Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Méhenkívüli biztosan? Már ne...

Méhenkívüli biztosan? Már ne reménykedjek?

Figyelt kérdés

Ma voltam ultrahangon. Teljesen sokkos állapotban vagyok. :( Semmi tünetem nincs, se vérzés se görcs ami méhenkívülire utalna. A melleim fájnak csak. Utolsó menzeszem szerint 5+4 hetes vagyok. Az orvos méhenkívülire gyanakszik. Az egyik petevezetékemnél több éve van egy babszem méretű, alakú jóindulatú kinövés, amit ez a doki előzőleg nem látott. Most azt mondja, hogy ott, azon az oldalt méhenkívüli terhesség áll fent valószínűleg.

Szerintetek menjek még el másik orvoshoz? Vagy ez már tuti? :(



#méhenkívüli terhesség gyanú
2023. márc. 3. 14:01
1 2 3 4
 1/40 A kérdező kommentje:

Itt a leletem: :(


[link]

2023. márc. 3. 14:02
 2/40 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges, hogy az a petevezetéked nem átjárható és amiatt ott megrekedt a babus.

Én megnézetném egy másik dokival is mihamarabb, mert ha a petevezetékedben növekedésnek indul az embrió, akkor szét fogja repeszteni és el kell távolítani azt a petevezetéket. Ezzel nem szabad sokáig szarakodni. Életveszélyes belső vérzést is okozhat egy méhenkívüli terhesség.

2023. márc. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
85%

Hol voltál uh-on, mennyire volt képzetta szonográfus, aki megvizsgált?

Magán uh-os helyeken (ahová a többség babamozizni megy) vannak a legjobb minőségű ultrahangok, a környező helyeket hívd fel és mondd meg, milyen problémával fordulsz hozzájuk, van-e megfelelő minősítésű szonográfusuk, valamint tudnak-e lehetőleg még ma fogadni.

Sok sikert, remélem a legjobbakat!

2023. márc. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok. Rá is van írva, hogy nőgyógy sürgősségin jelentkezz!!!!
2023. márc. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha jelentkezel a nőgyógyászati sürgősségin, ahogy az orvosod javasolja a leleten, ott úgyis meg fogják nézni, esetleg jobb géppel, uh-ban jártasabb személy vizsgál majd meg. Menj el mielőbb. Sajnos ezt mi innen nem fogjuk tudni, bármi lehet. Szorítok, hogy minden rendben legyen.
2023. márc. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:

Kértem időpontot másnál,de magánba is csak jövő héten kedden délután tudnak fogadni. A doki, akinél ma voltam azt mondta, hogy ha vérzés lép fel görcsökkel hétvégén, akkor azonnal menjek be az ügyeletre. De jövő héten minél hamarabb. Majd kicsit elgondolkodott és azt mondta, hogy nem is, inkább már ma menjek be a sürgősségire. A kinövésre, amit írtam nemrég, én hívtam fel a figyelmét. De azt mondta, hogy nem hiszi hogy az lenne amit látott, mert akkor azt már az előző ultrahangon is látta volna.

Vajon keddig lehet nagy baj? Nyilván ha indokolt azonnal megyek a sürgősségire. De ha jól is vagyok, megtörténhet hogy minden előjel nélkül elájulok vagy hasonló? Vagy meg is halhatok? Nem kellene barnáznom vagy pecsételnem? Vagy görcsölnöm?

2023. márc. 3. 14:18
 7/40 anonim ***** válasza:
100%
De könyörgöm, miért várnád meg, amíg bármelyik bekövetkezik??????
2023. márc. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel ne játsz! A petevezetekedbe, legrosszabb esetben az eletedbe kerülhet. Míg teljesen meg nem bizonyosodnak mindenről úgy sem fognak műteni. Irany a kórház!
2023. márc. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
92%
Nem értem itt izgulsz, hogy másik orvos a doki elküldött másik orvoshoz sürgősségi erre nem mész meg válogatsz???? Szerinted ott nem nézik meg csak megműtenek vagy mégis mit gondolsz?
2023. márc. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
100%
Menj már a sürgőssègire, az èg áldjon meg!! Lelet kèzbe ès futás. Ès igen, simán elájulhatsz miatta, semmiből semmi rosszul lehetsz, ne várj!
2023. márc. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!