Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tervezett, vagy nem tervezett...

Tervezett, vagy nem tervezett baba volt? Hogyan derült ki, és mit éreztetek, amikor kiderült? Mikor, és hogy mondtátok el az apukának? Ő hogyan reagált?

Figyelt kérdés
A válaszokat előre is köszönöm.

2014. júl. 15. 15:29
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Tervezett baba, 2 évet vártunk rá. Apuka a pozitív teszt napján már tudta :) És nagyon örült neki.
2014. júl. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Tervezett baba 1.5 évet vártunk rá. Mikulás csomagba kapta meg a tesztet még aznap és boldog volt.36hkm
2014. júl. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Tervezett baba volt, a 4. próbálkozós hónapban egy nap késés után titokban teszteltem hajnalban. Amikor kijött a második csík, kirángattam páromat az ágyból, hogy ő is látja-e. Nagyon mély alvó, kb öt percig azt se tudta mit akarok tőle és miért :D

Nagyon örült, de a biztonság kedvéért mentünk és vettünk még egy tesztet, mikor másnap az is pozitív lett, hatalmas volt a boldogság.

2014. júl. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Tervezett baba volt. Elsőre sikerült (kezelés előzte meg, mert IR-es vagyok). Sírtunk mindketten, mikor kiderült, együtt teszteltünk. Alig fogtuk fel. Napokig tartott. Nagy volt az öröm, mert arra készültünk, hogy talán év(ek)et várnunk kell rá.
2014. júl. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Tervezett, de mikor megláttam a tesztet, az öröm mellett hatalmas kétségbeesés is úrrá lett rajtam, hogy vajon elég jó anya leszek-e, képes leszek-e 101%-ot adni a gyermekünknek... Röviden: az örömmel együtt majd' betojtam, hogy késze állok-e annyira, mint hittem. Aztán a kétcsíkos teszttel rohantam hozzá, hogy "Ezt nézd meg! Ezt nézd meg!" Ő azt hitte rossz a teszt, másnap vettünk még hármat. :) Biztos, ami biztos. A második tesztnél már ő is elhitte, hogy jön a pici.

Egyébként onnan derült ki, hogy nem jött meg, és mikor már 9 napja késett, néha picit szédelegtem, akkor szóltam páromnak, hogy ebben a hónapban talán sikerült a pici. Mivel terveztük, nem volt titok, nem volt nagy bejelentés, számított rá és várta a párom is, én is. A legszebb karácsonyi ajándékunk volt az a kétcsíkos teszt. :)

2014. júl. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
86%
5. vagyok: a 3. próbálkozós hónapban fogant meg, novemberben, december 24.-én tudtuk meg, hogy jön. Akkor már az 5. héten jártunk... Most lassan tölti a 11. hónapot a kisasszony. :)
2014. júl. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
86%
tervezett baba volt, a 3. hónapban sikerült, a teszt után azonnal elmondtam az apukájának, telefonon, mert éppen ügyeletes volt, de tudta, hogy tesztelni fogok és másnapig nem akartam várni (ő meg meglepinek ellátta az épp aktuális betegeket, és hazarohant, elcserélte az ügyeletet :)). Apuka iszonyúan örült, én szintén, abszolút nem volt pánik, úgy éreztem, végre mindenünk megvan. Hogyan derült ki? Hánytam egy almától, akkor jöttem rá, hogy már egy hete késik.
2014. júl. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
86%
Tervezett baba volt, úgy derült ki, hogy a nemvárt menstruáció reggelén csináltam tesztet és halvány, de jól látható pozitív lett. Örültem, de meglepődtem, mert még csak a 2. próbálkozós hónapunk volt. Rögtön bementem a férjemhez, felébresztettem és megmutattam neki a tesztet. Ő is örült.
2014. júl. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
91%
10 éve vagyunk együtt, két éve házasodtunk össze, és előre megbeszéltük hogy mikor akarunk babát. Amikor eljött az ideje, neki álltunk próbálkozni, először csak spontán, aztán 3 hónap sikertelen próbálkozás után engem kezdett aggasztani a dolog, és akkor neki álltunk hőmérőzni. Így két hónap alatt sikerült, és mondhatom, természetesen akkor, amikor nem is számítottunk rá hogy összejön (nekem elég hülyék a ciklusaim így a menzesz kimaradásából sok következtetést nálam nem lehetett levonni). Lényeg hogy nagyon belázasodtam, de nem is reméltem - sőt emiatt főleg nem reméltem - hogy abban a hónapban összejön. De a férjem már tudta és mondta is, hogy ez már tuti a baba... (ő nem tudta hogy a láz nem tünet csak valahogy érezte). Másnap megcsináltam a tesztet és pozitív lett. Ő biztatott, hogy nem lesz gond a láz, a betegség, és végig a terhességem alatt nagyon pozitívan viselkedett. Bármi miatt aggódni kezdtem volna, egyből sarkamra állított :)
2014. júl. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Tervezett baba volt, de én annyira meglepődtem, amikor pozitív lett a teszt, hogy 3x is megismételtem, mert azt hittem, hogy nyilván valamit rosszul csinálok, vagy nem jó a teszt. Ugyan gyanús volt, hogy már a ciklusom 40akárhányadik napján járok, de volt már ilyen, úgyhogy nem mertem beleélni magam. 2 évet vártunk rá. Apukája teljes higgadtsággal fogadta a hírt, mint aki már rég tudja, hogy babát várunk. Hülyének is nézett, hogy minek csinálok 3 tesztet. :-) 39 hkm
2014. júl. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!