent,h jól követtem az utasításokat.A szülésnél segítettek és egyeltalán nem volt vészed.Kapsz maszot ami segít kikapcsolni és ha jól csinálod úgy ellazulsz,h észre sem veszed és már túl vagy rajta. Perszr ez mond csal a testi-fizikai része. Orvosok,Nővérek többsége aranyos.Remélem segítettem,hogy ne rettenj meg előtte úgy,ahogy Én tettem.?!

#félidős szülés #Nagy vetélés
2021. jún. 15. 00:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén sajnálom, hogy ezt át kellett élned. :(
2021. jún. 15. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, borzasztó lehetett és még borzasztóbb most.

Nakem 14.héten abortuszban eltudták még venni. Attól féltem, ha baj van, nehogy szülni kelljen, nem a szülés miatt, az tudom milyen 3x átéltem.

2021. jún. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm,aranyos vagy.Sajnos az élet nagyon kegyetlen tud lenni. (Amit még hozzáírnék,az az,hogy szülés után azonnal elvégezték a kaparást altatásban.Amit így nem is éreztem.Következő nap pedig egy uh után hazaengedtek.) Itthon pedig úgy érzem,hogy gyorsan regenetálódik a szervezetem.Persze legalább 2 hét fekvés.A kontrollig.
2021. jún. 15. 00:43
 4/14 A kérdező kommentje:
Sajnos azt is tudom,amit leírtál.Az első terhességemet Nekem is 14hetesen nagyabortuszal vették el. Ez mar sajnos a 3.sikertelen terhességem volt.Csak nem elég a lelki fájdalom,de amennyire megilyesztettek ettől a szüléstől,annyira nem volt veszélyes a fájdalom.
2021. jún. 15. 00:46
 5/14 anonim ***** válasza:
60%
Mind a 3 magzatnak rendellenessége volt? Már az első után nem kellett volna vizsgálatokat csináltatni???
2021. jún. 15. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Az elsőnél a műtét alatt mintat vettek,amit át küldtek a genetikai laborba.Ennek eredménye az volt,h nincs semmilyen kromoszóma eltérés. A 2.nál ikrekkel vetéltem 8 hetesen.Ezután trombózisos vérvételre küldtem,ami negatív volt.Ettől független,mivel ártani nem árt viszont segíthet,így most a 3.babámnál végig szuriztam magam,de sajnos ez sem jött be. Természetesen vettek most is mintát,de még az eredményre várni kell.
2021. jún. 15. 10:12
 7/14 A kérdező kommentje:
Szívesen válaszolok a kérdéseitekre,ha észre veszem,de Én ide most azert írtam,h segítsek azoknak a sorstársaimnak,akik előtte állnak és ne úgy induljanak neki,mint ahogyan Én tettem.Elég a lelki fájdalom,ami örökre megmaraf,de ne kelljen még a testitől is rettegni,csak azért mert mindenki azt mondja,h brutál fájdalmas,álltalában 2 nap a szülés.... mert bizony Nekem ezt mondták. És biztatni szeretnélek Téged,aki benne vagy,hogy ez egyeltalán nem biztos,h így van.Nekem másfél óra volt és maga a fizikai része aránylag,ahogy leírzam kíméletes volt. A többivel sajnos nehezebb lesz megbírkózni. Üdvözlök mindenkit és jó egészséget kívánok!
2021. jún. 15. 10:19
 8/14 anonim ***** válasza:

2018-ban ugyanezt átéltem énis.

Szerda este tágítottak,csütörtökön délelőtt mentem le a szülőszobában, férjem is bejöhetett velem, pénteken du. 5 körül szültem

Genetikai rendellenség miatt. 24 hetes voltam akkor és Szintén Szeged!

2021. jún. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
És az normális,hogy 5-6 nap elteltével napi 1x erősen begörcsöl a méhem? Ma pl csak a jobb oldalon.1 algopirin és 2 nospa után megszünt a fájdalom.
2021. jún. 17. 22:10
 10/14 anonim ***** válasza:
Húzódhat össze
2021. jún. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!