Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Nagyon faj, mikor fogom tudni...

Nagyon faj, mikor fogom tudni feldolgozni?

Figyelt kérdés

3 napja vesztettem el a kislanyom,27 hetesen.A masik kislanyom nem reg lett 3 eves es nagyon varta mar a kishugit.Tegnap kerdezte hogy mikor szuletik mar meg?Mire azt valaszoltam hogy O mar egy angyalka.A kislanyom ezt mondta:Akkor karacsonykor majd eljon hozzank?Annyira osszeszorult a torkom,3 eves,meg nem erti ezt :(

Nem tudom elhinni,hogy pont velunk tortent ez.Vegtelenul szomoru vagyok :(


2016. márc. 15. 12:31
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
56%

Nagyon sajnálom.


Mi történt?


A 3 évesnek meg mondd el kerek perec az igazságot, ne angyalkákról beszél, így mindig várni fogja. Értesd meg vele, hogy elment, és nem jön vissza sohasem.

2016. márc. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Leallt a kicsi szive:(

Nem szerettem volna rogton megmondani a kislanyomnak hogy mi a szitu,ugy sem fogns meg fel,nagyon kicsi

2016. márc. 15. 12:35
 3/27 anonim ***** válasza:
Bár mennyire is nehéz, de próbáld a kislányodnak megmagyarázni, hogy nem lesz most kistesó. A saját nyelvén persze. Megfogja érteni, de így nem fogja tudni hova tenni a dolgot, és csak várni fogja, hogy megszülessen.
2016. márc. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Te magad is próbáld a tárgyilagosság oldaláról nézni a dolgot. Az anyatermészet sem alkot mindig tökéleteset és ezeknek a meg nem született magzatoknak többnyire van valami fejlődési rendellenessége.
2016. márc. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
24%
Ez nem igaz, egy három éves már felfogja, ezt nem fogja fel, hogy angyalka lesz. Ha azt mondtad volna, hogy nem jön vissza többé, mert beteg volt, akkor nem várná...
2016. márc. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Nagyon nagyon sajnalom :((((
2016. márc. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
65%
Nagyon sajnálom, mi is most vetettük el.a kistesót a 16.héten, a bennem lezajló nátha megtámadta :-( Nekünk a nagy 15 hós, nem vett észre semmit. Szeri tem nem rossz, hogy angyalkànak mondtad, csak mond meg neki hogy ő fentről nézi és vigyàz rá, karácsonykor is fentről nézi majd. Azt ne mond hogy csak úgy elment mert beteg volt, szerintem nagy csalódás az neki. Mond meg hogy később majd idővel küld maga helyett egy másik tesót akivel játszhat is és ő mindig vigyázni fog rájuk fentről. Kitartást!
2016. márc. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Jaj utolsó vagyok nem vetettük, hanem elvesztettük :-(
2016. márc. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Mindenkinek koszonom es sok erot azoknak akik ugyan ebben a helyzetben vannak/voltak :(
2016. márc. 15. 19:35
 10/27 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Őszinte részvétem Neked, kívánom, hogy lassan enyhüljön egy kicsit a fájdalmatok. Sajnos velem is hasonló történt (20. héten minden kinyílt és meg kellett szülni a kislányomat) közben otthon az értelmes és érzékeny két és fél évesem azon csodálkozott, hogy hova tűnt Anya. A terhesség alatt megértette, hogy Anya nem emelheti fel és nem szabad Anya pocakja felé rúgni, mert ott egy kisbaba van. Mindig kihúzta a pólómat és "benézett". Ez folytatódott egy ideig azután is, hogy elveszítettem a babát. És megkérdezte, hogy hol van én is könnyek közepette mondtam Neki, hogy el kellett mennie a Papához, hogy a Papa ne legyen egyedül, Angyalka lett és így vigyáz rá.

Akik nem hiszik el, azoknak mondanám, hogy egy ekkora gyerek sokkal többet megért és felfog a körülötte zajló történésekből, mint amennyit mi gondolnánk és sokkal mélyebb nyomokat is hagy benne, mint gondolnánk. Lényeg, hogy egy évvel a katasztrófa után, karácsonykor az angyalok jöttek szóba. Kislányom (immárom több mint három évesen) "benézett" és azt mondta, hogy hol van a Baba...

Szóval Kedves, az igazat mondd neki úgy, hogy próbáld meg azt egy hároméves gyerek gondolkodására lefordítani. Ez egy embert próbáló időszak lesz mindenkinek. A babádat meg kell gyászolnod, mert anélkül nem fogsz tudni tovább lépni. Vigyáznod kell a három évesed és a Párod lelkére is. Utazzatok el akkor mikor ki lettél volna, ne legyetek itthon. És sírj, ha érzed hogy kell. Pár hónap múlva egyszerűbb lesz. Nagyon mélyen együtt érzek Veled!!!

2016. márc. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!