Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Az mit jelent hogy sárgatest...

Az mit jelent hogy sárgatest pótlás. Az mikor derül ki hogy kell ilyen? Én vetélés előtt 4 hetesen voltam citológiai vizsgálaton, látott az orvos méhszájsebet is, folyásom is volt. Nem lehet, hogy ezért vetéltem el?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 16. 20:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Sárga test pótlást akkor adnak ha vérvétel kimutatja a hiányát vagy ha vérzés lép fel a kismamánál. Én is kaptam mert véreztem. Általában Duphastront, vagy Utrogestánt (pirula vagy kúp) adnak. Van orvos aki a biztonság kedvéért felírja ha volt már előzőleg egy vetélés (6- hét utáni vetélés, tehát amikor már szívverés is volt).
2014. ápr. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
nem valószinű hogy az votl az ok. A sárgatest más néven a pogeszteron. Ha ez kevés avgy hirtelen leesik az vetéléshez vezet. Progeszteron van a peteérés után a menstruációig, attól jön meg a menstruáció hogy a progeszteron szint leesik, épp ezért fordul elö vetéllés is mert leválik a méhnyálkaháártya az alacsony prgi szint miatt. A vetélés miatt ajánlatos kapnod a következö terhesség alatt amint kiderül. Ezt túladagolni nem lehet, de fontos hogy a 12-14. hétig nem szabad abbahagyni. akkor veszi át a méhlepény a progi termelést a petefészektöl. Minden meddöségi kezelés alatt álló nö kap ilyen potlást akkor is ha rendben van a rogesteron szintj, ez segiti megtartani a terhességet. Leglább egy ok kiküszöbölhetö a vetélésre. A többire sajnos nincs mód...
2014. ápr. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!