Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Sajnos tegnap elkellett venni...

Sajnos tegnap elkellett venni a pici babànkat,nem fejlődött ès nem volt szìvhang..😔 mennyi idő a felèpülès abortusz utàn?!

Figyelt kérdés

#baba #abortusz #Fejlődött
2021. júl. 20. 15:39
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Fizikailag vagy lelkileg?


Nekem 9hetes lettem volna, mikor műtéttel elvették. 6 hetesen megállt a fejlődésben.

Műtét után kb 1 hétig véreztem, mint egy mensi alatt és ennyi.

Az első mensim pontosan megjött a műtéttől 28napra.

Utána belevágtunk ujra, az első hónap nem a mi hónapunk volt, másodikban viszont megfogant a lányunk. 30 hetes vagyok vele.


Lelkileg nekem nem volt nehéz annyira.

Már a tesztnél volt egy olyan érzésem, hogy baj lesz. Nem éltem bele magam a babába.

Mütet elötti hét volt nehéz, mikor már tudtam, mi vár rám, és hogy egy halott baba van bennem.

Műtét utáni 1-2 nap még sirdogáltam és ennyi. Utána már csak előre néztünk.

2021. júl. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Gratulàlok 🙂 Nekem is teljessen ilyen idős volt ès 6 hetessen megàllt sajnos a fejlődèse..😔 lelkileg is mostmàr jobban vagyok,nem azt mondom hogy nem rossz,rossz nagyon,èn màr jùlius 9 òta tudtam,csak nem kaptunk időpontot..ès ideges is voltam kicsit,nehigy bajom is legyen..de remèlem a következő baba màr jòl lesz 💗 Sajnos nagyon bele èltük magunkat aztàn pedig összetörtünk 😔
2021. júl. 20. 15:57
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Fizikailag könnyű felépülni belőle. Nekem 8. hét elején volt, és a beavatkozást követően, két nap múlva már a nehéz fizikai megerőltetésektől eltekintve csináltam mindent. Műtét után véreztem még úgy hat hétig, hol erősebben, hol gyengébben, néha szédültem is emiatt (mert a terhesség alatt is végig véreztem hematoma maitt, ezért is történt az ab), így huzamosabb ideig nagyon sokat véreztem, emiatt legyengültem. Más baj nem volt. Lelkileg, nos az egy másik sztori. Nekünk nem volt betervezve, sőt, gondolkodtunk is az abortuszon, de mire elindítottuk volna az eljárást, addigra már elég biztos volt, hogy nem marad meg. Először fel se vettem, gyorsan visszazökkentem az egyetemre, és majd jó fél év múlva jött ki rajtam az egész. Aztán rendbejöttem, teltek az évek és azt hittem hogy rendben vagyok. De , pár hónapja a legjobb barátnőm közölte hogy terhes és én nagyon örültem, aztán este csak elsírtam magam. Hogy ő be meri vállalni, egy alig egy éves kapcsolatba a gyereket, én meg anno gyáva voltam ehhez, és noha végül nem az én kérésemre történt az ab, akkor is úgy éreztem, hogy ezért, mert én akkor nem mertem ezt bevállalni és ez a büntetés. Nem is gondoltam, hogy 6 évvel később még mindig ennyire érzékenyen érint, de a barátnőm terhessége megmutatta, hogy mégis. Nekünk nincs azóta sem gyerekünk, mert karriert akartam, befejezni az egyetemet és anyagi biztonságot teremteni. Ez már mind megvan, de még mindig félek.
2021. júl. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
Ha arra vársz, hogy ne félj, akkor soha nem lesz gyereked.
2021. júl. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem fèlek,a következő biztossan jòl fog lenni. Nem akarok bele betegedni sem,mert nekünk lesz csak rosszabb ès utànna is..valamièrt ìgy kellett most sajnos lennie,pedig nagyon vàrtuk,de biztissan jòl lesz a következő babàbk,akit nagyon vàrunk majd 💗 inkàbb a testi felèpülèsre gobdoltam 🙂
2021. júl. 20. 22:05
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem neked írtam, hanem a félős hozzászólónak :)


A következő babáddal már remélhetőleg minden rendben lesz. Nekem is sajnos csak a második látszik összejönni. Nekem nem missed volt, hanem spontán ab. Következő ciklusban megint teherbe estem, de jópár hétig csak aggódtam :/ Nem is éltem bele magam a mai napig sem úgy, ahogy az elsőnél pillanatok alatt sikerült. Elgyászoltam és mentem tovább, de azért a nyoma megmarad örökre :) Mindig ő lesz az első gyerekünk, aki nem születhetett meg. Én így gondolok rá szeretettel :)

2021. júl. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Bocsi 🙂 igen ènis ìgy àlltam hozzà,vagyis mi,mert ha feladjuk akkor csak magunknak csinàlunk rosszat ès mi szeretnènk babàt. 🙂 òvònő vagyok,hàt őket imàdom,alig vàrtuk a sajàtunkat,aztàn sajnosncalamièrt ìgy alakult 😔 de megyünk tovàbb ès minden jò lesz 💗 nekem annyi hogy elküldtèk genetikai vizsgàra,hogy mitől lehetett..nekünk az esküvőnk is 1 hònapja volt,ès sokat izgultan,màr arra is gondoltam lehet attòl is..mert pont akkor volt 6 hèt körül..
2021. júl. 20. 22:57
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem fizikailag már a műtét után szinte semmi bajom nem volt... Kedden műtöttek, 2 napot pihentem, utána ment az élet tovább... lelkileg én úgy érzem erős maradtam, persze nem mondom, egyből megakadt a szemem egy kisbabán az utcán és sosem fogom elfelejteni, hogy az első terhességem így végződött... Még a heteket is pontosan tudom mennyinél tartanék most... Sok embertől hallottam, hogy az első ilyen után a második hamarabb összejön és nem szokott gond lenni... Engem ez nagyon éltet és erőt ad!! Hiszem, hogy nekünk is megadatik a csoda és egészséges babát hordhatok ki... Ha magamba zuhanok nem lesz változás... Így probálok pozitív maradni és addig élvezni kettesben az életet a férjemmel. Ennek már lassan 2 hónapja.
2021. júl. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm 🥰 teljessen ènis ìgy àllok hozzà,mert nem szabad bele betegedni,aztàn magunknak àrtunk. Sok sikert kìvànok nektek is 🙂🙂
2021. júl. 27. 06:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!