Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Hogy lehet ezt feldolgozni?...

Hogy lehet ezt feldolgozni? Folyamatosan csak a sírnék és az ágyban feküdnék, semmihez sincs kedvem és erőm, annyira megvisel.

Figyelt kérdés

Szerdán a tanácsadáson megállapította az egyik orvos, hogy a 16 hetes babámnak nem ver a szíve. Tegnap az orvosom is megvizsgált, ő is alátámasztotta ezt. Mondta, hogy pár napot várjunk, hogy magától induljon be a vetélés, mert úgy sokkal kisebb lesz a fizikai fájdalom és a beavatkozás utáni sérülés.

Ma újra megnézett (éjjel és egész nap görcsölgettem, fájt a derekam és kicsit barnáztam is), és ma már látszódott az uh-on egy bevérzés, illetve rövidült a méhnyak és nyílt a méhszáj. Tehát elkezdődött a folyamat.

Haza küldött, mondván "jó úton" járunk, várjunk még egy kicsit. Holnap reggel kell megint keresnem.


Azon kívül, hogy elvesztettem a kisbabánkat (harmadik tervezett babánk lett volna) még ez is rátesz egy lapáttal. Gyűlölöm ezt az érzést. Iszonyatosan érzem magam, hogy várnom kell mikor kezdek vérezni vagy jobban görcsölni. Nagyon megvisel.


Hogyan lehet ezt elviselni? Tudom nem lehet ezt megjósolni, de meddig tarthat még, hogy elkezdődjön? Mit tegyek, hogy ne fájjon ennyire?


2016. szept. 30. 18:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Őszintén sajnálom:(((
2016. szept. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom hogy ez történt veled!

Mennyi idős a másik 2 gyerkőc?

Sokat vannak otthon vagy egyedül vagy?

A párod/élettársad/férjed hogy áll ehhez?

Támaszod?

Te mennyi idős vagy?

Ha nem javul az állapotod akkor szerintem keress fel egy pszihológust, de komolyan.

A vérzést illetően kivárni és bele gondolni a babád az nagyon szomorú.

Talán azt az egyet tudom mondani hogy lehet azért történt ez az egész mert beteg lett volna. Tudom ez nem válasz. Az én rokonom felesége 2x vetélt el 8 hetesen.

Azt tudom mondani még keress ilyen blogokat akik ebben a helyzetben vannak/voltak talán úgy könnyebb lesz feldolgozni a gyászt.


Én bár nem igy jártam a nagymamám halt meg 13 éves koromba akihez nagyon kötődtem és annyira összetörtem hogy pszihológushoz küldtek.

2016. szept. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
43%
Igazából sehogy. Majd idővel jobb lesz. Lehet morbidan hangzik, de gondolj arra hogy még mindig jobb egy vetélés mint egy halva született csecsemő.
2016. szept. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A fiam 7,5 éves, a kislányom pedig 4 éves. A férjem szerdán éjjel "miattunk" jött haza Horvátországból, azóta is itthon van. Mindenben segít és jön velem. Folyamatosan figyel rám. A családom (anyukám, testvéreim) is mindig hívnak és kérdezik , miben segíthetnek (másik városban laknak)


Egyszerűen nem tudom felfogni, hogy ez történt. Hiszen semmi jele nem volt annak, hogy bármi baj is lenne. Tökéletesen éreztem magam, éreztem a mozgását, nőtt a pocakom... nagyon vártuk. Minden olyan szépen indult és minden rendben ment. Tisztára sokkot kaptam,amikor szerdán közölte a doki, hogy nincs szívhang. Még most sem tudom felfogni és elhinni.

2016. szept. 30. 18:24
 5/13 anonim ***** válasza:
Előttem is írták, gondolj arra hogy a baba nem véletlen halt meg, ez akkor történik amikor nem egészséges. Persze ez nem vigasztal, de talán valamennyire könnyebb feldolgozni, mintha mondjuk ugyanez 35 hetesen történt volna. Gondolj arra hogy pár hónap múlva, próbálkozhattok újra, hogy egy egészseges kisteso szulessen!
2016. szept. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
26%

Akkor sűrűn legyél levegőn az mindig jót teszt.

Vegyél egy lufit fujjátok fel kösettek madzagot rá és mikor elbúcsúztatok a férjeddel a babától engedjétek el a lufit.

Beszéljétek meg még nem engeditek el hogy hogy hivták volna milyen lett volna, aztán eresszétek el együtt a lufit. Pici baba gyász!

2016. szept. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
34%

6 vagyok.

Egy héliumos lufit ha tudtátok már a nemét is olyat.

2016. szept. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szia Velem ugyanez történt...két hónapja...a tanácsadáson vették észre,hogy nem ver a pici szive.Hogy lehet feldolgozni?? Sehogy!!! Két hónapja csak a válaszokat kutatom,hogy miért??? De sajnos azokra nem kapok választ.Nekem is 3. Baba lett volna.Egy kisfiú! :( Én tágító pálcikát kaptam.Majd oxit.Jöttek a fájások és Megszületett!!!! Borzalmas volt végig csinálni!!! Soha nem felejtem el! Sok erőt neked a továbbiakban!
2016. okt. 1. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Van egy oldal Facebookon! Angyalok Szülei vagyunk.Szeretettel várunk oda.Hasonló helyzetben lévő anyák vannak a csoportban ami teljesen zárt csoport.Nekem segített.( előző válaszoló voltam )
2016. okt. 1. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Átérzem ami veled történt. Kitartás, kitartás, kitartás. Az idő segíteni fog! Amikor már teheted segíts az időnek gyorsabban telni. Addig nagyon nehéz lesz, de túl leszel rajta!
2016. okt. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!