Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » 6hetes 5napos pici baba...

B.Bea28 kérdése:

6hetes 5napos pici baba elvesztése. Hogyan lehet ezt feldolgozni? Belesajdul a szívem.

Figyelt kérdés
Most hétfőn befejték be a vetélést művi beavatkozással. Nagyon vàrtuk a babàt,rögtön sikerült teherbeesnem aminek nagyon örültünk. De sajnos elveszìtettem Őt. Nem tudom hogyan lehet ezt feldolgozni? Ki mennyi idő utàn tette túl magàn? Mi segìtene a lelkemnek?

#vetélés #6hetes magzat
2015. ápr. 16. 18:25
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Tudom hogy sikerülni fog csak félek hogy újra megtörténik velem. Én nagyon làzas voltam ìgy a baba is az lett és legyendült. Félek attól is hogy a férjem nem akar majd csak sok sok idő múlva,mivel az első babànkra is nehezen szánta el magàt. Én màr rég szerettem volna.
2015. ápr. 17. 14:36
 12/20 anonim ***** válasza:

Szia Sajnálom a történteket...:(


Sajnos nekem is volt egy terhességem tavaly augusztusban 2 év próbálkozás után sikerült, első babánk lett volna, csak sajnos 9 hetesen üres petezsák miatt missed ab lett a vége. :( Engem is nagyon megvisel mai napig,nagyon sokat sírtam ez segített megnyugtatni a lelkemet,de azzal vigasztalom magam hogy a következő biztos hogy egészséges lesz. Fel a fejjel,kitartást és csakis pozitívan tovább. :)

2015. ápr. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Február 7-én volt missed ab-om üres petezsák miatt. 9 hetes voltam. Azóta minden héten számolom, hogy éppen hány hetes lennék. A műtét után még a kórházban kaptam a férjemtől egy plüss kutyát. Azóta is azzal alszom ( 30 éves leszek idén ). Lehet, hogy beteges, de az a plüss azóta az én "kis angyalkám". Hogy mi segíthet a lelkednek? Gondolj arra, hogy az Isten megmentett egy nagyon rossz dologtól téged! Lehet, hogy beteg lett volna a babád. És persze - ahogy előttem is írták -, csak pozitívan! :) ( első babánk lett volna )
2015. ápr. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Sajnálom a Veled történteket. Hidd el Te is az orvosod is biztosan mindent megtett, hogy a kisbabád megmaradjon, de sajnos nem sikerült. Ezt feldolgozni egy hosszú folyamat. Nem áltatlak, nem könnyű és minden jó szándékúnak szánt vigasz időnként segít, máskor meg csak tovább terheli a lelkedet. Közhelynek hangzik, de ezen tényleg csak az idő segíthet. Egyszer valamikor majd fogod tudni úgy kezelni a történteket, ahogy kell, úgy hogy szeretted, volt de megszakadt, elment és ha újból teherbe is esel, ezt a terhességet, ezzel a babával nem tudod folytatni. Így nem marad más számodra, mint az emlékezés, arra a rövid kis időre mikor Veled volt. Ezt pedig a megfelelő helyen a megfelelő súllyal kell kezelni. Mindenkinek magának kell ezt kitapasztalnia, egyeseknek nehezebb másoknak könnyebb.

Én is ezt teszem. Nekem nehéz. 20 hetesen veszítettem el, több mint egy éve. A szívem sajog bele a mai napig, de el kell fogadnom és fáj. Úgy mint ahogy kevés más dolog a világon, de ha nem arra törekednék, hogy elfogadjam és el is engedjem, akkor lelkileg belerokkannék. Időnként jó, máskor meg nagyon nehéz. DE! A hitem megvan. Minden nehézség ellenére én azért sok félelemmel de hiszem azt, hogy Ő azért ment, hogy valaki jöhessen. Így legyen mindannyiunknál, akik a szívünkben gyásszal élünk!!!!

2015. ápr. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

én a 27 hetes babámat veszítettem el. 2-3 évig borzasztó volt.

már 5 éve történt, azóta eszem ágában sincs, hogy legyen babánk, első lett volna.

2015. ápr. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Kedves Sorstàrsaim!

Borzasztó hogy ennyien àtéljük ezt a kínzó fàjdalmat. A férjem úgy elzàrkózódott,hogy előtte nem is beszélhetek az Angyalkàmról. De miért????

2015. ápr. 19. 12:02
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem is ilyen volt. Nem is sírhattam előtte, nem is volt szabad beszèlni róla, mintha nem is létezett volna. Talán ezért tartott olyan sokáig a feldolgozása és talán ezért nem akarok gyereket. Már bánom hogy akkor nem álltam a sarkamra. Ne hagyd magad. Utolso voltam.
2015. ápr. 20. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

De mit tegyek? Mondjam hogy màr pedig muszàly erről beszélnünk vagy hogyan kezdjem? Nem elég a fàjdalom de még ezen is idegeskedünk..

2015. ápr. 20. 07:06
 19/20 anonim ***** válasza:
68%
Ő is gyászol de Ő másként. Ezt tiszteletben kell tartani. Egyszer kell róla beszélni, de nem most. Légy türelemmel. Következő babavállaláshoz is még korán vagytok, kell egy kis idő mindkettőtöknek.
2015. ápr. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem viszont mondd meg neki, hogy szeretnél róla beszélni, szeretnéd a dolgokat megbeszélni. Az lenne a legjobb, ha mindketten elmondanátok egymásnak őszintén, hogy mit éreztek. Mik a tervek a jövőben, mikor szeretnétek majd újra póbálkozni. Mindenképpen adj magatoknak időt, ne siessetek el semmit. De a kommunikáció nagyon fontos. Nem mindennap kell erről beszélni, de azért minimum egy nagy megbeszélést igényel a téma, akkor, amikor úgy érzed, hogy készen állsz rá. Ha ezt most érzed, akkor most kezdeményezd, ha még nem, várj egy kicsit. És fel a fejjel.

27 hetes elvesztett baba anyukája

2015. ápr. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!