Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Tegnap (6+1hetesen) spontán...

Tegnap (6+1hetesen) spontán vetélés műszeresen befejezve. Kiborultam. Adnátok tanácsot, hogy dolgozzam fel? Kiborultam.

Figyelt kérdés

Tegnap voltam 6+1 hetes, kora délután görcsölni kezdtem, majd enyhe vérzés is jelentkezett. Mire beértünk a kórházba, már elég erősek voltak a görcsök és a vérzés is fokozódott. Megállapították, hogy beindult a spontán vetélés, és műszeresen kell befejezni. Este 8-ra már túl is voltam rajta.


Ma reggel hazaengedtek, a kórházban még nem volt semmi gond, tegnap este sírdogáltam kicsit, de ma, mióta itthon vagyok félóránként tör rám a "sírógörcs", alig tudok leállni, és borzasztóan magam alatt vagyok. Tudom, hogy még friss az élmény, valószínűleg ezért vagyok így, de kérlek, adjatok valami tanácsot, hogy hogyan tudnék ezen túllépni :( A férjem is kiborult, ő sem nagy segítség most számomra :(


2013. dec. 1. 11:59
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Uhh, elnézést a szóismétlésért a kérdésben... Nem vagyok túl összeszedett.
2013. dec. 1. 12:04
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom :(


Én is így voltam, párommal próbáltuk egymásban tartani a lelket, de nem nagyon ment.


Szerintem hagyd, hogy elöntsenek a könnyek, gyászold meg a babát, ha erre van szükséged, nem kell visszafognod magad, mert azzal csak elnyomod magadban, és később fog előtörni.


Én majdnem egy hétig bőgtem utána, mire el tudtam fogadni a helyzetet, és el tudtam engedni a babát.

Van, aki könnyebben viseli, van, aki nehezebben.


Gondolj arra, hogy sajnos ez a baba beteg lett volna, és még mindig jobb volt így, mintha később történik, és már nem lehet műteni, hanem meg kell szülnöd, vagy esetleg a születése után derül ki...


SZóval szerintem gyászold meg, aztán engedd el, és amint készen állsz rá, kezdj el a következő terhességedre készülni. Nekem ez segített túllépni, hogy nem visszafelé, hanem előre néztem.

2013. dec. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Velem 36 hetesen történt. Meghalt az egészséges babám. A köldökzsinór elszorult a lábán. Tudom nem vigasz. De én is túl lettem rajta!
2013. dec. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem 13 hetesen kellett befejezni a terhességet, nagyon megviselt, azóta már volt két spontán vetélésem is... Szóval tudom, hogy nem vigasz, de mások is vannak így...:( Először nagyon rossz, de aztán muszáj felállni és továbblépni, sajnos az élet nem könyörül, "veszíteni tudni kell..." Sírjál csak, attól jobb lesz. Sok erőt és egészséget kívánok!
2013. dec. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Azt tudom neked mondani,bár nem vigasz,hogy azért halt el a baba,mert nem lett volna egészséges,természetes szelektáció,ennek így kellett lennie,és azt mondom annak örülj,hogy ilyen korán később sokkal,de sokkal rosszabb lett volna.Nekem a héten szintén volt egy vetélésem bár az én babám nagyon fiatal lehetett annyira,hogy csak annyit tudtam,hogy 12. napos késéskor lett egy pozitív tesztem,majd rá két napra már negatív volt,nagyon erős derék fájás görcsök,azt hittem a derekam leszakad,és nagyon erős vérzés követte.Lelkileg nem esett jól, a párom segített abban,hogy ugyanezeket a szavakat mondta,azért volt,mert nem lett volna egészséges,és életképes,és igazából jó így,mert így kellett lennie,majd lesz babánk ha itt lesz az ideje.Persze tudom könnyen beszélek,az enyémet még az orvos sem erősítette meg,mert holnapra van csak időpontom,és van már egy 2,5 éves fiam.Fel a fejjel minden rendbe jön!
2013. dec. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Hát, azt hiszem sikerült alaposan kibőgnöm magam, most úgy érzem, hogy kissé megkönnyebbültem. Ahogyan azt írtátok is, meg kell gyászolnom a babát, de aztán tovább kell lépnem és előre tekintenem. Egyenlőre ez még nehéznek tűnik, de idővel menni fog.


Igen, a kórházban is mondták, hogy talán "jobb így", mert ez egy természetes szelekció, és inkább hamarabb, mint később. Próbálok arra gondolni, hogy mindenkinek így a legjobb (ha lehet így fogalmazni).


Első baba lett volna, nagyon vártuk, azért is vagyunk mindketten ennyire elkeseredve. Mindenesetre bízunk abban, hogy később majd jobban alakulnak a dolgok.

2013. dec. 1. 19:22
 7/13 anonim ***** válasza:
szia.sajnálom a dolgot, sajnos egyre többen vagyunk akiknek így alakul.nekem az segített, hogy írtam egy levelet a pici babának amit elégettem.próbáld meg ezt, ez is egyfajta elengedés.kitartást és kívánom, h mihamarabb egészséges baba szülessen!:)
2013. dec. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Sajnálom. Én is hat hetesen vetéltem el. Lehet, hogy bántónak tűnik, de nekem valahogy az segített, amit a nőgyógyászom mondott: nem babát vesztettem el, hanem magzatot, babát akkor mondjak, amikor megszületik. És azt is mondta,hogy ma már nagyon gyorsan megtudjuk, hogy terhesek vagyunk, a megtermékenyülés után akár két héttel is, régebben csak a második kimaradt vérzés után fogtak gyanút a nők. És nem igaz, hogy most egyre több a vetélés, régen is volt ilyen sok, csak régebben még nem tudták meg a nők 4-5 hetesen, hogy terhesek...
2013. dec. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szia. Én is sorstárs vagyok sajnos. Tegnap este vetéltem el, teljesen spontán, nem kellett műtéttel befejezni. Nekem az a tudat segít, hogy ez a magzat bizonyára beteg volt, és nem akart megszületni, átadta a "helyét" egy egézséges kisbabának. Nem szabad magad marcangolni, mert total bespirálozódsz a problémára, és akkor esetleg pszichés akadályai lesznek a teherbeesésnek. Ezt a "babót" gyászold el, sírd ki magad. Utána vizionalizálj naponta egy egézséges méhet magadnak, egy egézséges pici magzattal benne, önmagadat boldog, kiegyensúlyozott kismamának. Sok erőt Neked mindenhez!
2013. dec. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az újonnan érkezett hozzászólásokat is!!!


Egyre jobban vagyok, hála a tanácsoknak, amiket írtatok. Úgy gondolom, végre kisírtam magamból a legtöbb fájdalmat, és igyekszem arra koncentrálni, hogy a jövőben jobban alakuljanak a dolgok. Nem szeretnék beleragadni az önsajnálatba, mert annak később tudom, hogy sok hátránya lenne. Igyekszem tovább lépni.


Köszönök minden jótanácsot és együttérzést!

2013. dec. 3. 10:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!