Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Beindult vetélés szerdai...

Beindult vetélés szerdai missed AB előtt - mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés
9 hetes terhes vagyok, de mivel sajnos megszűnt a babám szívműködése, a dokim missed AB-t írt elő szerda reggelre (addig egy külföldi konferencián van). Ma elkezdtem vérezgetni, pici pecsételő vérzés, nem vészes, de gondolom, idővel erősödni fog. Mi a teendő ilyenkor - várhatok szerdáig, vagy muszáj bemennem előbb? Természetesen én a dokimban bízom, megvárnám őt, de nem tudom, hogy léphet-e fel bármilyen komplikáció, ha várok. A vetélés igazából egy természetesen folyamat, nem? Megköszönöm a tanácsokat, és különösen a személyes tapasztalatokat.
2014. máj. 4. 21:31
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
9 hetesen azért már fájhat rendesen. Természetes dolog, de én kérnék segítséget, egyrészt, hogy rendesen kitisztulj, másrészt fájdalomcsillapítóért.
2014. máj. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Én nem várnék. Elég nagy terhesség már, nem biztos, hogy magától kiürül és nem lesz gond.
2014. máj. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Én is reggel az orvosnál kezdenék.Ha nem éred őt utol akkor az SZTK-ba a nőgyógyászatra telefonálj és kérdezd meg mi ilyenkor a teendő.
2014. máj. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Én 8 hetesen vetéltem el...miután már elmúlt a nagyon erős görcsölés vissza mentem a kórházba (előtte 4 órával voltam bent mert picit véreztem és haza küldtek,hogy minden ok).Megnézett a doki uh-n és mondta,hogy már szinte teljesen kitisztultam,de a biztonság kedvéért kitisztít + mivel rh- vagyok így szurit is kellett kapnom.
2014. máj. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Mindenképp bemennék szerda reggel a dokimhoz, ahogy megbeszéltük, nem zárkózom el a műszeres befejezés elől. Igazából azt nem tudom, hogy lehet-e addig várni, ha közben elkezdek vérezgetni. Jobb szeretném, ha ő csinálná a beavatkozást és nem egy vadidegen ügyeletes orvos, sajnos volt már ilyen jellegű rossz tapasztalom. :(
2014. máj. 4. 22:01
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nekem két missedem volt, 9 és 11 hetes terhességben haltak el a babák. Mindkettőnél elkezdtem vérezni, de nekem is volt 2-3 nap a műtétig. Ha nincs nagy görcs, nagy vérzés akkor várd meg a dokid, nem kell bemenned hamarabb. Ez sajnos így van, megindul a vérzés de majd a dokid műszeresen befejezi és kitisztít. Nagyon sajnálom,hogy ez történt veled is!!!!!!!!! Kitartás!!!!!!
2014. máj. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Szia, 6. válaszoló! Köszönöm a választ neked is. Nálad mondtak valamit, kiderült, hogy miért halhattak el a babáid? Sajnálom. :(
2014. máj. 4. 22:28
 8/27 anonim ***** válasza:
6-os vagyok.. nem derültek ki miért mentek el. Három fiam született és én arra gondolok,hogy lehet lányok lettek volna és nem bírtam kihordani. Nem tudom.....
2014. máj. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Ha nincs erős görcs és sok vérzés akkor várj szerdáig. Én is vetéltem, bár nekem késve megjött a mensim, kitisztultam rendesen
2014. máj. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Nálam úgy volt, hogy szerdán kezdődött kicsi vérzés, csütörtökre volt pont időpontom, akkor már nem volt szívmüködés, de elküldött péntek reggelre ultrahangra, hogy megerősítsék a kórházban, éjszaka brutál vérzés volt görcsökkel, de egy fájdalomcsillapító hatására elmúlt a fájdalom, reggelre csökkent már a mennyiség, az uérahangon már szinte semmi nem látszott, a kórházban kaparni akartak, de totál feleslegesnek ítéltem, mert a nagyján már túl voltam, minek vállaljak plusz kockázatot. A saját orvosom szerint is jól döntöttem, hozzá mentem kontrollra pár nap múlva, az uh szerint minden kitisztult, a vérzés összesen kéthétig tartott. Szóval igen, ez egy természetes folyamat, magától is lezajlik és sokkal kíméletesebb a szervezetnek mintha beavatkoznának. Az orvosnak elég figyelni, és akkor beavatkozni ha gond van, de manapság nem ez a gyakorlat sajnos.
2014. máj. 5. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!