Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Bunkóság és tapintatlanság...

Bunkóság és tapintatlanság egy nő előtt azt a kifejezést, hogy "elvetélt ötlet"?

Figyelt kérdés
Tesómék más városban élnek és hétvégén hazajöttek a szülőkhöz, ahol én is jelen voltam. Egy beszélgetés során elhangzott tőlem a kérdésben szereplő kifejezés, amire egy rövid csend után a bátyám lebacott, hogy milyen bunkó és tapintatlan vagyok. A kontextusban szó sem volt terhességről, vagy bármi ilyesmiről, én csak mint egy kifejezést használtam. Később kiderült, hogy felesége nemrég elvetélt, és kicsit depis miatta. Mentségemre szóljon, hogy nekem fogalmam sem volt az egészről, ezidáig azt sem tudtam, hogy várandós volt.

2023. márc. 26. 19:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Nem az, főleg, hogy nem tudtál a történtekről. Nyilván ettől nekik rosszul eshetett pont ezt a kifejezést hallani.
2023. márc. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Erre sosem gondoltam, és most sem gondolom annak. Ha tudom, hogy van érintett a közelben, akkor talán kerülöm a kifejezést. A bátyád túlreagálta.
2023. márc. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Most ők ezt egy még fel nem dolgozott traumával társítják, azért érinti őket érzékenyen. Nyilván nincs igazuk, te nem tudhattad, kicsit túl is tolják. De ilyen ez. Sokan racionalitásukat vesztik családtervezés alatt.
2023. márc. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudtad, úgyhogy bár szarul jött ki, nem vagy bunkó.

Ha tudtad volna, se lennél bunkó, mert hát kiszaladhat az ember száján ilyesmi. Csak akkor lennél bunkó, ha direkt mondtad volna.

2023. márc. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Nem bunkóság, főleg hogy nem is tudtál az esetről. Ez egy kifejezés, miért ne használhatná bárki? Akkor tiltsák be, ha olyan diszkriminatív. Én nekem soha nem jutott erről eszembe az orvosi eset. Jó, nyilván akit ez érzékenyen érint, rögtön erre asszociál. De mint írtam, te ezt nem tudtad, ráadásul akkor sem sértő szerintem, ha tudtad volna, mert nem erre reagáltál így.
2023. márc. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

Amíg egy ilyen szófordulaton valaki kiborul, addig inkább ne járjon társaságba.

Egyszer kerültem hasonló szituba. Egy elvetélt koléganő közelében beszélgettünk egy adott ügy kapcsán a mélyszegénységiekről, akik a nyomorba vállalnak gyereket.

Ez a kolléganő engem meg a beszélgetőtársamat bepanaszolta, hogy milyen tapintalanok voltunk, hogy egyáltalán terhességről merünk beszélni előtte. A főnököm csoportos megbeszélésen le is cseszett mindenki előtt.

Akkor ki is akadtam, hogy pont nekem mondja, aki akkor már kb. 7 éve meddő voltam, túl egy csomó kezelésen. Engem pl. frusztrált emiatt a terhes nők és kisbabák látványa, mégsem kértem ki magamnak, mert tudtam, hogy ez az én problémám, nem a világ alkalmazkodik hozzám, hanem nekem kell.

A mi munkánkban ez a kolléganő is összeakadhatott volna terhes nővel, akkor is kiborul, vagy mit csinál? Ha igen, akkor ne járjon dolgozni, amíg nem jutott túl annyira a veszteségén, hogy a téma hallatán elsírja magát.

2023. márc. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
35%
Ezért nem értem a nagy titkolózást a terhességről családon belül. Úgyis ők támogatnak baj esetén, és millió ilyen helyzet megelőzhető lenne.
2023. márc. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
96%
Hát amíg neked nem mondták ezt, addig a tesód a jó nagy bunkó, hogy leszid olyan miatt, amiről fogalmad sincs.
2023. márc. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Később kiderült, hogy felesége nemrég elvetélt"


Rögtön visszakérdeztem volna, hogy ezt meg honnan a tökömből kellett volna tudnom, ha nem mondták nekem.

Egyetértek 8-assal, itt a tesód volt jó nagy bunkó.

2023. márc. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem olvastam a kérdést, eszembe nem jutott, hogy bunkóság ez a szófordulat. Ha nem tudtad, hogy elvetélt, akkor honnan a bánatból gondolhattál volna arra, hogy esetleg érzékenyen érinti őket a téma. A másik, hogy ennyi erővel a szomszédnak érzéketlenség volt előttünk nagy pocakkal, aztán kisgyerekkel sétálgatni (ugyanarra a hónapra voltunk kiírva, csak nálam nem lett belőle baba).
2023. márc. 27. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!