Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Mikortól számít vetélésnek?

Mikortól számít vetélésnek?

Figyelt kérdés
6 nap késésem volt, a teszt egy hétig pozitív volt. Végül a 19. dpo-n megjött. Ez már vetélésnek számít? Vagy hanyadik héttől hívjuk vetélésnek?

2021. aug. 9. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Ezt kémiai terhességnek hívják, engedd el, a terhesség el sem tudott indulni, úgyhogy vetélésről szó sincsen.
2021. aug. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Kémiai...
2021. aug. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Ha már orvosilag igazolható korú terhesség szakad meg, az a vetélés, azaz minimum 5-6 hetes. Ha csak pozitív teszt van, majd rövid késés után megjön, az a kémiai terhesség. Ilyenkor elindul valami, de megszakad még azelőtt, hogy magzati szervek, szövetek kialakulnának.
2021. aug. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

Én 9.héten vetéltem el spontán egy épp csak elindult 4-5 hetes terhességet.Ez biztosan vetélés,pont 1 hónapot"késett".

Ha pár napot késik akkor talán az még nem vetélés,mert könnyen megtud szakadni,a testedben nem indultak el nagyobb folyamatok.

2021. aug. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%
Nekem pont egy hetes menstruáció késésem volt egyszer, majd megjött, brutál erős fájdalommal. Tesztet nem csináltam, de kémiai terhességre gyanakodtam. Szerintem vetélésnek már akkor számít, ha az orvos egyértelműen látta a terhességet, pl van már szikhólyag, embrió.
2021. aug. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%
Lehet kémiai terhesség is. De még ez sem biztos. Nekem 9 nap késés után jött meg. De teljesen megszokott vérzés volt, nem erősebb, nem több, stb.
2021. aug. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%

A kémiai terhesség a spontán vetélések leggyakoribb formája. Az is vetélés.

(Igen, elindul "valami". Mégpedig egy terhesség. Attól, hogy elnevezték kémiainak, ez még az.)


Bővebben:


[link]

2021. aug. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
54%
Nekem is így volt. Először csak barnázás volt, bementem az ügyeletre, addigra már rendesen véreztem (megjött). Függetlenül attól, hogy nem látott petezsákot, a diagnózis spontán vetélés volt.
2021. aug. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!