Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Mitől vetélek el folyamatosan,...

Mitől vetélek el folyamatosan, nálatok mi volt a propléma?

Figyelt kérdés
1 év alatt 2 Missed AB-m volt, mindkettő az 5-6. hét körül megállt a fejlődésben, és rá 1-2 hétre természetes módon elindult a vetélés. Tudtok tanácsot adni, mire figyeljek, milyen vizsgálatra menjünk, ami nem évekbe telik.

dec. 30. 17:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%

A leggyakoribb az inzulinrezisztencia, én először azt nézetném meg.


Másik az életkor, azzal nem tudsz mit kezdeni, csak minnél előbb meddőségi központhoz fordulni (ha 35 felett vagy).


Vagy lehet véletlen is. A korai vetélés gyakoribb mint gondolnánk (nekem is volt egy, pedig 30 alatt vagyok), lehet neked most épp szerencsétlenül jött ki hogy kettő volt egymás után és a következő terhesség problémamentes lesz.

dec. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
Az orvosod mit mondott ezekre a vetélésekre? Sajnálom amin keresztül mész. Nyilván valami állhat a háttérben :(
dec. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálam véralvadási zavar volt, hematológus szakorvos segített kideríteni és kezelni.
dec. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

1/2 az inzulinrezisztancia, hogy befolyásolja? ilyen mondjuk van a családban.


2/2 most folyik a második vetélésem, ezután megyünk vissza kontrollra. Az orvos azt mondta, 3 után szokás, de már 2 után elküldhet vizsgálatokra, ha szeretném. Genetika, pajzsmirigy, hormonok, ilyeneket mondott.

Köszönöm :( régen olyan könnyen mondtam másoknak, hogy ez természetes kiválasztódás, majd lesz másik. Már máshogy látom, hogy én is benne vagyok.

dec. 30. 17:48
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Két vetélés nem folyamatos vetélés, (Tudom, egy is sok, átéltem) ez még simán lehet véletlen. Ugyanakkor persze az is lehet, hogy nem. Sok minden okozhatja. Inzul rezisztencia miatt lehet gyenge minőségű a petesejt, illetve a sperma minősége is okozhat korai vetélést. Ennek kiderítèsère való a DNS fragmentàciós vizsgálat. Pajzsmirigy alulműködés szintén lehet oka a vetélésnek, ahogy progeszteron hiány is. Hormon panelt mindenképpen nézess és a férjed csináltasson egy sperma vizsgálatot. Nem simàt hanem a DNS fragmentàciósat.
dec. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
68%
4# mi már a gyerekvállalás előtt elmentünk ezekre mivel akár fél év is lehet, mire egy IR rendbe jön. Ne várjatok vele. Én magánban intéznèm, ott azért gyorsabban megy. Az előző is én voltam. Nálunk elvileg minden rendben ( IR, pajzsmirigy kezelve, tök jó értékek, fèrjemnèl mennyiség, minősèg rendben) de a februári vetélésem óta nem jött össze újra. Arra is 9 hónapot vártunk. Ha hamarosan nem jön össze felkeresünk egy meddőségi központot.
dec. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem idén volt egy vetélésem szintén 6.hétben. Nálam valószínűleg egyszerűen életképtelen volt, 40 fölött vagyok, ilyenkor már nem olyan minőségűek a petesejtek. Meg abban a korban egyébként vezető ok. Illetve a másik, hogy hormonális. Nálam azokat ki lehetett zárni, mert az első problémától kaptam progit, nem javult. Illetve, én akkor már jártam meddőségibe, így csomó vizsgálatom megvolt. Endokrinológus utána azt mondta, az értékeim alapján hormonális ok nem lehetett, az tökéletes volt. Mivel már nem vagyok fiatal, már az első után elküldtek még 2 vizsgálatra. Egyik immunpanel, másik genetikai. De mondom, akkor nekem már pajzsmirigy, hormonok, cukorterhelés, nagylabor megvolt.

Most újra terhes vagyok, nem tudom itt mi lesz a végkimenetel, mert még korai, de már tovább jutottam, mint az előzővel. Ez jobban indult, de már itt is jelentkeznek problémák...Pl.van hematómám, ezért sokat olvastam most arról. Az alapján azt is el tudom képzelni, hogy az előzőnél is volt és az sodorta el, mert tök olyan tüneteim voltak. De nálad az nem opció, mert neked elhalt, műteni kellett. Én spontán vetéltem, egyszer csak elöntött a vér.

dec. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
94%

Ne haragudj kérdező, de azért az elég kemény ha egy vetélésen áteső kismamának ilyeneket mondtál...


Szerintem menj el mindenképp kivizsgálásra, terheléses cukor (legalább 3 pontos, inzulin szintekkel mérve), tsh, t3, t4, akár rt3, aTPO (lehet akár aTG-t is), női ciklushoz köthető vizsgálatok, 3-4. nap körül: FSH, LH, ösztradiol, prolaktin, tesztoszteron, biológiailag aktív tesztoszteron, DHEA, DHT, SHBG

Ovuláció után meg progeszteron, ösztradiol. Esetleg B12-vitamin, ferritin, D-vitamin, folát szint.

dec. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
7# A missed ab nem feltétlenül jelenti a műtéti befejezèst. Nekem is missed ab volt és engem sem műtöttek, magától távozott, ahogy a kérdező is írta. De valóban nem okozhatta hematóma.
dec. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Nem műtöttek engem sem elhalt, viszont az orvos mondta, ha nem szeretnék műtétet várjunk 1-2hetet, mert magától is kiürül. Időpontom volt műtétre, de így nem kellett menni elsőnek. A második vetélésem most indult meg, ha lezajlik utána kontroll.

De mindkettő 5.hét körül állt meg a fejlődésben.

dec. 30. 18:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!