Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Bízzak benne hogy spontán...

Bízzak benne hogy spontán kiürülök vagy menjek be műtéti befejezésre?

Figyelt kérdés

Mikor a nőgyógyásznál voltam még csak barnáztam, ő akkor azt javasolta menjek be a kórházba küretre, mert ebből szerinte elhúzódó vérzés lesz. Mondtam neki hogy tartok a műtéttől inkább megvárnám hátha elmegy spontán. Erre a nőgyógyász azt mondta várhatok egy pár napot.


Még aznap rendesen elkezdtem vérezni, 2 nagyobb darab is jött ki belőlem, 2 napja tart, de összességében gyengébb mint egy normál menstruáció.


Nem tudom, hogy mi a jó döntés. Jó lenne megúszni a műtétet, de kezdek félni hogy mi lesz ha spontán mégse ürülök ki rendesen.

Ti mit választanátok?



2021. nov. 18. 12:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Én biztosan bemennék. Nehogy valami baj legyen. Ez nem egy nagy műtét. Nem fognak felvágni, stb.
2021. nov. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
Én egyértelműen a műtétet választanám és biztosan tudnám legalább hogy teljesen kiürültem. Sajnálom.
2021. nov. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
Lehet,hogy magától távozott és nem fog kelleni műtét,de ezt csak akkor fogod meg tudni,ha elmész és megnézeted. Ha minden oké, akkor már mehetsz is hazafelé
2021. nov. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
47%
Vàrnèk mèg. Ha 2 heten belül nem múlik el a vèrzès, lazas vagy, bűzös a folyasod, akkor gond lehet. De àltalàban kiürül magàtól.
2021. nov. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
67%
Várnék.
2021. nov. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Egy hét múlva megyek vissza kontrollra a nőgyógyászhoz.


Csak közben bizonytalan vagyok, hogy a spontán-e a jobb út vagy a kaparás. Eddig úgy gondoltam, hogy a spontán, de közben elbizonytalanodtam.

2021. nov. 18. 14:50
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Fogja látni 1 hét múlva az ultrahangon, hogy ha kiürült teljesen a méhed. Ha igen, akkor nyilván az a jobb. Akkor minek kéne kaparni? Semmi értelme. Ha nem tudott kiürülni, akkor meg egyértelműen a műszeres befejezés. Ez nem választás kérdése.
2021. nov. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2x volt spontán, egyáltalán nem bántam meg. Teljesen kiürült. 🙏 Akárcsak egy menstruációnak, ennek is idő kell, sőt, több idő. Ha eláll a vérzés (pecsételés is beletartozik), akkor van a kontroll.


Mennyi idős voltál? Hány hetes? Mert ha főleg ilyen 5-6-7-8, akkor szinte biztos, hogy kitisztulsz. Ezáltal megkíméled magad egy műtéttől - ugyanis minden műtét műtét. Nem kell félni. Akkor sem ha erősek a görcsök, a méh csak préselt kifelé mindent, ami már nem odavaló. Természetesen, ha nem tisztul ki valaki, kell mindenképpen a műtét, ez nálam, ahogy mindenkinél benne van a pakliban. De normális orvos azért vár, eközben megfigyel, érdeklődik. Nálam olyan 2 hét volt, ha jól rémlik. Persze a vége már csak maszatolás, nem rendes vérzés. Aztán megjött a menstruáció is. Ha van kérdésed, írhatsz, sajnos van tapasztalatom.

2021. nov. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Csak 5,5 hét volt, de olyan hamar megállt a fejlődés, hogy nem látszott semmi uh-n.

Igazából már csak pecsételek, olyan volt, mint egy az átlagosnál kicsit gyengébb menstruáció.

Ha ez csak egy menstruáció lett volna, eszembe se jutna aggódni, elkönyvelném, hogy király ezt a hónapot kicsit könnyebben megúsztam, de így hogy tudom, hogy dupla olyan vastag méhnyálkahártyának kellene távoznia, mint átlagos esetben így egy kicsit aggaszt...

2021. nov. 22. 19:38
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek, szerencsére spontán véget ért a dolog, megúsztam a beavatkozást, és rögtön lehet tovább próbálkozni.
2021. nov. 24. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!