Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az első gyereknél amikor...

Az első gyereknél amikor megszületett lemondtam a védőnőt, most megint kismama vagyok, és nem tudom, hogy ha már lemondom a terhesség alatt, akkor ki fogja a pappírjaimat intézni?

Figyelt kérdés
Semmit nem ért a "szolgálata", mindig csak írjam alá a papírt, és a munkáját pedig nem végezte, a kiskönyvemet sem hozta el stb.Szerintetek?
2013. jan. 7. 08:37
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs szükséged a védőnőre, akkor nyilván Te minden el tudsz intézni nélküle.

Amúgy honnan nem hozta el a kiskönyvedet? Én kiskönyvet akkor kaptam, amikor először elmentem hozzá és utána végig nálam volt.

2013. jan. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
79%
A munkáját nem végezte? Mer szerinted mi a munkája? Súly mérés, felvilágosítás, információ szolgáltatás, kérésre esetleg segítségnyújtás. A kis könyvet pedig nem elhozzák, hanem a terhesgondozoban adjak, amikor mész. De ha neked nem felelt ez meg, akkor nem értem, hogy most miért tartanal rá megis igényt.
2013. jan. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
egész végig egy nagy nulla volt a teljesítménye, mindig otthon felejtett valamit, majd szóljak legközelebb, hogy hozza el ezt meg azt a papírt, ha megjelent az első az volt, hogy írjam alá a papírját és már ment is. Erre én nem tartok igényt. A terhesség végéig tűrtem ezt, majd lemondtam, amikor ránk ijesztett alaptalanul, hogy meg kell műteni a gyerek szívét. 1 hétig magunk alatt voltunk! Majd kiröhögtek a kardiológián, mikor mondtuk, mit mondott a drága. Amúgy nem rosszindulatú a nő, de ennek semmi értelme szerintem.
2013. jan. 7. 09:15
 4/38 A kérdező kommentje:
igen a terhesgondozóban is ugyanaz a védőnő, nem?
2013. jan. 7. 09:16
 5/38 anonim ***** válasza:
44%
Mi az hogy otthon felejtett valamit amikor jött? Neked kell menni. A védőnő a szülés elott pár héttel négy ki környezet tanulmányra es a szülés utan látogat. Egyebkent neked kell menni.
2013. jan. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
82%

1-es vagyok. Nekem is egy béna védőnőm volt a terhesség alatt, mióta a baba megvan szerencsére egy nagyon értelmes nő van.

Most őszintén, nem a saját dolgodat nehezíted meg, ha lemondod? Már most sem tudod, mit kell csinálni, ha nem tartasz rá igényt. Szerintem nem is nagyon fog tudni senki válaszolni, mert ritka mint a fehér holló, hogy valaki valóban lemondja a szolgáltatást. Engedd el a füled mellett, amit mond.

Esetleg a terhesgondozóban érdeklődhetsz. Nálunk pl. a védőnő nem volt ott, Ő teljesen máshol van, de ez is mindenhol máshogy van.

2013. jan. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
42%

nem "mondhatod le" a védőnőt. Ez számodra nem egy választható szolgáltatás, hanem kötelezettség! Ha megtagadod a védőnővel való kapcsolattartást, gyámügyre is kerülhet az ügyed. Örülj neki, hogy valószínűleg a védőnő is érezte, hogy milyen "roppant kellemes" személyiségű vagy és inkább békén hagyott.

a saját érdekedben jobban teszed, ha felkeresed most ezt a védőnőt és tisztázod vele a problémákat.

2013. jan. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:
Kedves 63%-os okoska törp, igenis le lehet mondani a védőnőt én is ezt tettem, semmit nem kell tenni csak aláírsz egy papírt, ugyanis NEM KÖTELEZŐ a védőnőt fogadni :) ez egy "szolgáltatás" az állam részéről, ja, és nem kerültem a gyámügyhöz.
2013. jan. 7. 09:31
 9/38 anonim ***** válasza:
52%
A védőnő egyetlen ponton kotelezo: ki kell hogy menjen környezet tanulmányra, hogy a hely alkalmas e csecsemő nevelésére. Ajánlott igénybe venni egyebkent, pláne hogy ha nem teszed, nem kapod meg az egyszeri anyasági támogatást.
2013. jan. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
5-ös ! Nálunk házhoz jött többször is még a terhesség alatt. Azonfelül mentem terhesgondozásra is. Volt, hogy festés közepette jött, nem is tudom minek van ezeknek szolgálati telefonjuk? Soha nem használják.. :)
2013. jan. 7. 09:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!