Ez vetélés lehetetett?

Figyelt kérdés

Kb. két hétig gyakran görcsölgetett az alhasam és feszültek a melleim, sőt 1-2 szédelgős napom is volt, de nem csináltam terhességi tesztet, gondoltam, majd ha nem jön meg időben a mensim. Nos, minden előjel nélkül (pedig úgy sose szokott) egy nappal a várt előtt, szombat d.u. megjött, de vasárnap reggelre már olyan intenzitással, hogy megijedtem, délutánra meg kezdtem pánikolni és olyan érzésem volt, mintha elvesztettem volna valamit.. (Meg is sirattam) Valaki azt mondta, szerinte terhes voltam.


Mindenképp elmennék dokihoz is amilyen gyorsan csak lehet, de sok a rossz tapasztalatom, így olyat keresnék Pesten, akit ilyen kérdéssel meg lehet keresni és nem lesz bunkó+nem fogad el pénzt azért, ha elrohanok hozzá ezt megvitatni... Erre is szívesen venném a javaslatokat.



2015. nov. 9. 11:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ha időben (pláne ha előbb) megjön, nem érdemes vetélésnek tekinteni, hiába indult is el esetleg valami. Aki nem tervez épp babát és nem figyeli magát, élete során több ilyenje is lehet, anélkül, hogy tudná.


Elmehetsz dokihoz, de nem igazán tudom, miben tudna most segíteni. Látni nem fog semmit.


Szerintem ne rágódj ezen, semmi értelme, megjött, fel a fejjel, új hónap, új esély!

2015. nov. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hm.. Nos, mi úgy direktben nem tervezünk/próbálkozunk még, csak úgy vagyunk vele, hogy ha mégis előbb "becsúszik", nagyon örülünk. :)

Erre én is gondoltam, hogy az ember életében többször lehet olyan terhesség, amiről nem is tud, ezért is ijesztett meg az a sok vér.


Dokihoz azért mennék inkább, hogy megtudjam, minden rendben van-e velem egyébként, hisz ha nem, azt azért helyre kéne rakni, nem csak majd ha már nagyon időszerűnek éreznénk, hogy jöjjön a baba. (Sajnos nálam volt PCOS-gyanú is korábban, de nem tudom biztosan, hogy elmúlt-e.)

2015. nov. 9. 12:21
 3/5 anonim ***** válasza:

Értem. Azt hittem, azért mennél, hogy konkrétan erről a vérzésről mondjon valamit.


Ha volt PCO gyanúd, akkor érdemes keresni egy jó endokrinológust, a nőgyógyászok ebben nem igazán kompetensek. Bp-en a Mensmentist dicsérik nagyon, igaz, az nyilván nem TB-s rendelés. Én Szegeden járok TB-s endokrinra hat éve, de hátha jön valaki Pestről és tud ajánlani neked helyben.

2015. nov. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ja és mint felvázoltam, attól tartok inkább, hogy ez nem egy sima menstruáció, hanem vetélés. Régóta vagyok a "mensi-bizniszben", soha nem ilyen szokott lenni. (Nem részletezem a különbségeket) Azt se igazán értem a netes cikkek alapján, hogy jöhet ennyire időzítetten a vetélés, mintha csak az esedékes havim lenne? Ez ritka egybeeség vagy általában pont így szokott történni? Ilyeneket úgy tisztáznék egy dokival..
2015. nov. 9. 12:38
 5/5 A kérdező kommentje:

A Mesmentisről én is hallottam. Most viszont azért is lenne jó sürgősen egy (rendes) pesti doki, mert olvastam, hogy ilyenkor még meg tudják mondani, ha vetélés volt és azért azt tényleg szeretném tudni, hogy ne csináljunk rendszert belőle.

Remélem, erre jár még valaki..

2015. nov. 9. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!