Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Megint Missed Ab lesz a vége,...

Megint Missed Ab lesz a vége, érzem...Nektek is volt már ilyen megèrzèsetek?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok a terhessèg folyamán bevillanò megèrzèsekről?Èn novemberben átestem egy missed ab-on amit műtètileg fejeztek be a 9.hèten.Èreztem,hogy ez lesz. Kèrdést is tettem fel itt,hogy nincsenek tüneteim,amire ugyan páran írták,hogy nem is kötelező legyen,de egyszerűen bennem volt,hogy valami nem okè.Ùgy is lett,volt szívhang,nincs szívhang,pikk pakk elvettèk,egyedül maradtam,majd lesz másik...őő köszi.

2 ciklust kívártam,most megint

itt van valami a hasamban.5+6 Uh petezsák+szikhólyag,más nincs.Minden újra megtörténik.A múltkor is 5+6 nal voltam akkor is szín ugyanez volt a lelet,majd a hetek folyamán jöttek a többi ultrahangos vizsgálatok megjelenik a kis embrió,van pulzálás,majd nem fejlődik tovább és aztán megszűnik,ennyi volt és én felfekszem a műtőasztalra és kiveszik az embriót,akit nem tudok megtartani ezek szerint. Minden újra megtörténik,ezt érzem.Sajnos most sincs semmi tünetem és a rossz érzésem megint itt van. Miért kell ezt újra átélni, komolyan büntetésként èlem meg. Nem tudom beleélni magamat se örülni mert ugyanaz a lefolyása mint az előzőnek,és a lelkem akkor meghasadt mert nagyon vágytam rá és meg is csillant a remény majd jött a hideg zuhany.Nem akarom bebeszélni magamnak,hogy márpedig ez is úgy ér véget,de nem tudok másra gondolni...Lehet valaki azt írja majd,hogy baj van a fejemmel,igazat is adok neki,ez így nem normális,de már nem csodálkozom,amilyen megtépázott vagyok,az élet minden területén csak a köröket futom.Lègyszi,ne vegyètek ezt mártírkodásnak,csak feltűnően szerencsétlen vagyok.Szòval ha van valaki aki volt már így,beigazolódott a sejtèse és sajnos újra át kellett élnie az élet eme megtèpázò regulàzását vagy hatalmasat tévedett és pozitív volt a kimenetel,nyugodtan írjon.Nagyon szeretném mások történetét is megismerni.



febr. 25. 15:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a második babámmal voltam így. Vérezni is kezdtem, tudtam, hogy ennek itt vége. Mennyi az esély, hogy megmaradjon vérzés mellett? Idegesített minden pozitív hozzászólás, hogy egyáltalán nem biztos, hogy baj van, amikor én éreztem, hogy baj van. Bementünk a kórházba, megnéztek uh-gal, és azt mondták, hogy fogalmuk sincs mi okozza a vérzést, ez a baba köszöni szépen, jól van, semmi nem utal fenyegető vetélésre. Nincs hematóma sem. Írtak fel progit, ami végül nem segített, a 10. hétig véreztem, aztán magától elmúlt. Már 5 hónapos a kisfiam, épp szopizik. Úgyhogy nem mindig igazak a megérzések, néha belekeverednek a félelmek. Pedig én alapvetően nagyon intuitív vagyok.
febr. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a félelem és a trauma beszél belőled. Tudom, én is ilyen vagyok, én pl. ha a fejembe veszem, ha valami bajom van, teljesen ijesztő fizikai tüneteket is bírok produkálni... én végig azt éreztem terhesen, hogy nem lesz jó vége. Egyik nap azért sírtam mert biztosan autista lesz, másik nap azért, mert nem mostam meg alaposan a gyümölcsöt, biztosan toxoplazmás leszek. Szüléskor a nyakára tekeredik a zsinór. Ott volt bennem az a rossz érzés, hogy na MOST fog elromlani minden, nem is tudtam felhőtlenül élvezni a terhességet, pedig amúgy minden oké volt. És láss csodát, egészségesen és gyorsan született meg a babám, csak az én fejemmel nem volt oké valami. Szerencsére a gyerek születése után ezek elmúltak, a hipochondriám és a hormonok játékának gondolom utolag, de benne lenni szörnyű volt. Nagyon drukkolok neked.
febr. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok a te embered😁 Nálam nagyobb lúzert nem hordott hátán a Föld. Erről bárkit megkérdezhetsz, aki ismer.

20+ év óta akarok gyereket, már rég el kellett volna engednem. Tavaly voltam először terhes. Az elejétől biztos voltam benne, hogy nem fog megmaradni, már akkor, amikor semmi jele nem volt. Enyhe tüneteim voltak egyébként, de olyan hamar vége lett, hogy erősebbet nem is várhattam. Spontán vetélés lett😢

Aztán újra terhes lettem. Semmi tünetem nem volt. Nekem is "fejletlenebb" volt, mint szerintem kellett volna, mert sokkal később nem foganhatott. De, a mérések alapján mégis, az orvosok szerint csoda 😁

Ez se indult fényesen, volt bőven vérzés, ügyelet, elmúló és helyébe lépő újabb problémák. Rettegtem és rettegek most is, hiszen volt már egy rossz tapasztalat + belém égett, hogy én egy lúzer vagyok, úgyse sikerülhet semmi. De a lelkem mélyén azt érzem, hogy most minden rendben lesz. Nagyon könnyű belecsúszni, hogy összekevered a rossz tapasztalatot a megérzéssel. Ne tedd! Persze, ne is éld bele magad még semmibe, de bizakodj, ne engedd el! Én is azt teszem

🤞

febr. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

2 missed abom volt ès egy kèmiaim egy év alatt.


Az elsó missed abnàl tök erős tüneteim voltak. Àprilis 4-èn 9 hetesen volt szìvhang, mikor mentünk a genetikaira, akkor meg màr nem 12 hetesen. Full sokkot kaptam, mert erős tüneteim voltak.


Aztàn jött a kémiai, utàna meg ikrek. 6 hetesen nem volt még szìvhang, 2 hètig mèg nèzegettèk, hogy lesz e valami, de sajnos nem fejlődtek. Ott is voltak tüneteim, legfőképp àllva el bìrtam aludni.


Ùjrapròbàlkoztunk, habàr tele voltam szorongàssal , meg ptsd a missed abok miatt. Most 16 hetes vagyok, minden uh-ra félve megyek, de minden rendben a kicsivel.


Nagyon remélem ès szorìtok, hogy nàlad is minden rendben legyen.

febr. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Érthető, hogy a történtek után miért gondolsz rosszra. Ez természetes reakció.

Sajnos ebben a helyzetben nincs más, mint a várakozás, reménykedés, pozitivitás.


Nekem ugyan nem volt vetélésem előtte, de mikor 8 év után, lombikkal terhes lettem, és 7 hetes vizsgálat előtt elöntött a vér, teljesen biztos voltam, hogy vetélés. Hiába googleztam ki az 1 órás út alatt, hogy lehet hematóma is. 99%-ig biztos voltam, hogy vetélek.

Mégis szívhang volt. És rendben kihordtam a babát.

febr. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

1 terhesseg:nem lett szívhang,és még a szövettan se lett fényes műtét után.

2 terhesség: fél évre rá uhra pozi teszt juhu . Ovu után 30 nappal mentem sztkba ahol persze még semmi nem látszódott na itt már tudtam hogy baj lesz.11 hétig húztam és akkor sikerűlt műtéttel eltávolítani mert magától nem akart.


Fél év múlva ismét terhes lettem hát sose éreztem még ennyira negatívnak magamat. 6. Héten mentem a dokihoz akit addigra már szétt idegeltem .2mm embrió pulzálással. 1 hét múlva vérzés. Nem nem kell aggódnom az orvos szerint. 8.héten juhu van még pulzálás és nött is. Nincs gond!a 10. Héten ismét extrém tossz érzés. Ujra uh.még minfig jól van


17,27 héten véreztem és 37. Hétre megszületett.

Magam se értem hogy de itt van.

Pokoli 37 hét volt. Egy percig sem tudtam élvezni mert csak aggódtam hogy mi lesz még.

febr. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsò vagyok, 4-es. Azt elfelejtettem, hogy ezzel a terhessèggel is bevèreztem 6 hetesen, azt is hittem itt a vége, most meg spontàn vetèlès lesz. De heamatoma miatt vèreztem ès el is mùlt egy pàr nap alatt.


Borzasztò ez a szorongàs, mert tènyleg itt vagyok 16 hetesen, de nem bìrtam sajnos még felhőtlenül èlvezni a terhessègemet.

febr. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Volt már olyan érzésem, hogy mintha nem lennék már terhes és tényleg elvetéltem. Terhességi tüneteim alapból nem igazán voltak. A következő terhességemnél sem... aztán problémamentes 39 hét után született belőle egy egészséges baba. Viszont az előzmények miatt én sem mertem magam beleélni, hogy most sikerülni fog, amit utólag bánok.
febr. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én szerintem itt a gyakorin szedtem össze ezt a parát, no meg a net olvasgatással.

Az első babánknál is végig az volt bennem, hogy áhh, biztosan nem jön össze "elsőre", mármint több, mint egy évig vártunk rá, de a terhességek nagy százaléka végződik vetéléssel, szóval nehogy már én legyek a kivétel... Ráadásul a barátnőm fél évvel korábban veszítette el a 17 hetes magzatát, kemény volt vele végig csinálni azt a tortúrát, amin átment.

Aztán lett egy abszolút problémamentes terhességem, aminek az eredménye már 2 éves. :)

A következő gyorsabban jött, nagyon szerettük volna, de pár nappal a pozitív teszt után elkezdtem pánikolni, hogy na olyan viszont már tényleg nincs, hogy kettőből kettő problémamentes és ha van is, az nem én leszek, és amúgysem tudom mit fogok kezdeni két pici gyerekkel és úristen lehet nem is akarom én ezt végigcsinálni. 8. hétre volt időpontom, addig fejlesztettem ezt a parát, hogy barnázni kezdtem egy este. NAGYON megijedtem! Ott hatalmasat fordult velem a világ és abszolút megváltoztak a gondolataim. A doki közölte, hogy minden a legnagyobb rendben, a baba jól van, de kezdődő leválást lát, így szigorú pihenés, progi és 2 hét múlva találkozunk. Sírás hazáig, nagyon nagyon az volt bennem, hogy nem fog velünk maradni. Most 13 hetes, túl vagyunk az első genetikai ultrahangon, ami nagyon megnyugtatott, minden rendben. Nincs barnázás, elhagyhattam a progit és már csak a nipt eredményét várom körömrágva, de annyira ezen sem aggódom már, mint az elmúlt hetekben.

Fura ezt így kimondani, de szerintem képesek vagyunk egyszerűen bevonzani a rosszat...

febr. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Itt már biztosan nem fejlődött az embrió, vártad a vételést, most meg ez... Mikor hazudsz?

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teher..

febr. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!