Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ma lesz abortuszom, félek,...

Ma lesz abortuszom, félek, hogy rosszul döntöttem….?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, 3 éve fogamzásgátlót szedek, mégis terhesen maradtam, 9 hetes vagyok, nincsen munkahelyem, egyetemista vagyok, a szüleim nem támogatnának ha megtartanám, tisztán kifejezték, a párom nem akarja a kisbabát, ő lett volna az egyetlen aki segítségével ment volna a terhesség és a kicsi jó körülmények közötti felnevelése, amíg én is munkába tudnék állni. Viszont, határozottan tiltakozik ellene, nem akarja, el is hagyott. Én szeretném, mármint tudom, hogy nem tudnám megcsinálni egyedül, és szenvedést okoznék a kicsinek is csak, apa nélkül, támogatás nélkül nőne fel, nem a legjobb körülmények között, de nagyon rosszul élem meg, hogy el kell vetetnem. Mégis, mindent összevetve emellett döntöttem. Ma van időpontom, és szörnyen félek, hogy rossz döntést hoztam.

2021. jún. 30. 11:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/137 anonim ***** válasza:
63%
Jo dontest hoztal! Menj el tul leszel rajta. Nekem is volt abortuszom 16 evesen most 34 vagyok 1 eves a gyerekem es jol dontottem akkor. Kell egy apa neki hidd el!
2021. jún. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/137 anonim ***** válasza:
73%
Nagyon sajnálom, hogy ebbe a helyzetbe kerültél. Akinek van lelkiismerete annak ez sajnos egy nagy lelki teher lesz egész életében.
2021. jún. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/137 anonim ***** válasza:
26%
Az örökbeadást miért vetetted el?
2021. jún. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/137 anonim ***** válasza:
83%

Te is tudod, hogy a legjobb döntés most az abortusz.

Null segítséggel nem fog sikerülni. Főleg az elején.

Terhesen lehet, hogy tudsz dolgozni meg tanulni egyszerre, de szülés után már nem.

Ott a szülés utáni vérzés, a gyerekágyas időszak, 6 hétig pihenned kell. Hogy mennél úgy dolgozni vagy hogy tanulnál?

Ráadásul egy pici baba nem egy elemes lámpa, amiből kiveheted az elemet, az sír, ha kell, ha nem. Ő nem fogja nézni, hogy fáradt vagy, tanulnod kell, vagy dolgoznod kell.

A legjobb, hogyha elveteted. Főleg apa nélkül ne vállald! A gyerekkel cs3sznél ki a legjobban. Ott állnál végzettség és munka nélkül. Utcára kerülnétek.



Néha az ész felülírja amit a szív akar. Most éppenséggel ez a helyzet van. Most van a 'néha'.

2021. jún. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/137 anonim ***** válasza:
78%

"Az örökbeadást miért vetetted el?"


Mert mondjuk nem akar 9 hónapon át terhes lenni, aztán nagy kínok, fájdalmak közepette szülni és nem akar úgy élni, hogy valahol a nagyvilágban van egy gyereke?

2021. jún. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/137 anonim ***** válasza:
70%
Tudom, hogy rossz, de nem jók a körülményeid. A párodat pedig nem kommentálom.
2021. jún. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/137 anonim ***** válasza:
69%

Csak gondolj bele: nálad nem lenne jó kezekben a gyerek, hisz nem tudod anyagilag finanszírozni a költségeit. Beszélhetünk itt csokról, meg gyerektámogatásról, meg mindenről, de te is tudhatod, hogy annyi pénz nem lesz elég.

Mehetsz különböző anyagotthonokba is, de nem biztos, hogy az neked jól fog esni. Nem épp a legfancybb hely.

És adhatod örökbe is, de akkor is minden esély megvan rá, hogy 1. nem fogadják örökbe és tudjuk milyen egy nevelőotthon minősége és teljesítménye 2. örökbe fogadhatják rossz szülők is.

2021. jún. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/137 anonim ***** válasza:
32%
Az örökbeadott gyerek 18 éves korában a gyámhivatalon keresztül megkeresheti a vérszelinti családját. Te szeretnél szembesülni a fiatalkori hibáiddal, esetleg úgy, hogy jó mélyen eltemetted magadban? Az akkori családod nem is tud róla, és hirtelen megjelenik egy fiatal felnőtt, hogy az ő gyereke vagyok én is?
2021. jún. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/137 anonim ***** válasza:
60%
Ha ennyire lelkis vagy, gondold át mégegyszer.. néha jobb átmenetileg néhány évig szenvedni, mint az egész életedet utálni és bánni valamit. Én se tudnám megtenni.
2021. jún. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/137 anonim ***** válasza:
71%
Mindjárt jönnek az okosok meg a nagy szentlelkek akiknek kb. addig fontos az magzat amíg tudják sulykolni hogy szüld meg mindenképp, de utána az már nekik mindegy hogy nem lenne miből eltartsd..
2021. jún. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!