Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » A korai spontán vetélések...

A korai spontán vetélések hátterében kb hány százalékban áll progeszteronhiány?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 21. 10:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én orvosom szerint kb. 40 %, de nincs rá statisztika, legtöbbször genetikai rendellenesség, nem életképes embrió az oka. Nekem 2 vetélés után kimutatták az alacsony progeszteron szintet, ami azért jó, mert ez az ok kezelhető, ezután született is két egészséges gyermekem.
2015. ápr. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Általában genetikai rendellenesség. Két vetélésnél egymás után már progeszteron hiányra szoktak gondolni.
2015. ápr. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
2 volt már nekem. Kaptam is progeszteront, próbálkozzunk azzal, ha úgysem sikerül, akkor nagyobb kivizsgálások. Csak most elkezdtem parázni, hogy lehet nem amiatt volt és megint el fog menni...
2015. ápr. 21. 11:01
 4/15 anonim ***** válasza:
Genetikai rendellenesség nem ismétlődik meg kétszer egymás után, annak nagyon minimális az esélye, nálad is a progeszteronhiány a legvalószínűbb, mint nálam volt. Bízz az orvosodban, és kitartás, minden jót neked!
2015. ápr. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Milyen előjelei voltak nálad a vetéléseknek? Barnázás vagy simán megjött? Én mikor elmentem orvoshoz és barnáztam ügyet se vetett rá, egy hét múlva elvetéltem :( ez volt 2 és fél hónapja. Most is rettegek hogy ha terhes leszek barnázni fogok, de akkor rögtön doki és írjon fel valamit. Amúgy nekem sosem volt barnázás mensi előtt, csak normál vérzés, szóval reménykedem hogy valami más miatt volt a vetélés,mert mikor késett sok cickafark teát ittam, nem is gondoltam h terhes lehetek és az is okozhat vetélést.
2015. ápr. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Az elsőnél semmi jele nem volt, csak elmúltak a tüneteim és negatív lett a teszt. Nem jött meg csak következő hónapban. A másodiknál barnáztam 2 napig, aztán megjött nagyon erősen.
2015. ápr. 21. 13:50
 7/15 anonim ***** válasza:
Nekem is két vetélésem volt egymás után és biztosan nincs progeszteron hiányom. Immunológia, genetika, TORCH, pajzsmirigy, hematológia rendben van, nem találják az okát. Próbálok arra gondolni, hogy egyszerűen csak ennyire szerencsétlenül jártunk, de én is nagyon aggódom a következő miatt.
2015. ápr. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Szerintem is ez a baj. Progeszteron mellett meg kell maradni a következő babónak.
2015. ápr. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 piroska és a farkas ***** válasza:
Kedves Kérdező, és akinek még progesteronhiánya volt! leírnátok nekem, h volt -e vmilyen tünetetek - vetélésen kívül- ami arra utalhatott, h ez a gond? Én most erre gyanakszom, a héten megyek dokihoz. ( Bocs az Off-ért, drukkolok, h mihamarabb egészséges babája legyen mindenkinek, aki szeretne. )
2015. ápr. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Nálam a két vetélés két különböző történet, elsőnél 8 hetesen elkezdtem barnázni, majd vérezgetni, ez egyre erősödött, mire a műtőbe kerültem, már gyakorlatilag elvetéltem.

Másodiknál 8 hetes uh-n minden rendben volt, nagy megkönnyebbülés, majd a 10 hetes uh-n közölte az orvos, már nem él, mérete is zsugorodott. Nem akartam elhinni, hisz nem volt se vérzés, se semmi, de így volt sajnos.

Azért az enyém már sikertörténet, Utrogestan kezelés mellett egészséges lányom született, majd hipp-hopp besikerült egy fiúcska is, mindegyikőtöknek hasonló jókat kívánok, és kitartás!

2015. ápr. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!