Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » 6 hetes terhesként abortuszra...

Fedra24 kérdése:

6 hetes terhesként abortuszra irányítottak nem létező szívhanggal. Mit gondoltok korai lenne?

Figyelt kérdés

Elsőként kedden (07.17-én) majd csütörtökön (07.19-én) voltam a nőgyógyásznál terhesség gyanújával, ahol megállapították, hogy egy elhalt baba van bennem. Csütörtökön lett megerősítve a tény, azonban még csak 6 hetesnek vagyok megállapítva. Egyik orvos sem talált szívhangot. Nem lehet, hogy még túl korai lenne a vizsgálat? :(

Bár a cicim kissé visszaesett a duzzadt állapotból és menstruáció kezdetéhez hasonló derék és alhasi fájdalmam van, de hat hetesként az embrióm 6mm. Korához megfelelő méretű, mégha élőnek meg nem detektálható. A méhem az orvos fogalmazása szerint sarló alakú (mint egy banán). Magától a vetélés még nem indult, aminek szerintem megkellett volna már, ha tényleg nagy a baj.

De valamiért én úgy gondolom, hogy ha nem élne a magzat, akkor 3 hét alatt nem fejlődött volna a korához képest megfelelő méretre. :( Hiszen 3 hete még csak a 9.5mm-es petezsák látszódott - embrió nem, kedden viszont már a 25mm-es petezsákban lévő akkor még 5mm-es (tegnap viszont 6mm - de lehet csak a méretezés volt eltérő minőségű, mivel két különböző orvosnál voltam) embrió is..

mit gondoltok van még esély vagy ne ébresszek hiú ábrándokat?🥺



#vetélés #6 hetes #nincs_szívhang #korai_terhesség #alhasi_fájdalom
2022. júl. 22. 07:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%

6 hétnél még sokaknak nincs szívhang.

Miért akarnak abortálni hiszen az esetek többségében magától megindul a vetélés?

Ha 6 hetes vagy, akkor hogy lehetett 3 hete 9mm petezsák?

Nem jön ki a matek🤔

2022. júl. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Sajnálom, de szerintem ne ébressz hiú ábrándokat, ha két orvos is megállapította. A vetélés sokszor nem indul meg és kell műtét, de azelőtt mindig csinálnak még egy uht. Ott kiderül, ha nem vàltozik addig a helyzet.
2022. júl. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mikor volt az utolsó menstruációd?
2022. júl. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Így visszaszámolva 3 hetesként csak a petezsák látszódott, és most 6 hetesen már látható volt az embrió. Nem tudok sajnos rájönni én sem.


Az utolsó menstruáció május 15, de visszaszámolva valamikor az ovulációs hét után foganhatott meg.

2022. júl. 22. 08:07
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Lassan 10 hetesnek kéne lenned, a terhességed pedig 6 hetesnek felel meg. Ez nem azt jelenti, hogy 6 hetes vagy, hanem hogy 6 hetesen megállt a fejlődésben, elhalt. Sajnálom.
2022. júl. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha május 15 volt az utolsó menzid akkor valami nagyon nem stimmel a hetekkel.

Nekem május 24 volt az utolsó.Most kedden lettem volna 8 hetes.Hétfőn sajnos nem volt szívhang és az embrió mérete 6 hetesnek felelt meg.Akkor megállt a fejlődésben.

Kedden este indult meg a vetélés,szerdán műtőttek. 😞

2022. júl. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom kérdező, de ez így tényleg abortusz.

Az én utolsóm május 11 volt, most vagyok 10+2.. Neked késői ovuval is már vagy 8-9 hetesnek kéne lenned, nem 6..

2022. júl. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Köszi a lepontozást! Mégis csak a matekkal volt a gond ahogy írtam!
2022. júl. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm szépen a válaszokat! :(
2022. júl. 22. 09:19
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom :(
2022. júl. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!