Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » A vetélés miért viseli meg...

A vetélés miért viseli meg lelkileg annyira a nőket?

Figyelt kérdés

nem provokatív kérdésnek szánom. csak komolyan nem értem. én egy olyan nő vagyok aki sosem akar gyereket és őszintén ha kiderülne hogy terhes vagyok még örülnék is hogy magától megoldódott a gond.

a testi tüneteken meg a kórházon kívül mi lehet abban olyan borzasztó hogy egyes nők úgy emlegetik hogy már van azóta gyerekük de azt a napot sosem tudják elfelejteni meg míg élnek borzalmas lelkifájdalom lesz stb stb

a lelki oldala érdekel a dolognak

nem értem..

egy olyan dologért hogy lehet bánkódni ami még nem is létezett.. nem volt kialakult személyisége, azt se tudtad milyen ember lett volna, hogy nézett volna ki, milyen személyisége lett volna..az életben nem szólt hozzád nem hallottad a hangját.. kb egy illúzió. érted.. ? ha meghal egy szerettem vagy valaki aki fontos nekem , megszűnik valami amit szerettem akkor bánkódok, de azok létező dolgok, valami volt, de már nincs többet szóval érthető a gyászreakció.

egy magzat csak lehetőség. lehet belőle valami de nem biztos hogy lesz.

ha annyira akarod és épp most nem jött össze majd jön a következő.

de nem??


segítsetek megérteni ennek az okát mert kb. a világon bármit előbb értenék meg mint ezt. egyszerűen nem tudom átérezni, nem tudom megérteni. pedig sok dologba bele tudtam már magamat gondolni és azok mentek. ez az egy nem megy.



febr. 21. 18:35
A kérdező szavazást indított:
én sem értem ezeket a nőket
én értem őket, leírom mi lehet velük
33 szavazat
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
99%

Sosem volt sem vetélésem, sem abortuszok, missed ab sem.

De van 3 gyermekem, és pont azért nem érted mert eleve nem akarsz gyermeket.


Most érted.. hogyan magyarázza el valaki neked amikor eleve ott kezdődik amit te nem is akarsz .

febr. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
98%

Volt vetelésem az ikreimből egy elment az első trimeszterben. Nagyon nehéz volt. Rengeteget sírtam miatta. Hiába nem volt a kezemben már éreztem hogy ott van beszéltem hozzá is... iszonyatosan vártam a születését neki is. Annyira boldog voltam. De csalódás lett sajnos sokáig magam hibáztattam nem volt könnyű elfogadni hogy nem az én hibám.


Ami neked probléma az másnak az álma ami elkezdodott csak nem valosult meg. Sose fogod megérteni mert fogalmad sincs milyen érzés terhesnek lenni,reménykedni, elveszíteni, én az első pillanattól fogva éreztem őket kötelék volt.

febr. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
90%
Nekem sincs gyerekem, és nem is akarok, de azt gondolom, ha próbálom átélni, hogy pont, hogy a lehetőség elmulasztását sajnálják, hogy esély sem volt megismerni, meglátni, stb.
febr. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
98%

Mert te nem akarsz gyereket így persze, hogy nem verne földhöz, ha elvetélnél, de azok a nők nagyon is akarnak gyereket!

Plusz az sem mindig úgy van, hogy majd lesz másik, mert előfordulhat, hogy mindig elvetél, vagy kiderül hogy van valami probléma, ami miatt elvetél és nem lehet gyereke.

Meg igazából azt sem értem miért gondolod azt, hogy a magzat nem létezik, nem él??? A magzatnak van szíverésse (ezt meg is szokták hallgatni ultrahang közben), benned növekszik és él 9 hónapig, aztán megszületik jó esetben.

febr. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
85%

Ezt olyan aki nem is akar gyereket soha nem fogja megérteni.

Ha akraod, várod, próbálkoztok x ideje, esetleg már inszemináció is volt akkor mikor megtudod hogy megfogant, neked már a gyereked. Nem attól lesz a gyerekem hogy van-e személyisége már meg több-e mint egy sejt csomó. Attól a gyerekem hogy szeretem. És aki akarja az már akkor szereti amikor meglátja a pozitív tesztet.

febr. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
98%

Én is nő vagyok, én sem akarok gyereket, de én meg őszintén nem értem azt, mit lehet ezen NEM érteni. Amikor megtudta, hogy terhes (és induljunk ki abból, hogy akarta, hónapokig, évekig vágyott rá, próbálkozott), úgy érzi, joggal beleélheti magát, hogy "sikerült", megvan, már csak idő kérdése és a kezében tartja majd, és akkor kiderül, hogy mégsem, "vissza az egész", vissza a kiindulóponthoz (és még előrébb, mert lesz egy rossz tapasztalata, és ezután már eleve félni fog attól, hogy ha teherbe is esik, akkor esetleg újra elveszíti a következőt is)

Kicsit olyan, mintha lenne egy álomutazásra egy repülőjegyed, hónapokkal, akár egy évvel előre lefoglalva, készülnél rá, csak ez járna a fejedben, aztán egy héttel előtte, amikor már lélekben össze vagy pakolva, azt mondanák, csődbe ment a légitársaság, a jegyeket nem térítik vissza, lehet szépen otthon maradni. (Elnézést azoktól, akiknek nem tetszik a párhuzam)

febr. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

5. "Ezt olyan aki nem is akar gyereket soha nem fogja megérteni."


Azért ez nem igaz, szerintem akibe szorult egy kis empátia az megérti!

Amúgy én vagyok a 4. válaszoló és szintén nem akarok gyereket.

febr. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
92%
Tudod amikor az ember szeretne egy gyereket és sikerül is, elkezdi elképzelni hogy milyen lesz. A gyerek, az életük... Stb. Aztán jön a vetélés és az egész álom szertefoszlik
febr. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
98%

Egy vetélés nemcsak a konkrét fizikai halálról vagy veszteségről szól, hanem annak a jövőképnek az elvesztéséről és elgyászolásáról, ami az a gyerek lett volna és aki te lettél volna annak a gyereknek az anyukájaként.


(Nem fér a fejembe, hogy mit nem lehet ezen érteni. Én még az előtt is értettem, hogy gyereket akartam volna.)

febr. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
19%
5ös, ne haragudj már meg, de ez iszonyú bántó, amit írsz, hogy aki igazán akar gyereket, az már a pozitív tesztnél szereti. Rohadtul nem. Van, aki nem meri szeretni, amíg meg nem születik, pont az előzmények miatt. Van, akinek később jön az az igazi szeretet-érzés. Ne minősíts már másokat.
febr. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!