Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Októberben volt az 1.terhesség...

Októberben volt az 1.terhességem ami sajnos missed ab-al végződött. A 9.héten derült ki, hogy 1 hete nem fejlődött tovább a baba. Több mint másfél év után jött össze. Kinek, hogy alakul hasonló helyzetben a terhesség?

Figyelt kérdés
A műtét után kívártuk a szükséges 3 hónapot , a 2. Próbálkozós hónapban sikerült pozitívat teszteltem. A héten megyek orvoshoz.rettenetesen felek, hogy újra megtortenik velem, hogy 1 veteles utan nagyobb lesz az esély,hogy újra megtortenik.tapasztalatokat szeretnék kérni, hogy missed ab utan kinek, hogy alakult a gyerek téma?

2023. ápr. 3. 14:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az első várandósságom alatt minden rendben volt, majd vesztettem el iker babákat egymás után néhány hét eltéréssel, utána következő várandósságom tökéletesen zajlott. Majd a harmadik is. Szerintem, ha nincs konkrét oka, akkor nagyon kicsi az esélye, hogy most is rosszul végződik.
2023. ápr. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyeltalàn nem nagyobb az esély. A 8.hèten általában valamilyen génhiba miatt állnak le a fejlődésben. Van ilyen. Nagyon ritka, hogy újra elfordul. Akkor nagyobb az esélye egymás után a vetélésnek, ha pl ki sem fejlődik rendesen valami miatt, teszem azt egyfolytában csak üres petezsàk látszik stb. Nyugodj meg. Nálunk a 10.heten derült ki, hogy 8 hetesen megállt a fejlődésben. 9 hónapot vártunk rá. Annyiból nyugodt vagyok, hogy az cukrom és a pajzsmirigem rendben volt így nem amiatt történt , illetve a férjem is volt sperma vizsgálaton, ahol a minőségük is rendben volt (ugyanis ha nem megfelelő minőségű a sperma, az is okozhat vetélést) , szóval úgy gondolom ez tényleg csak véletlen volt. Mi most kezdtünk újra próbálkozni. Ha van kedved írj majd, hogy mi újság.
2023. ápr. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
1 év után mi is elmentunk sperma vizsgálatra mindent rendben találtak, illetve nálam derült ki, hogy pajzsmirigy alulműködésem van,és ezek után rá 8 hónapra fogant meg az 1. Baba. Nagyon meglepődtem, hogy már a 2. Hónapban pozitív lett a teszt,a missed ab műtétem után, abban reménykedem, hogy ez mindenképp egy pozitív dolog és minden rendben van nem hiába jott össze most ilyen hamar, ha minden igaz.
2023. ápr. 3. 18:36
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nekem ugyanez volt, csak 10. héten derült ki, hogy műtét kell. Kivartuk a 3. ciklust, pozitív teszt után én nézettem progeszteront, mert nekem volt barnazas is az első várandósság alatt, noha előtte sosem volt hasonló problémám. Én örülök, hogy néztem, mert nem egész 4 hetesen (előbb lett pozi a teszt) teljesen jó volt, 80 nmol. 1 hét múlva viszont progeszteron mellett is csak 90 nmol, megint 1 hét múlva csökkent is... Emelni kellett folyton. Illetve nekem clexane is kellett, mert kiderult, hogy Leiden mutációm van. Nem volt könnyű, végig aggódtam minden miatt, pedig aztán nem volt semmi gond. Január végén született meg a fiam :)
2023. ápr. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!