Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Miért ilyen igazságtalan az élet?

Miért ilyen igazságtalan az élet?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm elvesztette koraszülött kisbabáját, és én azóta képtelen vagyok ezt kiverni a fejemből. Nekem két egészséges kisbabám van az egyiküket 17 hetesen majdnem én is elveszítettem, és tudom milyen érzés az aggódás. De most őszintén vele együtt sírok és nem tudom, ha az utcán szembe jön velem legközelebb mit mondjak neki? Egyszerűen nem tudom felfogni miért ilyen igazságtalan az élet, hogy van aki eldobja a kisbabáját, vagy megöli, van aki meg mindent megtenne, hogy csak egyszer átélhesse a anyaság örömét és nem adatik meg neki. Egyszerűen én mint kívülálló nem tudok másra gondolni, és nem tudom ő mit érezhet most. Nagyon sajnálom, és nem tudom én az ő helyében mit tennék? Nagyon vár baba volt és elképzelésem sincs mit tennék a helyében, vagy csak mit mondhatnék neki, hiszen ezt nem lehet egy egyszerű sajnálómmal elintézni.
2013. szept. 1. 09:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmit nem kell mondanod. Erre nincsenek szavak. Ez az ő fájdalma, ne tedd tönkre magad miatta. Idővel enyhülni fog szegénynek, talán lesz másik kisbabája is.
2013. szept. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az is igazságtalan, hogy itt rendre mászkálnak abortuszra, én meg már lassan 3 éve kínlódom, hogy terhes legyek és nem sikerül...az élet elég igazságtalan, de talán mindennek megvan a maga oka.
2013. szept. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Lehet, neki is azt mondták, hogy jobb így mintha betegen 10 év múlva megy el, talán tényleg mindennek oka van. De én akkor is azt kívánom, hogy bár senkinek ne kellene ekkora szenvedést átélnie. De lehet, hogy csak én vagyok ennyire érzékeny.
2013. szept. 1. 11:47
 4/5 anonim ***** válasza:
én igaz 8-hetesen vesztettem el de a 12-hetes uh-n tudtuk meg,engem iszonyatosan megviselt én bele betegedtem halucináltam inkább nem részletezném....de a LEGFONTOSABB,hogy ki kell beszélnie magából amit érez nekem is csak az segített akit 1-napja ismertem annak is elmondtam és jó volt hidd el nagyon jó volt erről beszélni,hogy mi történt mit éreztem érzek a mai napig!!!!!!Beszélgess vele és ha elsírja magát ne kezd el nyugtatni,hogy ne sírj hanem hagíd,hogy sírva is de elmondjon mindent amit érez eleinte másokat,majd önmagát fogja hibáztatni és mikor eljön,hogy magát hibáztatja akkor kell állandóan kihozni belőlle mit érez!!!
2013. szept. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem csak te vagy érzékeny, vannak még így mások is, engem is nagyon megviselnek az ilyen dolgok.

Én 9 hetesen vesztettem el a régóta várt babánkat.:( Én akkor értettem meg, hogy milyen sokat jelent, ha mások együttéreznek velem. Tényleg nem lehet mit mondani erre, de a legrosszabb a közöny, és ha nem mondanak semmit. Inkább mondd meg neki, hogy mennyire sajnálod, de nem tudod mit mondhatnál, mert ilyenkor nem is nagyon lehet mit mondani. Én is elmondtam jópár embernek, akkor derült ki, hogy másokkal is ez történt.:( Jó volt kibeszélni magamból. Nem múlt el a fájdalmam, de legalább nem éreztem annyira egyedül magam. Másoktól meg a totális közönyt kaptam (családon belül), az nagyon-nagyon fájt, azóta sem tudtam megbocsájtani.

Igen, az ő fájdalma, de biztos sokat jelent neki is, ha beszélhet róla, és nem tesznek úgy mintha csak egy kis nátha lett volna, ami elmúlt, el kell felejteni.:(( Ezt nem lehet csak úgy elfelejteni.:(

2013. szept. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!