Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Mitől állhat le az embrió...

Mitől állhat le az embrió fejlődése a terhesség korai szakaszában?

Figyelt kérdés
Két missed ab-m volt egy év külömbséggel,mindkettő embrió megállt a fejlődésben az első a 8-dik héten a második a 6 hét körül. Volt valakinek hasonló? Ha igen hogyan tovább hová érdemes kivizsgálásra menni? Mert a dokim csak a harmadik missed ab után akar elküldeni vizsgálatokra,én viszont nem szeretnék még egy babát elvesziteni,azt nem élném túl.

2013. nov. 7. 16:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Csakis genetika. Keress egy olyan dokit, aki már 2 után is elküld vizsgálatra, hihetetlen, hogy konkrétan a doki meg akarja várni, hogy még egy babát elveszítsetek...
2013. nov. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Vilcsianyuja ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy sajnos a 3. elhalt korai terhesség után küldik a párt genetikai kivizsgálásra, gondolom, nem azért, mert a dokid nem akarná, de lehet, hogy azt támogatja a TB? Ez csak találgatás a részemről, de lehet, hogy más doki is csak ezt tudná mondani, vagy magadnak kellene fizetni a kivizsgálások költségét. Ahogy kiveszem a kérdésből, te erre is hajlandó lennél, úgyhogy szerintem próbáld felhívni a lakóhelyedhez legközelebb eső meddőségi klinikát, ott biztos tudnak segíteni.
2013. nov. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez a 3-as dolog csak orvosi protokoll, meg nyugati minta atvetele, de senki sem mondhatja azt, hogy csak x veteles utan mehetsz kivizsgalasra. En is ketszer veteltem, de az en orvosom kifejezetten kert minket, hogy vizsgalodjunk. Maganuton mehetsz barmikor, csak penzbe kerul. Ha sztk alapon akarsz menni, ahhoz beutalo kell es sokkal hosszadalmasabb. Legalabbis azok a vizsgalatok, amire engem kuldott.
2013. nov. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 emese19 válasza:

Hát sajnálom h veled/veletek is ez történt. Nekem is 2 missed ab-om volt. Okt.16.-án volt a 2. :(

Én hétfőn mek kontrollra a nődokimhoz, akkor beszéljük meg h hogyan tovább. A héten voltam általános labort csináltatni és pajzsmirigyhormont néztek most. A leletet is megkaptam már, minden oké rajta.


Kedves kérdező!

Ne hagyd magad, ha szeretnéd akkor követeld a kivizsgálást, ha pedig a dokit nem akar elküldeni, akkor ha megteheted válts orvost, m ez a felfogás h csak 3 után küld kivizsgálásra ez nem normális. Első után azt mondom h oké h még nem küld (bár én megbántam h nem léptünk már akkor), de h 2. után sem akar csinálni semmit?!


Kedves Utolsó!

Megkérdezhetem h te milyen kivizsgálásokon voltál? És h milyen eredményeket kaptál? Ha lehet mindenféle vizsgálatot írj le amit csináltattatok, m mi is ez előtt állunk most!

Köszi


Kitartást és mielőbbi boldog babavárást kívánok mindenkinek! Ja és persze h a következő terhességetek problémamentes legyen és h mielőbb sikerüljön egy egészséges babát a világra hoznotok! ;)

2013. nov. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat lányok aranyosak vagytok.Jövőhéten megyek a szövettanért akkor megkérem a dokit hogy legalább vérvételre küldjön el,ahol megnézik a sárgatesthormont is mert nagyon sokszor ez a baj ahogy olvasgatom és hátha csak ennyi a gond,ha ott minden rendben akkor megyek valamelyik magánklinikára mert a harmadik babát nagyon nem akarom elvesziteni.
2013. nov. 8. 18:47
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kizárólag genetika, hanem rossz hormonműködés is okozhatja! Pl sárgatest elégtelenség. Nekem bizonyíthatóan így ment el az a második babám. Utána született két egészséges kisfiam, mindkettőnél a terhesség 12. hetéig gyógyszert kellett szednem.

Szóval az én válaszom: hormonvizsgálatra menj!

2013. nov. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Persze, kell a hormonvizsgálat, ez természetes, mert lehet, hogy tényleg "csak" ennyi a gond. Ha viszont trombózisra hajlamos vagy, akkor a magzatmegtartó készítmények még károsak is lehetnek, mert azok növelik a trombózis kockázatot, ha ez a gond. Érdemes lenne ilyen irányban is vizsgálódnod. Ha kezelik a véralvadást, akkor szedhetsz magzatmegtartó hormonkészítményeket is gond nélkül.
2013. nov. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 emese19 válasza:

Én mind a 2 terhességemnél szedtem ilyen készítményt. A trombózis hajlam örökletes? M apai nagyanyám trombózisra hajlamos volt vagy trombózisos volt nem tudom.

Elvileg a pajzsmirigyhormonom rendben van (teljes laborvizsgálaton már voltam+pajzsmirigyhormont néztek), a laborom is jó lett (mondjuk abból sok mindent nem lehet kiolvasni), hétfőn megyek endokrinológushoz, nézetek vele mindenféle hormont+amit még ő meg tud nézni, fogászati röntgenre is hétfőn megyek. Aztán a nődokim is ajánlotta a trombózisra és vérsűrűségre a vizsgálatot, erre 28.-ra van időpontom ha hajlandó lesz a doki akkor megnézni :/ (ez egy hosszabb történet, de szinte időpontot se akartak adni, pedig beutalóm van), meg a nődokim még javasolta h Pécsre menjünk el genetikai tanácsadásra, erre december 2.-án megyünk.

Egyenlőre ezek vannak tervben, remélem mindenhol minden rendben lesz és 2-3 hónap múlva újra próbálkozhatunk és akkor már minden rendben lesz a babával is!!!

Esetleg vki nem tud nekem Pécsen ajánlani hematológiai magánrendelőt ( ha van ott)? Neten nem találtam, szinte csak bpestit adott ki.

Sok sikert kívánok mindenkinek a babaprojektjéhez!!! ;)

2013. nov. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!