Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Nagyobb a kockazat, ha egy...

Nagyobb a kockazat, ha egy even belul 2 missed ab mutetre van szukseg?

Figyelt kérdés

Sajnos volt mar egy novemberben es ugy nez ki, hogy nem uszom meg a masodikat sem.

Kaptam idot is, hatha megindul a veteles, de eddig nem tortent semmi, csak pecsetelo verzesem van, de a progeszteronszintem meg mindig magas, nem esik vissza, igy a spontan veteles nem indul.


Az elso mutetnel es utana nem volt semmi komplikacio.

Veszelyesebb lehet, ha igy 7 honappal kesobb van meg egy muteti befejezes?

A korhazban annyit mondtak, hogy ne izguljak, ha nincs mas mod, akkor marad ez.


Tapasztalatokra lennek most kivancsi, hogy voltatok-e hasonlo helyzetben es mi volt utana.


2016. júl. 4. 08:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem nem missed abom volt, hanem nem múló menstruáció miatt volt fél év eltéréssel két küretem. Az eljárás hasonló. A dokim nekem azt mondta, hogy nem okoz a későbbiekben valószínűleg problémát, nagyon odafigyel, de garantálni nem tud semmit. A mutetekkel nem is volt baj, gyorsan felépültem belőlük, habár mindkétszer kismedencegyulladásom volt utana. Az orvosom azt mondta, hogy nem örül, amiért 25 évesen egy év alatt kétszer kell kaparnia, de más megoldást nem látott és ki kellett zárni a rák lehetőségét szövettannal. Én őszintén megmondom, hogy nem idegeskedtem rajta, ha kell, hát kell. Bíztam abban, hogy az orvosom tényleg körültekintő lesz és nem lesz semmi komplikáció a műtét közben. Így is lett.

Drukkolok neked is és kívánom a legjobbakat!

2016. júl. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%
A beavatkozás nem jelent kockázatot de 2 után nem árt már a kivizsgálás.
2016. júl. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat. Temelem tenyleg nem lesz semmi gond. Holnap megyek ellenorzesre, akkor eldontjuk/megbeszeljuk az orvossal, hogy hogyan tovabb.


Elso valaszolo: igen, kb ugyanaz a ket beavatkozas, en is igy tudom. Nekem az elso utan fajt egy kicsit a hugycsovem 1-2 napig, eloszor azt hittem, hogy fertotes/gyulladas, de valoszinuleg csak a kateter utohatasa volt.


Masodik valaszolo: tulvagyok mar a kivizsgalason, az elso veteles utan egybol elkezdtuk es nem is probalkoztunk ujra, amig nem vegeztunk vele. Minden privatban ment, mert nem akartam sokat varni, a legjobb helyeken voltam, jo orvosoknal. Semmi olyan nem derult ki, ami akar egy vetelest is indokolhatna, ezert mertunk belevagni ujra.

Most kezdjuk ujra az egesz kivitsgalast osztol egy kis piheno utan, de most uj helyet keresek, hatha az szerencset hoz.

2016. júl. 4. 13:55
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Tesómnak kb. ugyanígy volt, egy éven belül 2 missed ab, következő évben pedig egészséges kislánya született.
2016. júl. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4-es: barcsak nalunk is igy lenne.


Lehet hogy megis meguszom a mutetet. Tegnap este elindult a veteles, le is zajlott viszonylag hamar, legalabbis az embrio a petezsakkal tavozott. Nyilvan meg sok mindennek ki kell urulnie, nagyon bizom benne, hogy nem marad bent semmi. Ma megyek vissza az orvoshoz, gondolom par nap mulva ujra menni kell es akkor mar latszani fog, hogy tavozott-e spontan minden.

2016. júl. 5. 07:20
 6/6 nnrencsi válasza:
Nagyon sajnálok mindenkit aki ezen a szörnyűségen esik( esett) át. Nekem is nemrég volt missed ab műszeres befejezéssel, nagyon megviselt a dolog.
2016. júl. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!