Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Az lenne kerdesem meddig...

Az lenne kerdesem meddig fogok verezni? 14 hetesen veszitettem el kis babam ithon veteltem el .

Figyelt kérdés
Angliaban elek ithon eros gorcsok es retenetes verzes melett ki esett belolem . Mento mire ki jott es be vitt mar tul voltam nehezen doki semmit nem csinalt vervetelen kivul . 1 hete varom hogy javuljon hejzet gorcsolok nagyobb dolgok tavoznak belolem nagyon el vagyok keseredve nem eleg hogy kis babam is elveszitettem de meg ez is felek hogy baj lesz .
dec. 27. 22:07
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

Jaj, szegénykém! Fogadd együttérzésemet.😢

Segíteni nem tudok, mert én sokkal kisebb terhesen vetéltem el, de a gyomrom is összerándult, hogy van ilyen.

Történeted szolgáljon szomorú tanulságul mindazoknak, akik szerint Angliában kolbászból van a kerítés.

dec. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
#1 Milyen tanulság?? Gusztustalan, hogy másnak a tragédiáját is képes vagy arra felhasználni, hogy megkeseredett emberként odaszólj egyet azoknak, akik azt merik állítani, hogy nem Magyarország a világ közepe. Ki gondolja szerinted, hogy Angliában nem lehet elvetélni? Hogy jön ide Anglia szapulása? Az orvos mégis mit tudott volna tenni szerinted? Visszacsinálni a terhességet nem tudja. Itthon sem tehettek volna többet. Egyáltalán hogy vagy képes ebből azt kihozni, hogy ez egy tanulságos történet arról, hogy más országok is szar helyek? Valaki elveszítette a születendő gyerekét,ráadásul nagyon nincs jól, és neked ez egy tanulság Angliáról??
dec. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

2!

Igaza van az egyesnek!!

Mit tudna csinálni egy orvos? Talán egy művi befejezés nem ártana! El tudod képzelni, hogy a kérdezőnek ez lelkileg milyen nehéz lehet? Mondjuk ehhez jó sok EQ meg empátia kellene......


Tudod Magyarországon már rég megkaparták volna,és már semmi baja nem lenne!!


És ez a nem mindegy.

dec. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

#2! Pontosan, ahogy #3 írja. Te vagy az, aki nulla empátiával rendelkezik, ha szerinted az tök normális, hogy egy 14 hetesen! elvetélt kismamát, kib@sznak a kórházból, hogy a többit oldja meg, ahogy akarja.

Igen, képzeld, nekem tanulság, hogy pl.gyerekvállalás előtt eszembe se jusson odamenni, ha egyébként lennének ilyen terveim.(Nincsenek.) Magyarországon is durva az egészségügy, de terhesgondozás szempontból magasan fölötte. Undorító ez a bánásmód és ilyen speciál itthon nem történhetne. A 6.! hétben vetéltem spontán és mindent elmondtak, mi fog történni, mi normális, mi nem, a lelkemre kötötték, hogy a vérzés elmúltával rögtön menjek kontrollra. Amikor bizonytalan voltam és telefonáltam, azonnal behívtak és megnéztek. Sztk, nem magán! 5hetesen. Érted? Nem 14!!!

#1

dec. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom Kérdező! 😞Tapasztalatból mondom (6 évet éltem Angliában), hogy ne hagyd ennyiben, a nyakukra kell járni. Ha többször visszamész foglalkozni fognak veled.


Én egyébként 3 évig próbáltam ott teherbeesni, és nem jött össze. Rengeteget jártunk orvoshoz, kivizsgálásokra. Nagyon szeretik húzni az időt.

Kolléganőimtől hallottam, hogy a terhesség első 12 hetét nem is veszik komolyan. Ultrahangot sem csinálnak, ha nincs vérzés. Ezért én úgy terveztem, ha összejött volna a baba, valamikor a 6-8.hét környékén biztosan bekamuztam volna a kórházban, hogy vérzek - azért hogy megnézzenek.

Végül nálunk nem is lett baba Angliában (lombikot javasoltak, de nem lett belőle semmi), viszont hazaköltözés után spontán sikerült.

Na mindegy, csak azt akartam mondani, hogy ha vérzel, akkor mindenképpen menj vissza, úgyis másik orvos lesz bent. Csak annyit mondj, hogy 14 hetes terhes vagy és vérzel. Elvileg csinálni fognak ultrahangot, és azon majd látszódni fog, hogy kitisztultál-e rendesen. Azt ne említsd, hogy már konzultáltál másik orvossal, meg elvetéltél, mert akkor megint csak legyintenek rá. Ez éppen elég megterhelő lelkileg is, legalább a fizikai része legyen rendben, hogy amiatt ne kelljen aggódnod.

dec. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

5!


Biztos benne van már az ottani rendszerben,hogy elvetélt.

Ha most visszamegy úgy,hogy 14 hetes terhes és vérzik,azt fogják hinni, hogy megkattant..

dec. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Legalább megvizsgálják, pont azért mert abban az országban nem úgy van mint nálunk: nem állnak le vele vitatkozni. Én is hányszor a nyakukra jártam mint egy értetlen, mire kivizsgáltak rendesen, és elértük hogy legyenek normális meddőségi vizsgálatok (hormonpanel, átjárhatósági, hüvelyi ultrahang, meg sperma vizsgálat). Első körben letudták annyival, hogy engem megvizsgált a háziorvos (!) a szokásos módon: vérnyomás mérés stb. 2 hetente jártam oda, mire kaptam beutalókat, és mindig mást mondtam, hogy mennyi ideje próbálkozunk. Először 6 hónapot, utána már több mint egy évet, aztán 2-t stb. Lehet, hogy kattantnak néztek, de legalább elértem végül, amit akartam. Mivel ingyenes az egészségügyi ellátás (alanyi jogon jár), ezért kicsit félvállról veszik. Pl.nőgyógyászat meg nem is nagyon van. Hüvelyi fertőzéssel a háziorvos foglalkozik, terhesgondozással szintén. Ezenkívül még nemibeteg gondozóba lehet menni, hogy pl.kenetet vegyenek. Ultrahangot kórházban szonográfus csinálja. Szüléshez se hívnak orvost, csak ha műteni kell. Más a rendszer.
dec. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, hogy alakult végül?
jan. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!