Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Mennyire normális a barnázás...

Mennyire normális a barnázás egy kémiai terhesség után, ami 3 hét késéssel indult meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kicsit komplikált vagyok, lehet már olvasta is valaki a korábbi kérdéseimet.


Még december 31-én lett pozitív a tesztem, progi miatt nézettem hcg-t is, ami akkor alacsonyka volt, majd két napra rá, le is feleződött, elkönyveltem, hogy ennyi volt.

Egy hét múlva sem jött meg, tünetek maradtak és a tesztem erősebb pozitív lett, elmentem vérvételre, hcg nőtt, két napra rá is, de nem duplázódott.. elmentem dokihoz ekkor mensi szerint 5+5 voltam, terhességet nem látott sehol, 89.9-es hcg-m volt ekkor. Azt mondta kémiai lehetetett, és még akár 150 körülre is felmehet a hcg, így csak két hét múlva nézzek újra. De továbbra is erős tüneteim voltak, tesztem brutál erőslett, így egy héttel később ismét elmentem vérvételre, 424 volt a hcg, ez volt múlthét csütörtökön. Már bejelentkeztem dokihoz, hogy lessen rám, nem e méhen kívüli, gondolván kémiaival mindenkinek csak pár napot késik, nem heteket.. erre elkezdtem barnázni... hétfő óta pecsétel, élénk vérzés vagy fájdalom nélkül.. gyakorlatilag a betétet alig éri. Azt gondoltam, ilyen hcg érték mellett, ennyi idő késés után keményen megindul majd, de ez nekem így nagyon furcsa :S


Érdemes lenne így vérezgetés, maszatolás mellett elmenni egy nődokihoz? Vagy várjam meg míg elmúlik és akkor nézzen rám?

Rengeteg pénz elment, hisz sztk-ba nem tudtam bejutni... nyilván az egészségem fontos, de próbálok nem potyára hetente mászkálni.


Nyilván a méhen kívülitől félek, de a lassan emelkedő hcg-n kívül más nem utalt eddig rá és amit eddig neten olvastam, azalapján már fájnia kéne vagy gondnak lennie. 8+4-nél járok.


Nyilván doki lesz a vége, csak érdekel, volt e valaki hasonló helyzetben. Se egy kémia terhességhez nem hasonlít a helyzetem, se egy méhen kívülihez. Lehet sima misse dab lenne? Csak a doki még nem látott semmit akkor mikor nála voltam? (mondjuk a hcg szint alapján nem is láthatott) Valami csak fenntartja a hcg-met... Szeretnék túl lenni rajta és rendesen megörültem, hogy hétfőn a természet elkezdte intézni a dolgát, de nem tudom, meddig normális, hogy csak maszatol a rendszer...



jan. 24. 06:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Irány a doki

Nálam volt olyan hogy folyamat barnáztam,maszatoltam néhe verezgettem. Tudtuk hogy nem egészséges terhesség de nem indult be magától.

11.héten kezdtem már nagyon vérezin akkor mentem ügyeletre és fejezték be. Az én szervezetem nem tudta magától kilökni sose. Ne a pénzen agyalj hanem indulás a dokihoz. Ez már nem egy kémiai terhesség. Itt azert már van gond bőven. Valószínű próbalkozik a szervezeted de ....

Én még egy hcgt csináltatnék hogy melyik irányba halad és ha még emelkedett akkor tuti műtétet követelnék.

Az a baj hogy agyilag fogsz rámenni erre és az a legrosszabb.kérlek menj el normális orvoshoz és csináljatok valamit. Szurkolok hogy megoldodjon.

jan. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Menj dokihoz.

A 8+4 már nem kémiai kategória, valami történik, ami vélhetően nem jó.

Egyébként ezzel szerintem SZTK-ban is el kellene látni, nem tudom, hogy érted, hogy nem jutottál be, miért? Annyian voltak, hogy nem került rád sor rendelési időben? Vagy időpontot akartak adni későbbre? Szerintem hívd fel őket, és ne hagyd, hogy lerázzanak, akár menj ügyeletre is, ha megterhelő anyagilag a magánrendelés, de ez már tényleg nem az a kategória, hogy halvány teszt mellett pár nap késéssel megjön...

jan. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Sztkba csak időponttal lehet menni, ami számomra is érthetetlen, régen csak odament az ember és kivárta a sorát. Most erre a hónapra nem volt időpont, a februári jegyzéket meg nem nyitották meg. Elmondtam a problémám, megkaptam a rendelő telefonszámát, hogy beszéljem meg velük...napok óta hívogatom és nem veszik fel.

Sürgősségit kihagynám, nyilván, ha úgy alakul nincs más.


Elszaladtam hcg vérvételre, délután meg lesz az eredmény, ha még mindig magas, elnézek dokihoz mihamarabb. Jelenleg úgy látom, mintha kezdene normálisan megjönni... egy biztos, ha minden normálisan zajlik vérzés vége után mindenképp megyek orvoshoz, nézzen meg minden rendben odabent.


Köszönöm a válaszaitokat, délutáni hcg eredmény eldönti, siessek a dokihoz, vagy elkezdett szépen csökkenni. Ez az év eleje így nagyon "remek" lett...


Kedves egyes, sajnálom, hogy te is átéltél ilyet :(


Nekem sem első veszteségem, de szerencsére már van egy kisfiúnk csak nagyon várja már, hogy legyen testvére... most ez lelkileg így sok, hogy minden nap azt hallgatom, hogy mikor lesz a hasaba baba, lány lesz, vagy kisfiú....nagyon aranyos, de most eléggé megvisel.


Köszönöm, hog leírhattam, jelentkezek az eredménnyel.

jan. 24. 09:22
 4/14 anonim ***** válasza:

Olvastam az előző kérdeseidet. Szerintem mostmár be fog indulni. Nekem 5 hetesen volt spontán vetélésem, de a progi miatt a nyálkahártya nem vált le. Akkor abbahagytam és pár nap múlva kezdődött a menstruáció. Azt mondta a doki, erősebb vérzés lesz, mint szokott, meg ugye tudtam, azt is, hogy mekkora endometriumot mértek. Ehhez képest életem leggyengébb menstruációja volt🤷🏼‍♀️ Sokáig volt egy kis maszatolás, ezért felhívtam a dokit, hogy mi legyen(ugye a vérzés után lett volna kontroll, de vérzés alig volt, a kis maszatolás viszont nem akart elmúlni.) Rögtön behívott és megállapította, hogy teljesen kiürültem. Endometrium sincs. Hogy hova tűnt, számomra rejtély 🤷🏼‍♀️

Ha nem indul be, menj dokihoz, tudnak adni cseppet, ami beindítja. Szerintem ilyen esetben pont indokolt lenne.

jan. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infót.
jan. 24. 09:58
 6/14 anonim ***** válasza:

Nekem 600 volt a max HCG-m, utána csökkent, kicsit emelkedett, megint csökkent, de mielőtt rendesen megjött, kb. egy hétig barnáztam.

Csináltass egy HCG mérést, ha csökken vagy stagnál, akkor várjál, majd beindul. 1500 alatti HCG-nél nincs petezsák sem, még ha méhen kívül is van, akkor sem fog megrepedni semmi, mert nincs mitől, beavatkozás sem kell, hiszen nincs mit eltávolítani. Kicsit nyugodj meg.

jan. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Múlthét csütörtökön 424 volt a hcg ma 995


Viszont egyre jobban megvan már a szokásos nyálkahártya darabos. Hát jól felment ez a szint...

jan. 24. 15:56
 8/14 anonim ***** válasza:
Akkor viszont egyértelműen orvosi vizsgálat indokolt.
jan. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én elmennék az orvoshoz.

1es

jan. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Esetleg tudnak adni gyógyszert ami segíthet hogy leválljon. Nekem nem segített de hátha te szerencsésebb leszel.

1es

jan. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!