Mit mondhatnék neki?

Figyelt kérdés

A nővérem a héten volt dokinál, mert pozitív lett a tesztje, az orvos viszont közölte vele, hogy a terhesség a 9.héten abbamaradt. Kedden fogják műteni.


Tervezték a kistesót, tehát vígasz, hogy ott van a csodás kisfiúk, de azért látom, hogy fáj neki, hiába igyekszik nem mutatni. A család többi része nem tudja, én is csak azért mert vigyázok unokaöcsémre aznap.


Mit mondhatnék neki? Már mondtam, hogy nagyon sajnálom, mikor megtudtam, de kedden a műtét után nem szeretnék úgy viselkedni, mintha mi sem történt volna. Emellett pedig nem tudom mit kene csinálnom, mondanom. Tudnátok segíteni?


2015. szept. 5. 11:53
 1/3 anonim ***** válasza:

elég ha kérdezel csupán és ő eldönti hogy hagyni akarja e a témát, vagy megkönnyebbülés elmesélni.

megkérdezheted tőle: Jól vagy? minden rendben? mész még kontrollra? pihensz e eleget?


ennyi kedves dolog tőled.

de jobban belemenni nem kell.

2015. szept. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mondd meg neki, hogy ha szeretne beszélni róla, szívesen meghallgatod, ha mást szeretne, akkor pedig arra is nyitott vagy (pl. elviszed egy kicsit a nagyot ha egyedül szeretne maradni).


Fontos, hogy ne csinálj úgy, mintha nem történt volna baj, vagy mintha semmiség lenne, ami történt.

2015. szept. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a tanácsokat! Az az igazság, hogy nem is nagyon tudnék úgy tenni, mintha semmi se történt volna, mert ez nekem is fáj. Sajnos elég könnyen magamra veszem mások fájdalmát és azt érzem bármit megtennék azért, hogy elmulasszam az övét.


Köszönöm mégegyszer nektek!

2015. szept. 5. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!