Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Akinek több vetélése volt...

Akinek több vetélése volt egymás után, kiderült az ok?

Figyelt kérdés
2014. júl. 17. 06:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem csak egy volt, de utána csináltattam egy csomó kivizsgálást. A vetélések oka lehet sárgatest elégtelenség, ezt nálam kizárták, de a biztonság kedvéért Utrogestant fogok kapni, amint pozitív lesz a teszt. Következő gyakori ok a beágyazódási gének mutációja (Leiden, Protrombin, MTHFR). Kiderült, hogy Leiden és MTHFR heterozigóta vagyok, ezért napi 6 mg folsavat szedek és következő terhességnél majd vérhigítót kell szúrnom. Ha ezek sem segítenek, akkor feltehetően kromoszóma rendellenesség okozza a vetélést.
2014. júl. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia. Kedves elso valaszolo! Ezeket a vizsgalatokat milyen neven kerted meg a nogyogyaszodtol? Nem Magyarorszagon elek, am hazalatogatok 2 hetre, es szeretnek ilyen vizsgalatokat kerni maganuton. Sajnos szinten volt egy vetelesem. Segitenel?
2014. júl. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A baratnomnel tobb veteles utan kiderult, hogy immunrendszer gondja van. De elotte neki is neztek a progeszteron szintet (ketnaponta vervetellel) meg csinaltak par vizsgalatot mielott eljutottak a dignozishoz. Neki annyira eros az immunredszere, hogy az embriot idegen testkent kezelte es kilokte. O gyogyszeres kezelest kapott amivel legyengitettek az immunrendszeret igy megmaradt a baba. Ugyan azt a gyogyszert szedi amit szervatultetesnel adnak, hogy a test befogadja az idegen beultetett szervet. Legyengitik az immunredszert, hogy ne vegye fel a harcot. Arra kertek, hogy nem menjen nagyon kozossegbe, kerulje a korhazakat, ovikat... mert mivel az immunrendszere gyenge igy osszeszedhet barmilyen bacit nagyon konnyen. Szeptemberbe szuletik meg a kislanya.


Kolegamnak a felesegenel pl az derult ki, hogy o nem tudja kihordani az XY kromoszomaju embriokat. Ezert neki is volt eloszor 2 vetelese, utanna szuletett 2 egeszseges kislanya amit kovetett par veteles. Kivizsgalas soran kiderult, hogy a ferj Y kromoszomat hordozo spermai serultek. Tehat ha meg is termekenyul a petesejt nem marad meg. Igy nekik csak kislanyai lehetnek. Ilyen esetben terites mentesen felajanlottak nekik a mesterseges megtermekenyitest es mondtak, hogy csak lany vagyis X kromoszomat hordozo spermakkal termekenyitik meg, hogy megkimelyek egy ujabb vetelestol. De nem mentek bele mert nekik a celjuk az volt, hogy kisfiut szeretnenek. Igy maradtak 4 tagu csaladnak.

Szoval rengeteg minden okozhat vetelest sajnos.

Mi is kulfoldon elunk.

2014. júl. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Igazából a nőgyógyászom és a körzeti orvosom is kinevetett (szó szerint), amikor mondtam, hogy szeretném a kivizsgálásokat elvégeztetni, mert meg akarom előzni az újabb vetéléseket. Nem is kaptam utalót, ezért úgy döntöttem, mindent megcsináltatok magán úton.

A budapesti Magzati Diagnosztikai Központban nagyon készségesek voltak, ott csinálták a teszteket. A honlapon ( [link] megtalálsz minden infot. Ha csak a vérteszteket akarod náluk csináltatni, telefonon bejelentkezel, nem kell sokat várni. Magyarországon belül postázzák az eredményt. (Én szlovákiai vagyok, személyesen mentem a leletekért.)A beágyazódási génekért 15 000 Ft-t fizettem, két héten belül volt eredmény, a teljes hormon profil (3. és 21 nap) 17 000 Ft. Ha van megbízható nőgyógyászod, elég, ha neki elviszed az eredményt és tudni fogja, mi a teendő. Nekem sajnos nincs, ezért - szintén a Magz. Diag. Központban - bejelentkeztem Czeizel Endréhez konzultációra (15 000 Ft). Megnézte a hőgörbéimet és a hormon értékeket, ebből állapította meg, hogy nincs sárgatest elégtelenségem. Az MTHFR heterozigótára javasolta 8 héten át a napi egy Elevit Plus és 2X3 mg folsav szedését, a Leiden heterozigóta miatt pedig hematológushoz kellett mennem. A férjemnél végeztek ondó vizsgálatot, azzal minden rendben volt. Úgy tudom, Czeizellel szükség esetén telefonon is lehet konzultálni, de ebben nem vagyok biztos.


Egyébként bármilyen laborban kérheted ezeket a vizsgálatokat, de ahogy néztem, kicsit többe kerülnek.


Czeizel is mondta, hogy még esetleg a kromoszómákkal lehet gond, esetleg összeférhetetlenség állhat fenn, de ennek szerinte nagyon kicsi az esélye.


Én bízom a legjobbakban, nektek is sok sikert kívánok.

2014. júl. 18. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Koszonom szepen, elso! Engem nem erdekel, nevessenek ki, ha akarnak, de en nem akarok tobbet sirni, mert elveteltem.
2014. júl. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!