Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Hogyan lehet ezt feldolgozni?

Hogyan lehet ezt feldolgozni?

Figyelt kérdés

Egy hete szakadt meg az első terhességem, 7. hétben voltam. Nagyon vártuk a picit, már meg volt beszélve a kiválasztott orvossal a nap, amikor megyünk vizsgálatra, azt mondta akkor már fogjuk hallani a szívhangot is, szóval nagyon izgatott voltam/tunk a párommal.


Aztán múlt hét szombaton erős hasi görccsel és vérzéssel kerültem kórházba, ahol azt mondták két bent töltött éjszaka után, hogy nincs mit tenni, ez van..

Én meg nagyon meg voltam ijedve, azt se tudtam mi történik, hiába kérdeztem az orvosokat a baba miatt, senki nem mondott nekem semmit, csak három nap után, amikor elkezdett kiürülni a hcg a véremből..


Az a helyzet, hogy én azóta minden este sírok a baba után, ha babás reklám van a tv-ben, akárhol gyereket látok, vagy drogériában egy cumit pl. elkap a sírhatnék, azóta a páromat sem kívánom, és szegény hiába vigasztal, egyszerűen nem tudok ezen túl lendülni,

nagyon szeretnénk már babát, de félek, hogyha megint terhes leszek pár hét után elvetélek, és a legszörnyűbb érzés a világon amikor az összes terhes tüntetem hirtelen múlik el, annyira hiányzik az egész, és úgy féltettem a babát, hogy mi lesz vele, teljesen össze vagyok zavarodva és nem tudom ez mennyire normális, meddig tart az ilyen sírós korszak, vagy mit tehetnék azért, hogy ez jobb legyen...



2017. dec. 18. 11:00
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Szegénykém, átérzem, tavaly ősszel átéltem! Szintén 7. hétben. Ez ilyen, gyászold meg és sírd ki magad! Én addig szomorú voltam, ameddig ismét pozitív tesztem nem lett, csak épp hétről hétre enyhült. Szenteste is gondoltam rá, de tudtam, hogy az a kis lélek visszatér majd egy másik magzat testében hozzám. Karácsony 2. napján pozitívat teszteltem. Hidd el, jönni fog újra! De azt tanácsolom, beszélj az orvosoddal, nekem progeszteronpótló gyógyszert írt fel és pozi teszt napjától napi 3-at szednem kellett. Nem biztos hogy az okozta (volt már egy kisfiam aki már 7 éves), de ártani nem árthat viszont magzatmegtartó hatása van ha ez a gond (nagyon gyakori!!).

Sok erőt és add át a lelked a közelgő ünnepnek és higgy abban hogy visszatér mielőbb! Én lefoglaltam magam hogy csak vidám dolgokra koncentráljak.

2017. dec. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
5 év után végre terhes lettem, minden szép és jó volt. A 8. héten kicsit vérezni és enyhén görcsölni kezdtem, bementünk a kórházba, megnézték uh-n minden szép és jó a szívverése is tökéletes volt. Pihenjek és kaptam receptet gyógyszerre. 4 óra múlva se amikor vissza mentünk csak annyit mondott a doki,hogy már szinte teljesen kiürült a méhem,de azért kitisztít és mivel rh- vagyok így antid-t is kaptam. A szívemnek nem esett jól,hogy egy 38 hetes kismamával voltam egy szobába és az se,hogy reggel egy abortuszra váró jött. 2 hónap után újra próbálkoztunk és a 4. hónapba sikerült. Pozi teszt egyből doki és kisebb volt egy héttel, vagy később fogant vagy leállt a dolog,de a gyógyszert azért szedjem. Rá 4 napra vérezni kezdtem, egyből kórház...a "baba" jól van és nőtt szóval fejlődik. A 8. hétig vérezgettem,de minden rendbe volt, leszámítva,hogy szépen tartotta az egy hetes lemaradást a mensi szerinti időhöz képest. A második gyerek 2 év próbálkozás után sikerült és kezdődött minden a megszokott módon...kisebb mint kellene (szerencsére nála is annyi volt,hogy nem középidőbe fogant) majd a 8. héten egy kicsi vérzés, irány a kórház, baba jó van vérzés okát nem látják és már vérzést se. A negyedik terhességem és a harmadik gyerekem volt az egyetlen aki időbe fogant, abszolút még egy enyhe barnázás se volt stb de a vetélés utáni összes terhességem első 14. hetébe gyomorgörccsel rohangáltam a wc-re,mert biztos vérezni fogok,még mindig vérzek, ha egy kis szúrást éreztem akkor a víz levert mert görcsölni fogok, elvetélek. (csak a vetélésnél görcsöltem). Szóval teljes pánik volt mindig a terhességek elején.Miután az első gyerekem megszületett sokkal jobb volt,de a mai napig eszembe jut
2017. dec. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Én nem hiszem, h progi hiány okozta a baj, a természet okos és így végzi a dolgát. Sokkal jobb, hogy most ment el, mint később, akkor nagyobb lenne a fájdalom. Ahogy első írta, én is konzultálnék az orvosommal, a biztonság kedvvért nézetnék hormonképet, én úgy tudom, h pozi teszt után nem szabad azonnal hormonpótló gyógyszert szedni, így ezt én még a következő terhesség előtt megnézetném, de inkább magánban, mert csak sorozatos vetélések után foglalkoznak állami kórházban ezzel komolyabban.
2017. dec. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

2016.márciusban veszítettük el a második babánkat 12.hétben...

2017.februárban gondoltam először új terhességre, addig sokat szenvedtem.

Májusban 5.hét elején spontán vesztettem el a következő babát.


Mindegyik fájt, de egyik sem volt tervezett, így könnyebb volt elengedni őket.


Most pedig 21.hétben vagyok az ikreimmel és minden oké.


Kitartást kívánok, engedd, hogy fájjon, ezt meg kell élni...sajnos csak az idő segít valamit.

2017. dec. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom, teljesen átérzem! :( Nem tudom, hogy valaha is fel lehet-e ezt dolgozni, de idővel azért könnyebb lesz, de most még annyira friss a traumád, természetes, hogy így érzel. Én is rengeteget sírtam, elég volt egy pelenkareklám a tv-ben, már zokogtam is. Nekem méhen kívüli terhességem volt, 6. hétben jártam, amikor annyira rosszul lettem, hogy azt hittem nem élem túl, azonnal kórház, majd toltak is a műtőbe, mert belső vérzésem volt, sajnos a petevezetőt is el kellett távolítani. Nagyon megviselt az egész, és sajnos most újra előjönnek az emlékek, mert valamikor januárban született volna. De remélem ezután tovább tudok majd lépni. Kívánom, hogy mielőbb felépülj ebből a traumából, és problémamentes várandósságod legyen ezután, egészséges babával!
2017. dec. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Sajnalom :( Sokszor nem derul ki a veteles oka, de amit lehet, kikuszobolnek:

- hormonokat nezetnek, elsosorban progeszteront es pajzsmirigyet

- megnezetnem, hogy nibcs-e tul sok folsav, szinten verkepbol, es egyebkent is el kezdenem szedni a biologiailag aktiv formajat (metilfolat), ami tutira fel tud szivodmi

- a lelki reszevel elmennek egy csaladallitasra, segiti a gyasz folyamatat

2017. dec. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
Én annak idején a 15. héten veszítettem el az első babámat. Már hallottam a szívhangját, láttam UH-n. Már arra figyeltem, hogy mikor érzem az első mozgását. Aztán görcsök, egy szörnyű éjszaka, és másnap reggel vége lett. 1 hét betegállomány után mentem vissza dolgozni. Nagyon rossz volt, de az orvos szerint sem lett volna egészséges, engem ez a tudat "vigasztalt" valamelyest. Még mindig így volt jobb mindenkinek, mintha egy beteg baba születik és akár születése után veszítem el. Az még rosszabb lett volna. Eszembe sem jutott, hogy a páromat ne engedjem közel magamhoz, annak végképp nem lett volna jó vége. Azóta született 3 gyerekünk, egy már felnőtt. Néha még most is eszembe jut, a gyerekeimnek is meséltem már a meg nem született testvérükről. Márciusban lenne 29 éves...
2017. dec. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom. Aterzem. 4elvesztett baban vagyok tul.(1 mehenkivuli, egy 8hetes veteles, egy 5hetes, az utolso megmaradt, azt hittem végre minden happy,majd a 12hetes uhn kozoltek annyira beteg, hogy minnel elobb vetessem el... ennek 2hete.) Szoval tudom mit erzel. En 4 vegig zokogott nap utan azt mondtam ossze kell szednem magam. Nekem pl. jot tett, hogy gyorsan visszamentem dolgozni,ott lefoglalnak... Elkezdtem tudatosan keszulni a következő terhessegre, mehpempot eszunk, vitamint szedem, innofolicot, baratcserjet is szedek, setalok naponta egy fel - egy orat... vettem egy csomo csinos ruhát, szépítkezek. De kinek mi hasznal...az elozoeknel pl eltemettuk a teszteket, csinaltam nekik kiskoszorut halottak napjara is:)Gyujthatsz gyertyat otthon is. Beszélgettem veluk magamban,hogy sajnalom, hogy nem birtam kihordani oket, de jojjon vissza, ha lehet hinni abban, hogy a születendő lelek választja ki az anyukat:) Olvasgattam ilyen témában is. De kinek mi segit! A felelmed sajnos megfog maradni, a 12.hetig tuti.. minden bugyi lehuzasnal rettegtem, hogy verzek?, a gorcsoknel is,hogy uhh most jon meg...

jo volt, hogy dolgoztam es kevesebb idom volt aggodni.

De probalj bizni benne, hogy sikerül! Mert a következo egészséges lesz! Szurkolok Neked! Mielobbi problémamentes terhesseget es egeszseges kisbabát kivanok!

2017. dec. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Múlt hét csütörtökön vették el a kicsikémet. 8 hetes voltam. :( Nehéz.....
2017. dec. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Elány ***** válasza:
Ma vetéltem el. Még gőzöm sincs hogy fogom feldolgozni egyenlőre lehetetlennek tartom... Ma léptem a 8.hétbe
2017. dec. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!