Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Késői magzat elhalás után...

Késői magzat elhalás után újabb terhesség?

Figyelt kérdés
Teljesen problémamentes terhesség 34. hetében egy rutin UH-n derült ki, hogy kislányomnak nincs szívhangja, már nem él. Még aznap szülés indítással megszültem Őt. Hamarosan újra próbálkozunk a babavállalással és olyanok véleménye érdekelne, akik hasonló tragédián estek át, hogy hogyan lehet nem túlságosan rágörcsölni és ráparázni a következő terhességre?

2015. febr. 26. 13:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%

Szia!

Részvétem. Én 24 hetes babát veszítettem el tavaly májusban.

Jelenleg 23 hetes vagyok. 30 hetesen igénybe fogom venni ezt a szolgáltatást: [link]

Figyelik a magzatot, orvosok kiértékelik az eredményt, és kapsz róla egy hivatalos jelentést. Ha lelassul a pulzus, v bármi gond van, azonnal irányítanak orvoshoz. Mikrofonos, nem ultrahangos, gy teljesen ártalmatlan.

Szerencsére most a babám nagyon aktív, így figyelemmel tudom kísérni, hogy minden rendben van. Természetesen bennem van a para, de próbálom mindig elhessegetni. Mérem a hasam körfögatát, figyelem a mozgást, és reménykedek benne, h igaz a mondás: kétszer ugyanabba a fába nem csap villám.

Volt már boncolás, hogy mi volt az oka?

2015. febr. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A belinkelt weboldalon ajánlom figyelmedbe az interjút prof dr Török Miklóssal. Nagyon hasznos. Itt el is mondja, h minden ilyen tragédiának előjele van.
2015. febr. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Szia! Ez az otthoni CTG tényleg megnyugtató lehet, az, hogy az ember minden nap megbizonyosodhat róla, hogy minden rendben van a babájával.

A boncolás és szövettan szerint teljesen egészséges volt a babám, nem derült ki semmi probléma. Egészen pontosan az szerepelt rajta, hogy " A halál oka nem megállapítható". Az orvosom azt mondta, hogy sajnos még a mai "fejlett" orvostudományban is van ilyen megmagyarázhatatlan eset, olyan mint a bölcsőhalál :(. Nagyon boldog babavárást és minden jót kívánok Neked!

2015. febr. 26. 16:47
 4/11 anonim ***** válasza:

Bocsanat, amiert nem a kerdesre valaszolok, es igazan sajnalom, ami veled/ veletek tortent.


En rendkivul aggodtam a kisbabankert, mig odabent volt, mert kozeli ismerossel ugyanez tortent a 39. heten :(


A terhesseg mar eleg korai szakaszaban beszereztunk egy ilyet (illetve hasonlot): [link]


Engem megnyugtatott, hogy hallom a szivvereset a kicsit lustalkodosabb napjain. Illetve a parom az utolso 1-2 honapban mar akkor is hallotta a szivvereset, ha a hasamra tette a fulet.


Kivanom, hogy minel hamarabb osszejojjon a picurka es legyetek nagyon boldogok :)

2015. márc. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jókívánságokat! Biztos, hogy a következő babámnál minden olyan dolgot be fogunk vetni, ami kicsit is megnyugtathat minket valahogy, nem szeretnék majd esetleg azzal ártani a babámnak, hogy állandóan agyonidegeskedek mindent.
2015. márc. 2. 13:03
 6/11 anonim ***** válasza:
Én vettem magzati szívhanghallgatót. Azért örülök neki, mert míg velem volt, legalább hallottam. Persze halott magzatokat nem tud feléleszteni, meg az orvos sem. :(
2015. márc. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kérdező! Hogy vagy? Hogy álltok a babásodással?
2015. jún. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Otthoni ctg es szivhanggep ultrahangal mukodik

Sajnos semmi biztonsagot nem nyujt hiszen nem 24 oraban van rajtad igy siman a szulok lehuzasa jo uzlet.

2015. júl. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kedves ranita81! 15 hetes várandós vagyok jelenleg. Van bennem félelem, de próbálok pozitívan gondolkodni és arra összpontosítani, hogy minden rendben lesz.
2015. júl. 18. 22:19
 10/11 anonim ***** válasza:
Problémamentes, boldog babavárást!!
2015. júl. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!