Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Ha lehetne választani, hogy...

Ha lehetne választani, hogy műtétes befejezést szeretnél, vagy adhatsz időt a természetnek a befejezésre, melyiket választanád?

Figyelt kérdés

Holnap megyek uh-ra a korházba, hogy csekkoljanak, hogy igazolják az elhalt terhességem.

Angliában élek, itt a net szerint (fórumokon is olvastam) van lehetőségem a természetre bízni, ha akarom.

Múlt hét pénteken voltam uh-on. 8+3 hetes terhesen. Magán uh-on. Nem találtak szívhangot. Ikrek lettek volna. Az egyik 7 hetesnek, a másik 6 hetesnek felel meg.

Próbáltam reménykedni a csodában, de a jelek arra utalnak, hogy elveszítem őket. A tüneteim elmúltak. Hátfájás kínoz. Nem erős, de fáj. A hasam összeesett. Fizikai erőlétem egyre jobb.

Egyszer már elvetéltem körülbelül így. Májusban, de annak több előjele volt. 7+2 hetesen kezdtem el barnázni, nagyon nagyon kicsikét. 5 héten keresztül barnáztam, majd véreztem és elvetéltem a korházban, ahol azt mondták, hogy nem találtak embriót, valószínű 5 hetes lehetett. Vagy felszívódott, vagy soha nem is volt.

Most 7+4 és 7+5 hetesen volt egy nagyon picike barnázás, de igazából valószínű észre se vettem volna, ha nem árgus szemekkel figyelem.

Előzőleg se volt semmi görcs. Most se nagyon. Csak ami egy normál terhességbe is belefér.

Már van egy 3.5 éves lányom. Vele nem volt semmi. Miután megszültem, minden mensi idején feszül a gátam a legerősebb napokon. Amikor kezdődött legutóbb a vetélésem, első nap úgy éreztem, mintha feszülnék, de furcsán hangzik, de nem tudtam eldönteni, hogy feszülök e. Aztán a következő napokban Erősebb lett a feszülés, és pár napon belül elvetéltem. Egyéb fájdalom, görcs nélkül.

Tegnap megint nem tudtam eldönteni, hogy feszülök e, de furcsa volt, mert inkább olyan volt, mintha a végbélnyílásom felé irányulna, mintha arra nehezedne valami.

Előzőleg az utolsó 3-4 napban már ténylegesen vérezni kezdtem. Most semmi egyelőre. Csak folyamatosan folyásom van. Fehér folyás kezdettől fogva, meg vizes. De a terhességi tünetek között ez is fel van sorolva, mint normális dolog. Ugyanakkor vetélés előjele is lehet.

Lehet a sors eldönti és ha ma feszülök, akkor valószínű holnap elmondom ezt a szonográfusnak és kérem, hogy adjon pár napot, hátha a természet elintézi. De ha nem lesz jel, rám fogja mindenki bízni a döntést, és itt a természetesség hívei, ha megkérdezem, hogy szerintük mi a legjobb, szinte biztos vagyok benne, hogy azt mondják majd, hogy várjunk.

Igazából én se akarom a kaparást.

Nektek mi a véleményetek erről, ti hogyan döntenétek és miért? Tudom, Magyarország más beállítottságú, máshoz vagytok hozzászokva, ezért elég nehéz elvonatkoztatni. Otthon biztos kaparás lenne a vége.

Köszönöm a válaszokat.


2014. jan. 23. 07:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én a műtétet választanám, mert lehet elfertőződik bent a méh, ha nem ürűl ki, s akkor így is, úgy is művi vége lesz.


Meg azt mondták kaparás után hamarabb össze jöhet a baba megint.

2014. jan. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Műtétet választanám a helyedben.
2014. jan. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szia! En elveszitettem a babam 16 hetes terhesen (vakumos mutet volt 13 hetesnek felelt meg) ra par napra begyulladtam mert nem tisztultam (nem vereztem es az alvadt ver tenyernyi darabokba jott ki hatalmas fajdalmak kozott, a mehszaj bezarodott, de uh-val meg lattak, hogy van bent ver es ha ott marad meddoseget is okozhat akar, ugyhogy akkor rogton ki is kapartak) aztan par honapra ra, varandos lettem nem jott szivhang nekunk se.. Eloszor mondtam a dokimnak, hogy nem erdekel mi lesz en meg egyszer nem megyek mutoasztalra! Elmondta, hogy megerti de ilyen es ilyen kovetkezmenye lehet...

Eltelt 2 het (11 het a menzesz utan) es meg mindig semmi veteles jelem se volt, ugyhogy szoltam a dokimnak tegyen a muteti lista elejere mert mennek...

Ez este volt, masnap reggel korhaz (kaptam a laminariat) es este 11kor mar mutott is a dokim...

11:20kor mar a szobaban voltam... Masnap reggel 8kor otthon voltam a Fiunkkal...

Az utolso mutet szept 25. Volt november 17.en jott meg utoljara! Spontan lettem terhes pedig elmeletileg meddo vagyok :)

A pici olyan eros mint a bivaly! 5+4 nel mar eros szivhangja volt! A dokim mondta, hogy ilyen koran azert ezt meg nem szoktak latni :) most 9+1 vagyok varom a veget mert akkor leszek csak nyugodt!

2014. jan. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A műtétet választanám.
2014. jan. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én megpróbálnám, hogy a természet megoldja. Nekem is volt vetélésem, 9 hetesen volt a műtét, ami közben kilyukadt a méhem. Nem volt elég a lelki fájdalom, testileg is nagyon szenvedtem, mert fel kellett vágni a hasamat, hogy összevarrjanak.
2014. jan. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Az orvos véleményét meghallgatom, ha azt mondja, hogy adhatunk esélyt a természetnek, akkor megpróbálok minden praktikát bevetni: Nehéz tárgy emelése, lépcsőzés, megeröltetés, forró fürdő. Ha nem járok sikerrel, akkor műtét.

Ma egyébként nem mutatkozott semmi jel arra vonatkozólag, hogy ki akarnának jönni.

Ha csak nem történik csoda, felkeresek itt egy magándokit, igaz, elég drága, de nem hinném, hogy értelme lenne tovább játszanom ezt az orosz rulettet. Hátha kiderül, mi romlott el bennem, vagy ha bennem nem találnak semmi hibát, kivizsgáltatja a férjem is magát.

2014. jan. 23. 20:04
 7/14 anonim ***** válasza:

Két petezsákocskám volt, benne csak embriócsomó ábrázolódott a UH szerint. Mivel volt már 4 elhalt terhességem és mind műtéttel fejeződött be, elegem volt, megbeszéltem az orvossal, hogy bízzuk a természetre. 3 hétig nem történt semmi, majd 2 napi normális vérzés után éjjel egy hatalmas vértócsában ébredtem, majd felülve egy tenyérnyi vérömleny is távozott. Mentőt kellett hívni, majd a kórházban rögtön a vizsgálat után megműtöttek. Még altatásra sem volt lehetőség. Utólag beláttam, hogy mégis a műtétet kellett volna választanom.


Ellenben a szomszédomnál 6 hetes terhesség simán, egy fél délután alatt "távozott". Mivel szinte nem is vérzett utána, csak pár nap múlva ment orvoshoz.

2014. jan. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

A gyógyszeres befejezést választottam, már be is vettem, illetve a hüvelyembe helyeztem és pár óra elteltével el is kezdődött, egyelőre nem fáj nagyon.

Köszönöm a válaszokat.

A picikéimnek:

http://www.youtube.com/watch?v=CacTCMj71dA

2014. jan. 24. 18:40
 9/14 anonim ***** válasza:
kedves utolsó..milyen gyógyszer ez? hogy vagy?
2014. jan. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Azt nem tudom, mi a neve, de hat, az biztos. Rengeteg vér távozott már belőlem. A méh megvastagodott fala kezdett el távozni, elég sok, szerintem nem lehet már sokkal több. Viszont az embrióhoz tartozó dolgokkal még nem találkoztam. Átnézem mindig, és mivel láttam már ilyet, tudom, hogy mit kell látnom. Olyan, mintha jóval több távozott volna belőlem, mint előzőleg. De ez egy előre haladottabb terhesség is volt és szerintem az előzőnél lehet nem is tisztultam ki egészen, mert ennyi kocsonyás megvastagodott méhfal? méhnyálka vagy hogy hívják, hírűl se távozott. Bízom benne, hogy ha ilyen ütemben haladok, még max 2 ilyen erős napra számítok.

Lelkileg egész jól vagyok, beszéltem anyósommal, sokkal jobb, hogy elmondtam neki. Persze még tudom, hogy lesznek hullámvölgyek. Szerencsére eddig elviselhető fájdalmaim vannak, olyan, mint mensikor, csak mensikor nem ilyen hosszan tart.

2014. jan. 24. 23:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!