Nikol001 kérdése:

Volt valakinek ilyen?

Figyelt kérdés

Tegnap délután a háziorvoshoz indultam eredményért de vissza fordultam pisilni es a wc papíron egy halvány vér csík volt.

11-hetes terhes vagyok(voltam)

Azonnal mentem a korhazba ahol uh es azt mondta a doki hogy 8-9hetesen elhalt a baba. De én szep nagy babát láttam. Haza küldött hogy menjek majd idopontért a műtétre. Nem akartam elhinni hogy ennyi!


Este nem bírtam aludni Elindultam a MÁV korhazba ügyeletre hogy nézzek meg ők is. Nagyon aranyos dokit fogtam ki 30-percig nézte az uh-ot lökdösve a babát de semmi életjel. Nincs szivhang nem mozog a méhszaj zárt vérzés nincs. Azt mondta 90%hogy elhalt de var 1-napot es megnéz ujra ha semmi műtét.

Van valakinek tapasztalata? Tudom hogy meg kell gyászolnom de olyan nehéz! Es azt ertem ha ennek vége újból terhes akarok lenni..pszihésen teljesen tönkre vágott most ez mert úgy vártam es bíztam hogy rendben lesz.


2015. jún. 11. 11:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Pont ebben sajnos nincs tapasztalatom, én tőlem tegnap vették el ikreimet...8hetesen...sajnos nem fejlődtek... és hogy ikrek, na azt is ezzel a rossz hírrel együtt tudtam meg.


Dokinak igaza van, hogy vár egy napot, mert vannak csodák, de igen sajnos pici az esélye :S Sajnálom, hogy ezen kell átmenned, nem könnyű. De fel a fejjel kitartás! Drukkolok, hátha bejön az a 10%. De ha nem akkor meg tényleg kitartás, tudod, hogy lehet babád és lesz is! akár elég hamar!

Küldöm az erőt és légy erős.

2015. jún. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom az ikrei rét és téged is hogy ezen neked is át kelett esnek:-((( Köszönöm a bíztató szavakat! Szívemből kívánom hogy neked is újra babaváros örömteli hónapjaid legyenek!
2015. jún. 11. 12:27
 3/7 anonim ***** válasza:

Én sajnos ezt a birzalmat 18 évesen élhettem át.

Nagyon enyhén kezdtem vérezni aztán napról napra egyre jobban véreztem...bementem a korházba de semmi életjel nem volt...a szivem szakadt meg :( 8hetesen vegeztek a mutetet de a baba mar reg ota nem fejlodott 6hetesen meg volt szivhang de meg a 6.hetbe szerintem megis halt :( ....9mm es volt csak!

2015. jún. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nekem is most kezdődött egy kis verzes.

Holnap uh es remélem minél hamarabb befejezik.

2015. jún. 11. 14:48
 5/7 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező írok egy üzit neked, majd lesd meg.
2015. jún. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Tudom mit élsz át, gondolom azóta megvolt az ismétlő uh és mivel nem jelentkezel gyanitom nem kaptál jóhírt :( én 12 hetesen vesztettem el a kisbabámat (a másodikat mert az elsőt spontán vetéltem) úgy hogy semmi előjele nem volt. Genetikai uh-ra mentünk volna nyaki redő mérés stb. De már nem mozgott és szivhang sem volt. Csináltak egy ujabb uh-t de továbbra sem voltak életjelek igy kimondták az ítéletet: Missed ab. Tudom mit élsz át főleg ha nagyon vártad ilyenkor felfogni is nehéz, de biztasd magad azzal hogy talán a természet tudta hogy ez a legjobb neki. A természet szelekciója a vetélés és a missed ab a 13. Hétig. Ilyenkor folyik le egy nagy ellenőrzés odabent hogy minden megfelelően müködik e a babánál és ha valami nem stimmel egyszerüem megáll a fejlődés elhal a baba. Ez igy kegyetlenül hangzik de talán jobb hogy most mintha később lesz baj, vagy ne adj isten halva vagy betegen születik és akkor veszited el. Ez mindenhogyan egy tragédia és meg kell gyászolni, emellett nem árt ha missed ab után ha megnyugodtál kivizsgáltatod hogy mi lehetett a baj mert van amikor a mi testünkben van a hiba nem az övékben! Nálam ez történt sajnos nem termeltem elég sárgatesthormont (progesteront) ami kitartott volna 13 hétig ezért veszítettem el a babát mert ők az első 13 hétben ezzel a hormonnal táplálkoznak az én babám mint kiderült éhenhalt. De errevan orvosság! Van olyan tabletta ami segit ezen! Hála az orvostudománynak nekem ma már van egy 2,5 éves csodaszép kislányom :) csak egy jópár marék gyógyszer kellett hozzá de túléltük a 9 hónapot és makk egészségesen született 3750g 56 cm-el 41 hétre. Szóval ne csüggedj!!! Sose add fel mert akkor veszítheted a legnagyobbat ha feladod! Kitartás ezen most muszáj túlesned aztán kérj hormonvizsgálatokat, Leiden V faktor szürést, homocystein vizsgálatot, inzulin rezisztencia vizsgálatot és ha mindezt megnézték és minden rendben van (vagy ha valamit találnak de kaptál gyógyszereket és rendben vannak az értékek)bátran próbálkozzatok újra! Sosem szabad feladni!!! Minden jót kívánok neked!
2015. jún. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy leírtad a történeted és így a távlatból is erőt adtál.

Hétfő hajnalban azonnal megműtottek mert beindult a vetélés de rosszul sült el.

Kicsit fel lélegezhetek hogy ezen túl vagyok de a lelki része most még nehéz. Szerencsére a párom sokat segít és támogat.

Természetesen vissza megyek kontrollra és kérem hogy mindent alaposan vizsgáljanak ki. És utána lehet próbálkozni .

Mégegyszer köszönöm a biztatást. Nagyon jól esett :-))

2015. jún. 18. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!