Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Szerintetek titkolni kell, ha...

Szerintetek titkolni kell, ha bármilyen okból megszakadt a terhességed?

Figyelt kérdés

Kinek beszélnél erről, kinek nem?

Miért vagy kell-e/lehet-e titkolni ezt? Saját gyerekeiteknek elmondanátok?


Anyukám 2 babát veszített el a tesóm és az én születésem között, mi erről mindig tudtunk a tesómmal kicsi korunk óta, tehát nem volt tabu ez a téma.



2015. nov. 12. 19:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%

Hát azért nem mindegy az sem,hogy hány éves a tesó például. Egy 4-5 évesnek nehéz elmagyarázni,hogy úgy volt,hogy lesz testvér, aztán mégsem.

De egy 7-8 éves már megérti.

Nálunk egy hónapja született a kistesó. Viszont amnióra kellett mennem a terhességem alatt. Ameddig nem volt meg az eredmény nem igazán mondogattuk a nagynak,aki 4 éves,hogy lesz kistestvére.

2015. nov. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%

Sajnos frissen érint a téma. Nov. 3-àn volt műszeres befejezése a spontán vetélésnek :'(

A közeli család tud róla csak.szerintem nem is kell másnak tudnia....

Igy is néha úgy érzem,h megbámulnak, mintha rám lenne irva h vetélése volt :-(

A kisfiasm 8 éves neki is elmondtuk....sajnálja,megsiratta.

Szerintem has kisebb lett volna nem mondtuk volna neki el.

2015. nov. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Nagyon sajnálom, tényleg fájdalmas és szomorú dolog ez. :(

Arról jutott eszembe a kérdés, hogy a 30 év körüli párom nemrég egy régi oltási könyvében a testvéreknél talált egy dátumot, amihez ugye nem tudott kit kapcsolni.

Rákérdezett az édesanyjánál, aki tagadott a végletekig. El is felejtődött a téma, hogy biztos elírás stb. De nemrég újra előkerült a kiskönyv és a kérdés, mire sokszori tagadás után végül bevallotta az anyukája, hogy volt egy megszakadt terhessége. Mire a párom értetlenül kérdezte, hogy neki ezt miért nem mondták soha? Amire azt a választ kapta, hogy semmi köze hozzá.

Később se mondanátok el a gyerekeiteknek, mikor már felnőttek?

(Gondolom nem segített, hogy én is jelen voltam, de máskor négyszemközt sem beszélték meg a dolgot.)

2015. nov. 12. 19:58
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

Nem kell titkolni, de reklámozni se. Eleve 12 het előtt max a szülőknek mondanám el, másnak nem. Gyereknek akkor, ha a terhességrol már tudott, vagy ha felnőttként valahogy szóba jön, egyébként nem.

Szülők, testvér, közeli nagyon jó barát, kB ennyi.

2015. nov. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%

Én felnőttként tudtam meg, hogy anyámnak volt egy abortusza jóval előttem. Arról tudtam, hogy apám előtt volt egy másik férje, de a válás részleteit és azt, hogy pont a helyzet elmérgesedése idején esett teherbe, azt csak felnőttként tudtam meg.

Mondjuk korábban nem igazán került szóba az abortusz témaköre sem, tehát nem adta magát a helyzet, az meg gondolom neki hülyén vette volna ki magát, hogy "mielőtt leülsz vacsorázni, elmondom, hogy volt egy abortuszom közel 15 évvel a születésed előtt". Szerintem ezért nem tudtam korábban.


Előlem gyerekkoromban a nagynéném alkoholizmusát titkolták nagyon sokáig. Már közel 18 voltam, amikor elmondták. Mivel zugivó volt és sátoros ünnepekkor találkoztunk, nekem nem tűnt fel. Azon mondjuk jobban meglepődtem, hogy az unokatesóm se mondta korábban, pedig korban közel vagyunk egymáshoz és a mai napig szoros a viszonyunk.

2015. nov. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%

Milyen dátumot talált, ha meg sem született az a gyerek?


Egyébként felnőtt férfi elől titkolni, aztán lerendezni azzal, hogy semmi köze hozzá... vagy egy ősparaszt az anyja, vagy valamit nagyon titkolnak. Ez nem normális reakció.

2015. nov. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Hát igazából nem tudunk ezen kívül semmit.

A táblázatban a "Testvérek"-nél van a tesója születési éve, meg egy másiké, mellette az "Egészségi állapot"-hoz van írva egy olvashatatlan rövidítés mindkettőjüknél ugyanaz (talán eg. mint egészséges), viszont így nem értjük, hogy hogy lehetne egészséges...


Én sem tartom megfelelőnek ezt a reakciót egyébként, de nem ítélkezek, mert bizonyára nehéz erről beszélni.

2015. nov. 12. 20:27
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem kell titkolni, de sokaknak kényes erről beszélni ezért titkolják.
2015. nov. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%
Nagyon bunko dolgoznak tartom eltitkolni a gyerekek elott eltitkolni. Sajnos az en anyosomrol is csak most derult ki ilyesmi. Pedig a vizsgalatoknal amikor en terhes voltam/vagyok megkerdezik
2015. nov. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
55%

Bocsanat, folytatom, sajnos a telefonom volt a hibas. Szoval ha elobb tudtam volna, 1. Fizette volna a biztosito a vizsgalataimat, 2. Meg lehet elozni betegsegeket... Azt

mondom, ha a sajat gyereked elert a csaladvallalas gondolatahoz, kutya kotelesseged neki elmondani. Ki tudja, oroklodo betegseg, stb...

2015. nov. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!