Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Ez normális, hogy csak így...

Ez normális, hogy csak így elengedtek? Így szokás?

Figyelt kérdés

Missed ab műtétem volt. Reggel feltették a lamináriát, kora délután megműtöttek. Egész délután felém se nézett senki.

Este hatkor a vizites orvos odajött, végignézett rajtam, aztán közölte, hogy keljek fel, majd a vizit végén visszajön és megbeszéljük, hogy hazamehetek-e.

Vártunk, vártunk még vagy másfél órát, aztán elmentünk keresni egy nővérkét. "Jaj, maguk még itt vannak?! A doktor úr már elment... Na mindegy, akkor menjenek haza."

Se vizsgálat, se életviteli tanácsok, se semmi. Próbáltam kérdezgetni, de csak azt ismételgette, hogy majd jöjjek vissza 6 hetes kontrollra.

Oké, hogy rutinbeavatkozás, de ennyire?... Most meg esz a fene, hogy normális-e, hogy húzódik, fájdogál a hasam. (4 napja volt a műtét.)

Majd beszélek a nőgyógyászommal, csak fura, hogy ennyire nem mondtak se bűt, se bát a műtét után. A lelkemnek is jót tett volna, ha tájékoztatnak.


2016. márc. 23. 08:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha aggódsz, nem érzed jól magad, fájdalmaid vannak, hívd fel a saját orvosodat, ne várj a kontrollig. Missed ab-em nem volt, de más nőgyógyászati kisműtétem igen.. hát azért az, hogy ne nézzen meg egy orvos sem, több mint hanyagság az orvos részéről.

Remélem, hamar rendbe jössz! :)

2016. márc. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem délben volt a műtét, este 8 körül a vizit után hazamehettem, de engem megvizsgáltak. Az kicsit fura, hogy meg sem néztek, mármint ott lent - bent...

Az, ha fájdogál a hasad, szerintem nem probléma. Ha nagyon görcsölne, meg darabos vagy világospiros vérzés lenne, az baj lenne.

Ha aggódsz, menj el most orvoshoz.

2016. márc. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Sajnos három küretem is volt már, kettő korai, spontán vetélés miatt, egy pedig 13 hetesen (!) fejlődési rendellenesség miatt.

Egyiknél sem csináltak nagy ügyet a hazaengedésből, valóban rutinműtétnek számít. Nekem (és a szobatársaimnak) a következőket mondták:

-A vérzés, görcsölés pár napig még normális. Erős görcsök illetve erős, darabos vérzés esetén kell haladéktalanul visszamenni.

-Pár napig kímélő életmód javasolt (nem szabad emelni, fizikai munkát végezni, sokat gyalogolni). Három hétig tilos a szex és nem merülhetsz vízbe (tehát kádban fürödni sem szabad, csak zuhanyozni). Ez korábban 6 hét volt, de most már a legszigorúbb dokik is csak három hetet mondanak.


Engem ennyi instrukcióval engedtek haza, minden vizsgálat nélkül, pedig extra alapos dokim van!


Legutóbbi műtétem után kb. 4 napig volt menstruációhoz hasonló vérzésem görcsökkel, utána még pár napig enyhe pecsételő vérzés.

A második küretem után lettek szövődmények, így sajnos abban is van tapasztalatom: ekkor a vérzés és a hasi fájdalom nem múlt el, még két héttel a műtét után is voltak tüneteim. Mint kiderült, lett egy komoly alhasi fertőzésem, amit csak újabb műtétekkel tudtak elmulasztani.

De 4 nap után a vérzés és a görcs is "belefér", ha nem túl erős és láztalan vagy.

2016. márc. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nekem is a 13. héten vették észre, hogy elhalt a magzat.

Nem vagyok lázas, és nem is görcs-jellegű a fájdalmam, inkább húzódik. Mintha még a hólyagom és a beleim is nyomnák a méhemet, vagy ilyesmi. Ha hirtelen mozdulatot teszek, lehajolok, akkor húzódik, úgy, mint egy seb. (Végül is az...) De az előbb egy tüsszentésnél majdnem összepisiltem magam, olyan felszakad-a-seb érzés volt.

Már nem vérzek, épp csak enyhén barnázgatok.

2016. márc. 23. 11:53
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem a 12. heten volt. Igaz, kulfoldon elek, de nagyon hamar elengedtek.

Reggel fel 8-ra kellett mennem, kb 9-kor altattak el es delutan egykor mar indulhattam haza.

A mutet eleve nem sokaig tart, a megfigyeloben voltam kicsit sokaig. Utana mar csak annyit vartak, hogy lemenjen az induzio, eszek, iszok, pisilek-e rendesen, amikor ez megvolt, hozta az apolo a papirokat. Mondjuk o elmondta nekem, hogy mire figyeljek, mi a teendo ha gond van, mit mikor csinalhatok.

De fel kettokor mar otthon ebedeltem es kaveztam.

2016. márc. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem 14 hetesen halt el a babám. Engem a baba mérete miatt nem engedtek haza aznap, másnap mehettem volna csak haza. De plussz egy nap lett belőle, mert a műtét után nagyon véreztem és a fehérvérsejtem száma majdnem 3*-a volt a megengedettnek. Többször rámnéztek és elmondták hogy mit hogyan csináltak, mi miért történt, mit nem lehet 4 hétig (no sex, no ülöfürdő), azt mondták kb.10 napig vérezhetek, baj ha erős darabos. És még vígasztaltak is.
2016. márc. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!