Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » 10 hetes missed ab után...

10 hetes missed ab után mennyire kell jobban vigyázni a következő terhességnél?

Figyelt kérdés
8 hetes terhesen szabályos petezsák, szívhang sejthető volt. 9 hetes vizsgálatnál embryo és nem látható szívhang. 1 hét múlva vérzéssel mentünk be a klinikára. Ott aznap este műtéttel megszakítás. 6 hét múlva kell vissza menni kontrollra. A kérdésem az lenne, hogyha a következő terhesség sikerül akkor a teszt után egyből orvos vagy várjak még? Nyilván az SZTK-ban többszörös bajok után ( nem csak terhesség) magán orvoshoz szeretnék elmenni. Illetve egy pékségben dolgozom 16 órát 1 napot, 2-t nem. Vajon a veszteség után otthon tartana vagy engedné a további 16 órát? 25 éves vagyok és 1 éves próbálkozás után sikerült a teherbeesés.

2023. márc. 30. 15:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hiába volt 10 hetes papiron, de igazából 6 hét körül ált meg.

Nekem 7 hetes vetélés után, volt embrió is szívhang is.

2.hóban fogant a fiam minden rendben volt, indítani kellett 40. Hét után

2023. márc. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell jobban "vigyázni", mármint ez egy természetes dolog sajnos, rengeteg a vetélés. Nekem is volt két egészséges terhesség között, egyszerűen nem fejlődött normál tempóban, ennek nincs általában semmi speciális oka, nem tudod megelőzni, nem tudsz vele mit csinálni.


Hiába mennél hamarabb orvoshoz, vagy hiába mész magánorvoshoz, az égvilágon semmit nem tudnak tenni pár hetes terhességgel. Vagy fejlődik normálisan, vagy nem. Ezen, csúnyán szólva, kár izgulni, megtörtént, a következővel valószínűleg nem lesz gond.

2023. márc. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 2.terhességemnél 7hetesen üres petezsák. 8hetesen szikhólyag. 9hetesen eldeformálódott petezsák, talán szikhólyaggal. 10hetesen műtöttek, ott azt mondta egy másik doki, hogy volt embrió is, de elhalt kb 5 hetes állapotban.


2hét mulva kontroll, utana ujra belevághattunk. Abban a honaoban mar meg sem jött. Szoval műtét után 4 héttel teszteltem pozitívat.


Semmivel nem volt másabb, mint az első terhességem, semmivel nem kellett jobban vigyáznom. Időre is született, ma már 1.5 éves.

2023. márc. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálam missed ab után a következő terhességnél automatikusan veszélyeztetett terhességnek nyilvánította az orvos, és az elején elővigyázatosságból progeszteront is kellett szednem.

Egyébként problémamentes terhesség volt, végig dolgoztam, és egészséges kislányt szültem a kiírt napon.

Hidd el sajnos sok a vetélés, de az esetek nagy részében nem lehet megelőzni, nem a te hibád.

2023. márc. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es!

Gratulálok a kislányodhoz!

Igen én is meg vagyok lepődve, hogy konkrétan minden 3-4. terhesség vetéléssel végződik.. borzasztó 😢

2023. ápr. 1. 03:53
 6/6 anonim ***** válasza:
Köszönöm! Fel a fejjel, pontosan tudom hogy most milyen nehéz, de majd kárpótol az élet téged is ezért a veszteségért. Ennek most valamiért így kellett történnie, de ilyenkor általában könnyebb teherbe esni, bízz benne, hogy pár hónapon belül sikerülni fog. Én szorítok érte 🙂
2023. ápr. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!