Menni kell orvoshoz?

Figyelt kérdés

Korai terhes vagyok, 6h 5n.

Ne legyen benne részem, de ha elkezdenék vérezni, akkor mennem kell kórházba? Egy kis városban lakok, itt van egy sürgősségi osztály, de a nőgyógyászati járóbeteg ellátás csak délelőtt van.

Ha mennem kell vérzés esetén akkor hova???


nov. 30. 10:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Van nőgyógyászati ügyelet, ahol szülni fogsz ott 100%, hogy van terhespatológia.
nov. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
Terhesség alatt semmilyen vérzés nem normális!Ha vérzel, akkor kórház.
nov. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ahogy írtam, itt a helyi kórházban a nőgyógyászati osztály csak délelőtt van, járóbeteg ellátásban. Szülni itt nem lehet nálunk. Szülni másik városba kell menni. Akkor ilyen esetben is oda kell menni egy kismamának???

Sürgősségi osztály van még, meg háziorvosi ügyelet, és ennyi 🤷🏼‍♀️

nov. 30. 10:19
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Akkor ilyenkor telefonalni kell szepen es majd megmondjak, hova menj. Hivhatod a haziorvosi ugyeletet is.
nov. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
33%
Én tegnap voltam orvosnál, 6 hét 4 napos volt a baba, vagyis ma akkor 5 :D Azt mondta nekem az orvosom ha enyhe pecsételés van nincs gond, erős menzesz szerű vérzés esetén azonnal kórház. Én a biztonság kedvéért használok Ultrogestant, az orvos írta fel
nov. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
60%

Én 6+4 naposan kezdtem pecsételő vérzést tapasztalni és azonnal mentem a sürgősségire. Nem tudtam, hogy az adott kórházban van nőgyógyászati ügyelet is, ha van szülészet az adott kórházban akkor lennie kell annak is, hiszen rendelési időn kívül is indulhat szülés. Ha nincs, akkor sürgősségire menj, ne vesztgesd az időt telefonálással.

Terhesen semennyi vérzés nem normális, a barnázás sem, hiszen az is vér. Nekem meg ezt mondta az orvosom.

Ha netán ilyesmi történne, kérdező, akkor legyél nagyon határozott. Kérd, hogy vizsgáljanak meg, ne tágíts. Engem hajnalban el akart küldeni az ügyeletes melegebb éghajlatra, hogy "menjen haza és intézze otthon egyedül a vetélést, nem kell asszisztencia hozzá" aztán csak megnézett, adott progeszteront. Délután mentem a saját dokimhoz, aki megtalálta a hematómát, megduplázta a progeszteron adagot és fekvésre intett.

Most itt rugdossa a bordámat a kisfiam, akiről az ügyeletes kapásból lemondott volna.

nov. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem abból indulj ki, hogy ha kibicsaklik a bokád, azzal ks bemész az ügyeletre, aztán ha nincs ott röntgen, de jónak látnák megnézni, úgyis továbbküldenek oda, ahol van. Terhességgel is ilyenek.
nov. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Vagy telefonálsz egyet,hogy hova mehetsz,vagy beslattyogsz a sürgire,és el fognak irányítani ahová kell,ha olyan a gond, akkor akár mentővel is.
nov. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem felesleges. Csak akkor, ha annyira erős vagh fàj, hogy gyanús, hogy méhen kívüli.

Sajnos sok vàrandóssàg nem marad meg, àltalàban nem derül ki, hogy mièrt. A kòrhàzban max. telepumpàlnak hormonokkal, aztàn vagy megmarad a gyerek vagy nem.

nov. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
60%
9es ha a kérdező már volt ultrahangon és megállapították hogy méhen belül van és van szívhang is akkor már teljesen más a helyzet, mint amiről te beszélsz
nov. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!